Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ajot
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 21 cze 2010, 17:44

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: ajot »

Mustafa pisze:Nie wmawiam nikomu radykalnego fanatyzmu :mrgreen: tylko zwracam uwagę aby się w to nie władować. Nauka szybkiego czytania i wiele innych rzeczy na wykresach jest zbędna ponieważ jest to rozwój innego typu kompetencji. Jeśli chodzi o zamykanie pozycji też wtrącę swoje trzy grosze. Niestety często skupiając się nad miejscem otwarcia pozycji zapomina się o istotnym fakcie zamknięcia pozycji. Jest pięć scenariuszy;

1.duży zysk
2.mały zysk
3.be
4.mała strata
5.duża strata

Małe zyski muszą rekompensować małe straty a duże zyski robią cały wynik. W większości przypadków zarządzanie ryzykiem kończy się na życzeniowym zaplanowaniu TP a co potem się dzieje to już partyzantka. Tym czasem cała magia zaczyna się właśnie po otwarciu pozycji - zwłaszcza tej dużej - jeśli plan jest słaby zaczynają się czarne myśli czy dobrze zrobiłem, szukanie potwierdzenia na wszystkich TF itd. Duże straty łatwo można wyeliminować ale duży zysk też jest szkodliwy. To jak się zmienia ryzyko po otwarciu pozycji co robić z zyskiem kiedy zabezpieczać czy strategia to w ogóle przewiduje? Trzeba być przygotowanym, nie wiemy kiedy przyjdą duże zyski a kiedy straty, ale w końcu to się stanie i trzeba to przyjąć za oczywistą oczywistość. Należy zdefiniować problem a później go rozwiązać, czy potrzebne jest do tego NLP - dla mnie nie.
mądrego to i przyjemnie posłuchać :564:

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jackub pisze:Kazik,
nie zauważyłem w twoich wypowiedziach nic merytorycznego na co moznyby odpowiedzieć lub z czym dyskutować.
zapewne masz wielkie doświadczenie i na nim opierasz swoje osądy. Szanuję to. Odniosłem sie wyłącznie do formy, ponieważ ONA pozostawia wiele do życzenia. I politowanie nie usprawiedliwia niegrzecznej formy jakiej używasz. Ta niegrzeczna forma nie wzmacnia twojej argumentacji, arogancja jaką zaprezentowaleś, jak sądze niechcący, nie jest chyba oznaką wielkiego intelektu raczej... na szczęście lokomotywy parowe nie spowodowały spadku mleczności krów w Anglii, jak wielu sądziło.
Zadałeś sobie sam kiedys pytanie, "czy ja mam naprawdę rację?
Nie będę więcej odpisywał ani komentował twoich wypowiedzi
Pozdrawiam Cię serdecznie

Właśnie caly czas o tym piszę, aby dyskutować np. o arytmetyce trzeba wiedzieć, że 2x2 jest 4
a nie 5 czy coś innego.
By dyskutować o spekulacji na FX trzeba się na tym znać.
Jak się nie ma bladego pojęcia o czymś to jak można o tym dyskutować?
Pozdrawiam również serdecznie i życzę doskonałych wyników na FX
przy pomocy NLP.

jackub

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Widzę, jednak, że umiejętność czytania ze zrozumieniem jest dla niektorych trudną sztuką.
Ludzie na forexie nie składają się z samych Mustafów.... tak mi się wydaje i jak Mustafa moze wszystko sobie w głowie poukladac to ma fajnie i mozna mu pozazdrościć. Dobrze dla niego.
Dla innych wyjaśniam bo najwyraźniej nie wiedzą że: NLP nie jest narzędziem do grania na rynkach, nigdy nikt tak nie napisał nigdy nikt tego nie twierdził, mam nadzieję że to oświadczenie uspokoi niektórych
Przypomne kolejny raz że publikujemy w wątku który nosi w nazwie" ...... eksperymet psychologiczny" nie artmetyczny, ale psychologiczny.... Jak mozna dyskutować o aspektach psychologicznych jak się tylko wie ile jest 2 x 2 = 4 ??
więc może ci co zdecydowanie wierzą w wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świetami Wielkiej Nocy dadzą sobie po prostu spokój


Myślę że się trochę zapędziłem, to nie jest to mój wątek i chyba troche niechcący zamieszalem, za co przepraszam

ole

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: ole »

..
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 12:49 przez ole, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

1250 zł za dyplomowany kurs NLP (1 dzień, 8 godz)

bez komentarza :mrgreen:


przyspieszony kurs psychologii (darmowy!!!)

Przestań zmieniać rzeczywistość!
Gdy cena uderza w SL kto czuje się źle, cena czy ty?
Co wywołuje negatywne uczucie cena czy twoja reakcja?
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jackub

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mam tanszy kurs i o niebo efektywniejszy: tylko 33 usd na kindla

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Witam wszystkich z domu:)

A co z psychologia sama w sobie? Wiecznie wszedzie sie mowi o wejsciu, wyjsciu i wszelkich systemowych i technicznych aspektach handlu. Jest tego pelno. A jak wiele jest publikacji prosto opisujacych problemy prowadzenia pozycji z punktu widzenia naszej psychiki. Dlaczego tak wiele ludzi nie rozumie takiej prostej zasady tnij straty szybko a daj rosnac zyskom. I co to w ogole znaczy daj zyskom rosnac?
Chociazby te slowa powiedziane wczesniej zamykaj na plusie pozycje. Czy radzicie sobie z tym by zamknac pozycje nawet w polowie drogi do TP gdy czujecie wewnatrz ze dalej cena nie pojdzie choc nie ma do tego zadnych technicznych powodow. Zamknac by miec swiety spokoj ktory po chwili okazuje sie ze to strzal w dziesiatke. Jak radzic sobie z malymi i duzymi obawami przed pozycja. Jak radzic sobie z presja gdy wg planu otworzyles o iles razy wieksza pozycje i choc wiesz ze to jest x% twojego depo i jest to zgodne z zalozonym MM to widzac wielkie cyferki na minusie w konkretnej walucie czujesz sie komfortowo? Czy jak idzie w twoja strone czujesz presje by przytrzymac dluzej aby nagle cena sie odwinela i udezyla w sl lub be? Czy jest to w jakis prosty sposob opisane? Jesli tak to chetnie poczytam.
Po to tez zalozylem ten dziennik by opisywac jak sie zminia psychika czlowieka ktory handluje na foreksie. By pokazac co moze sie kryc w naszej psychice, jak zgubne moze byc zaslepienie kilkoma czy trafionymi pozycjami by z latwoscia zlamac wszystkie swoje zasady i stracic 70% tego co sie zarobilo.
Sa ludzie ktorzy sobie z tym radza ale jest takich o wiele wiecej ktorzy jednak nie lub nawet nie wiedza ze takie a nie inne procesy w naszej psychice moga wplywac na trading. Chce opisac wszystko co sie bedzie we mnie dzialo aby na moim przykladzie ktos mogl sie uczyc i nie popelniac takich samych bledow. I jesli sie znajdzie choc jedna osoba ktora na tym skorzysta to bede szczesliwy ze komus moglem pomoc :)
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Male podsumowanie pozycji otwartych w tym tygodniu.
Teraz bede raczej robil statystyke wejsc ktore byly zgodne z zalozeniami i jak sie potoczyly.
W poniedzialek byly tylko dwa wejscia EURCAD i EURUSD. Oba zamkniete na plusie. Cad zamkniety TP a USD na z palca. Tu zadzialalo dawne odczucie ze moze pojsc w przeciwna strone (co tez sie stalo ale juz beze mnie)
Dzis jedna pozycja otworzona z zasadami tymi nowymi i dalej czekam na TP z przestawiona na BE.
Jakie Wy macie podejscie do intuicji w handlu? Wiem ze moze byc zafalszowana przez nie przerobiony strach ale czy wyczuwacie czyste podszepty intuicji?
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dzis otwarte pozycje:
EURAUD otwarte z zalozeniami. zamkniete na sl
AUDJPY otwarte z zalozeniami. zamkniete na SL.
EURAUD otwarte z zalozeniami zamkniete na TP
EURCAD otwarte z zalozeniami zamkniete na BE.

Ogolnie dobry dzien i na plus.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dzisiejsze pozycje:
EURCAD, USDCAD long
AUDNZD Short.

http://prntscr.com/4wnq5b

Teraz staram sie otwierac pozycje z mniejszym stopem ok 20 pip lub 50 PLN dla 0.1 lota choc nie zawsze sie to udaje bo stop idzie nad/pod wierzcholek lub dolek ale nie przekraczam 100PLN na stop. Co do TP to patrze gdzie jest najblizszy opor/wsparcie na H1, H4 i tam daje TP. Zazwyczaj wychodzi RR jakos 1:3-1:4.
Z domu jakos inaczej sie handluje niz pracy. Wiecej innych absorujacych obowiazkow i mniej czasu przed kompem.
A jeszcze jedno.
Przestalem nazywac to ze gram na foreksie. Od teraz uzywam slowa "handluje" na foreksie.
O tym jeszcze troche opisze w pozniejszym terminie jako ze ma to powiazania z analiza psychologiczna :D

Update.
EURCAD zamkniety na TP.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ