2 + 2 * 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

2+2*2=

8
10
12%
6
74
88%
 
Liczba głosów: 84

Awatar użytkownika
Ramzes
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 18 maja 2010, 17:24

Nieprzeczytany post autor: Ramzes »

guccon pisze:Na pewno każdy woli czekać na 30 pipsów niż brać 2-4 które już ma :)
Gdybym miał już cały plan na gre nie zakładałbym dziennika. Chce przetestować taką grę i ewentualnie ja modyfikować i dostosować do konkretnych zasad.

Ale gowno.

Nikt wcale nie woli czekac na 30 pip. niestety trzeba na to czekac zeby pozniej miec z czego rynkowi czesc oddac. Takie koszty przychodu.

Niestety ale jedna LAMPA Cugana i np na 5 lotach spocisz sie w niecala sekunde. Zgarnie cie i nie bedziesz wiedzial czy zamykac czy robic pod siebie.

A na mniejszych lotach to nie ma sensu grac biorac po dwie pipy.
Za duze ryzyko.Kazda transakcja to totolotek. Albo nawet gorzej, To rosyjska ruletka. W lotku to przynajmniej za 2 zlote mozna 20 000 000 wygrac.

Jak chcesz skalpowac to musisz miec jakis RR
Popatrz jak grafmax gra. http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=13670

Albo poszukaj jurnal Mr.Yogi'ego
Co prawda jakis taki urwany.. ale jak masz mozg to wyciagniesz z niego sporo.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Ramzes pisze:Ale gowno.
Nie ma to jak kulturalnie zacząć ...
Ramzes pisze:.. ale jak masz mozg to wyciagniesz z niego sporo.
i tak samo skończyć.

Prosiłbym o nie zaśmiecanie tematu spamem, obraźliwymi postami, oskarżeniami, krytyką bez podania argumentów itd itp.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 302
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »


imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Ramzes pisze:Za duze ryzyko.Kazda transakcja to totolotek. Albo nawet gorzej, To rosyjska ruletka. W lotku to przynajmniej za 2 zlote mozna 20 000 000 wygrac.
guccon pisze:Prosiłbym o nie zaśmiecanie tematu spamem, obraźliwymi postami, oskarżeniami, krytyką bez podania argumentów itd itp.
Guccon argumenty masz podane jak na tacy, to kiedy przegrasz cały depozyt jest tylko kwestią czasu.
W najlepszym przypadku na jednej transakcji stracisz utarg z całego miesiąca, jak pójdzie jakaś trendowa rakieta w przeciwnym kierunku.
Na podstawie r/r moim skromnym zdaniem nie należy kierować się przy podejmowaniu decyzji o wejściu w setup, ale należało by przeanalizować transakcję pod kątem r/r po jej zamknięciu i z tego wyciągnąć wnioski.

Twój styl gry jest dobry na 1 pipsowy SL, a to jest niemożliwe, takie ruchy to bezwładna normalna fluktuacja ceny.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

imperator_wszechswiata, cytowany post nie uznałem jako krytyka bez argumentów ale jako obraźliwy przez co nie zamierzałem odpowiadać.
imperator_wszechswiata pisze:Guccon argumenty masz podane jak na tacy, to kiedy przegrasz cały depozyt jest tylko kwestią czasu.
Biorąc pod uwagę 'statystyki' na pewno masz spore szanse na potwierdzenie tego scenariusza. Na szczęście nie wszystko jest przewidywalne.
imperator_wszechswiata pisze:W najlepszym przypadku na jednej transakcji stracisz utarg z całego miesiąca, jak pójdzie jakaś trendowa rakieta w przeciwnym kierunku.
Masz rację i już mogło się tak stać. Nie będę jednak na to czekał aby coś zmienić. Przykład jest chociażby w stratnych pozycjach, które miałem i nie zjadły całego utargu.
imperator_wszechswiata pisze:Na podstawie r/r moim skromnym zdaniem nie należy kierować się przy podejmowaniu decyzji o wejściu w setup, ale należało by przeanalizować transakcję pod kątem r/r po jej zamknięciu i z tego wyciągnąć wnioski.
Na chwilę obecną RR mam niekorzystny ale będę dążył do 1:1 bo przy utrzymaniu skuteczności na poziomie ponad 70% ma to wtedy jakiś sens. Oczywiście można mieć skuteczność nawet 30% i przy odpowiednim RR wychodzić na plus ale nie odpowiada mi taki styl.

Nie zakładałem dziennika licząc na pochwały a na wykazywanie błędów i krytykę co szybciej pozwoli mi na dopracowanie planu gry. Nie będę jednak wdawał się z przepychanki z nikim kto nie umie się kulturalnie wypowiedzieć. Ktoś na forum ma nawet na ten temat w stopce fajny tekst o tym aby nie zniżać się do pewnego poziomu bo jak już to nastąpi i tak 'przegramy'. I tak też robię :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

guccon pisze:Na chwilę obecną RR mam niekorzystny ale będę dążył do 1:1 bo przy utrzymaniu skuteczności na poziomie ponad 70% ma to wtedy jakiś sens.
No ok, ale utrzymanie wysokiej skuteczności na stałym jednolitym poziomie, jest raczej nie do utrzymania ze względu na psychikę - raz są lepsze dni, raz są gorsze i wyjdzie na to, że się stoi w miejscu. Dla mnie 1:1 wydaje się być kiepskim pomysłem.
guccon pisze:Oczywiście można mieć skuteczność nawet 30% i przy odpowiednim RR wychodzić na plus ale nie odpowiada mi taki styl.
Ja bym się skłaniał z perspektywy czasu do tego rozwiązania (bardzo wysokie r/r), zapewniając sobie wewnętrzny spokój.
guccon pisze:Na szczęście nie wszystko jest przewidywalne.
Raczej na nieszczęście :)

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

imperator_wszechswiata pisze:
guccon pisze:Na chwilę obecną RR mam niekorzystny ale będę dążył do 1:1 bo przy utrzymaniu skuteczności na poziomie ponad 70% ma to wtedy jakiś sens.
No ok, ale utrzymanie wysokiej skuteczności na stałym jednolitym poziomie, jest raczej nie do utrzymania ze względu na psychikę - raz są lepsze dni, raz są gorsze i wyjdzie na to, że się stoi w miejscu. Dla mnie 1:1 wydaje się być kiepskim pomysłem.
Z podkreśleniem na 'raczej' a jak faktycznie wyjdzie to nie można oceniać po tygodniu. Dam sobie przynajmniej 1-2 miesiące.
imperator_wszechswiata pisze:
guccon pisze:Na szczęście nie wszystko jest przewidywalne.
Raczej na nieszczęście :)
Na szczęście to nie ma jednej drogi do sukcesu ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Ja nie wiem - panuje jakaś dziwna moda na moralizowanie innych. Skalping jest ok jak robi się to z głową... a to czy kolega Guccon dostanie mc czy nie to tylko imho jego sprawa. Osobiście tak bym nie potrafił :) ale jak Guccon daje radę to czemu nie? Jakby nie patrzeć na to - tylko czas pokaże czy obrał dobrą drogę :)

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

To może i ja dołożę mały kamyczek do ogródka z racji tego, że ostatnio jestem bardzo mocno pochłonniety nauką bardzo precyzjnego wejścia w pozycję.
Dla mnie skalpowanie to nie branie po jeden dwa pipsy ale bardzo precyzyjne wejście, do tego stopnia, że jeśli rynek wyjdzie 1-2 pipsy nie tam gdzie chcę to natychmiast powinnienem zamknąć pozycje.
Wyjście następuje dopiero jak rynek daje mi znać, że coś się kończy (odbija się od SR, przełąmuje LT) Taki trading daje olbrzymi RR.

Poniżej mały przykład, czego szukam i jak ostatnio patrzę na rynek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

TeXs pisze:Dla mnie skalpowanie to nie branie po jeden dwa pipsy ale bardzo precyzyjne wejście, do tego stopnia, że jeśli rynek wyjdzie 1-2 pipsy nie tam gdzie chcę to natychmiast powinnieno być zamknięcie pozycji.
te 1 -2 pipsy to moze byc roznica w cenie u jednego brokera..

ODPOWIEDZ