1% Risk - czyli zarządzanie kapitałem

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Obliczenia są dobre. Powinieneś otworzyć kontrakt 11.1 lota.

Tylko kto gra 10% risk :?: :shock: 2% 3% to maks. W ten sposób długo nie pograsz. Coś mi się wydaje że pomyliłeś % Risk z % Equity :wink:

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Tu chodziło o poprawność obliczeń, a nie o same wartości: wiem, że gra na 10% risk to risk :D . Przeraziła mnie wielkość lota, dlatego pytałem...
Przy otwieraniu zlecenia w momencie, gdy nie ma innych zleceń %Risk będzie się równał %Equity?
I jeszcze 1-no pytanie: jak w MT odczytać wielkość lewara. "Standardowo" to 100:1, ale jak zdarzy się 50:1 to wielkość pozycji musi być zwiększona o połowę.
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

LesioS pisze:%Risk będzie się równał %Equity?
No nie. To są dwa różne zagadnienia.
LesioS pisze:"Standardowo" to 100:1, ale jak zdarzy się 50:1 to wielkość pozycji musi być zwiększona o połowę.
Nie. Wielkość pozycji to wielkość pozycji i ona zawsze jest taka jak wychodzi z obliczeń. Pytanie tylko czy przy danym lewarze stać Cię na jej otwarcie. Czyli np na lewarze 100 masz np 15 lotów max a na lewarze 50 możesz otworzyć już tylko 7,5 lota max a więc transakcja 11.1 lota już Ci nie wejdzie.

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Equity to ilość środków jaką mam do dyspozycji na otwieranie nowych pozycji. To jaka jest różnica w takim przypadku przy wyliczaniu wielkości lota z Equity i z AccountBalance, jeżeli żadna pozycja nie jest jeszcze otwarta?
------
Jak uwzględnić wielkość lewara w wielkośći lota?
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Jeżeli nie masz jeszcze otwartej pozycji to nie ma znaczenia czy korzystasz z equity czy z balance. W tym wypadku są to te same sumy.

Lot to lot, jest on zawsze taki sam bez względu na lewar

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Ale wzór, o którym powiedziałeś, że jest OK, nie uwzględnia lewara. Na na logikę (czyżby nie?) wielkość lota powinna jakoś zależeć od lewara... A jak od samego lewara nie zależy, to jak ten lewar uwzględnić w obliczeniach?
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Wielkość lota nie zależy od lewara. Od lewara zależy to iloma lotami dysponujesz, a co za tym idzie w 1% risk nie musisz uwzględniać lewara.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2007, 16:15 przez Hitman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Ok, dzięki
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

LesioS pisze:Panowie, powiedzcie, co spieprzyłem w obliczeniach... Sytuacja jest taka: konto w $, stan konta 40,000, para GBP/JPY, SL = 40 pipsów, Risk = 10%, PipValue = $9. Dla takiej sytuacji chce wyliczyć wielkość lota, więc stosuję wzór:
lot = Risk * AccountBalance() / PipValue / SL i wychodzi mi 11.1 lota :!: To jakiś kosmos, bo zakładając MM jako 1.0 lota na każde $10,000 na koncie nie powinienem otworzyć więcej niż 4.0 lota...
Jeszcze 1-no pytanie: chodzi mi o PipValue. Nie wiem, czy dla podanej pary (tu GBPJPY) ta wartość to faktcznie $9 (bo konto w $). Odczytuję ją jako:
PipValue = MarketInfo(Symbol(), MODE_TICKVALUE);
Robię to OK? Jeżeli nie, to jak wyliczyć faktyczną wartość pipsa w walucie konta, jeżeli w granej parze nie ma wogóle tej waluty?
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Kod: Zaznacz cały

pipValue = MarketInfo(Symbol(), MODE_TICKVALUE)
Jest jak najbardziej poprawna, podaje wartość pipsa w walucie depozytu.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ