Amibroker 5.10 Professional

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Doczytałem, że czyta dane z serwera DDE więc MT4 powinien podawać dane do AB.... http://www.amibroker.com/dde.html , mógłbyś spróbować podłączyć?

Dodano po 3 minutach:
Kovis pisze:FxLamer - ninjatrader ma 20/50tikowe świece w free wersji ?
NT ma bardzo dużo formatów, tick bars, volume bars, range bars, sekundowe itp....
W wersji free masz darmowe dane z Gain.

Dodano po 12 minutach:
Kovis pisze:Ile kosztuje pełen pakiet za ninje ?
http://www.ninjatrader.com/webnew/subsc ... atform.htm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Gent
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lis 2007, 17:47

Nieprzeczytany post autor: Gent »

No proszę Price Action ;-)

U którego brokera się stołujesz?

statica.pl daje na tydzień darmo dane.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Gent pisze:U którego brokera się stołujesz?
Free lunch from forex.com by NinjaTrader, natomiast transakcje na Oa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

corrado pisze:Jesli grasz na polskich klepkach to ami+n3 jest ok i raczej nie znajdziesz nic lepszego.
Nie gram, gram tylko fx i MT4 + Ninja w zupełności mi wystarcza.
Dzięki za info.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ra74
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:37

krótki opis

Nieprzeczytany post autor: ra74 »

panowie, powiedzcie jakie zalety mają aplikacje typu amibroker, ninja trader nad mt4 ?

amibrokerem bawiłem się z parę lat temu, bardzo mi się podobał, prosty język do programowania, był bardzo tani < 100 zł w porównaniu do metastocka ale do forexu wydał mi się średnio przysbosobiony, moduł testowy z mnóstwem opcji które nie wiedziałem co robią. I minusem był to że nie można było składać zleceń więc jak ktoś gra automatem to musi utrzymywać 2 wersji napisane w różnych językach

mt4 na początku wydał mi się bardzo prosty i ubogi ale teraz jest ok, za to plaformu tms i efix mi nie podeszły

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Mnie się w AmiBrokerze podoba funkcja utrzymująca stałe proporcje wykresu, czyli nie "rozciąga" 40 pipsowych świeczech na całą wysokość ekranu, poza tym możliwość dowolnego nakładania instrumentów na siebie bez większych kombinacji, także wskaźnik Price Volume (tak on się nazywał?) pokazujący zagęszczenia cen na poziomach uważam za bardzo przydatny.

No i nie bez znaczenia pozostaje wtyczka ODBC dzięki której możemy kwotowania ściągać z własnego serwera baz danych (a więc praktycznie w dowolny sposób możemy kształtować listę instrumentów).
ra74 pisze:I minusem był to że nie można było składać zleceń więc jak ktoś gra automatem to musi utrzymywać 2 wersji napisane w różnych językach
http://www.amibroker.com/at/index.html <- dla IB istnieje kontroler do składania zleceń.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Mam pytanie - czy w Amibrokerze pisanie automatów jest w jakiś sposób ograniczone w porównaniu do MT4? Tzn. chodzi mi głównie o to, czy jest możliwość do odwoływanie się do zajętej pozycji i modyfikowanie jej. Słyszałem, że jakiś koleś kupił Amibrokera w zastępstwie dla MT4 i później miał z tym właśnie problem.

alkor
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2008, 08:18

Nieprzeczytany post autor: alkor »

Pablo90 pisze:Mam pytanie - czy w Amibrokerze pisanie automatów jest w jakiś sposób ograniczone w porównaniu do MT4? Tzn. chodzi mi głównie o to, czy jest możliwość do odwoływanie się do zajętej pozycji i modyfikowanie jej. Słyszałem, że jakiś koleś kupił Amibrokera w zastępstwie dla MT4 i później miał z tym właśnie problem.
Witam, chcialbym dolozyc do ww. pytania kolejne - czy istenieje mozliwosc wywolywania z AmiBrokera zlecen do zewnetrznych systemow transakcyjnych? Tak zeby nie obserwowac na jednym ekranie strzalek po to zeby recznie skladac zlecenia na drugim (np. w MT4 w XTB - przyklad losowy).

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Nie ma żadnych ograniczeń i wszystko jest możliwe.
Możesz mieć bota który po otrzymaniu sygnału ze wskaźnika wysyła ci SMS na komórkę z ostatnimi wynikami totolotka.
Jeśli platforma ma wbudowane ograniczenie to robisz lewy kod który je pominie.

Wszystko jest możliwe tylko nie wszystko jest proste.

alkor
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2008, 08:18

Nieprzeczytany post autor: alkor »

lolek pisze:Nie ma żadnych ograniczeń i wszystko jest możliwe.
Możesz mieć bota który po otrzymaniu sygnału ze wskaźnika wysyła ci SMS na komórkę z ostatnimi wynikami totolotka.
Jeśli platforma ma wbudowane ograniczenie to robisz lewy kod który je pominie.

Wszystko jest możliwe tylko nie wszystko jest proste.
Nic odkrywczego nie napisales. Dobrze wiem, ze moge z sygnalem zroibc potem wszystko na co pozwala jezyk programowania.

Moje pytanie tyczy sie tego czy jest udokumenotwana platforma/biblioteka z funkcjami, ktore wywolaja odpowiednie metody w systemie transakcyjnym.

PS. Prosze nie odpowiadaj, ze mozna taka biblioteke napisac (to tez wiem) :)

ODPOWIEDZ