XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ANGAWE pisze:Gerardo co jesli mam przciwstawne pozycje Brent u 2 róznych brokerów którzy mają rózne daty rolowań?
W jakim kurna celu ?
ANGAWE pisze: Jesli szacunki przedrolowaniowe mówia iż pozycja np sell brent bedzie uznana dodatnim swapem to otwierasz sell u brokera z rolowaniem i buy u brokera z innym dniem rolowania. Może ktos już próbował takiego zagrania?
Rolowania zwykle są bardzo zbliżone, gdyż MAJĄ ODWZOROWYWAĆ INSTRUMENT BAZOWY. Nawet gdyby były diametralnie różne, to co ? Przeniesiesz kontrakt od brokera X do brokera Y ? Można jedynie przenosić akcje z jednego biura maklerskiego do drugiego,a i to stwarza pewien problem. Kontraktów się NIE PRZENOSI.
Pewnie ktos probował takiego zagrania bo ludziom przychodża do głów najdziwniejsze i najgłupsze pomysły, ale sukcesu na tym nie odniósł.

Otwieranie przeciwstawnych pozycji nie ma najmniejszego sensu. Zwłaszcza u róznych brokerów bo może się przydarzyć sytuacja opisana przez "MowmiSasiad".
Otwieranie pozycji przeciwstawnej najczęściej zdarza się, gdy ktoś chce uciąć straty,a jednocześnie nie zamykać stratnej pozycji. Teoretycznie też nie ma to żadnego sensu, ale pozwala ochłonąć, przemyśleć i podjąć słuszną decyzję, nie tracąc jednocześnie z oczu drażliwego, stratnego instrumentu. Ewentualnie hedżuje się tuż przed niekorzystnym rolowaniem, gdy zakłada się, że po rolowaniu wyjdzie się z pozycji nowej na zero i nie poniesie się straty na rolowaniu na pozycji pierwotnej.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
gekon78
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2016, 11:06

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: gekon78 »

a tak zbaczając trochę z tematu to mam pytanie: czy ktoś był lub wybiera się na szkolenia organizowane przez xtb?

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Ja będę w Warszawie. Widziałem już Tradera 21 na Cuffsach i był świetny, ale jestem ciekaw przede wszystkim live tradingu.

mati_k
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2016, 20:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: mati_k »

do tej pory korzystałem tylko z kilku szkoleń on-line, ale planuje się zapisać na czwartkowe XTB Trading Club, gdzie są eksperci rynkowi.pojawiło się od jakiegoś czasu i jest dobrze odbierane przez uczestników.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mati_k pisze:do tej pory korzystałem tylko z kilku szkoleń on-line, ale planuje się zapisać na czwartkowe XTB Trading Club, gdzie są eksperci rynkowi.pojawiło się od jakiegoś czasu i jest dobrze odbierane przez uczestników.
Szkolenia są w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Liczba uczestników ograniczona do 100. Na Gdańsk od tygodnia nie ma już miejsc. Na Kraków parę dni temu była końcówka. Zapisy na Warszawę i Poznań ruszyły niedawno ale tam zainteresowanie zawsze jest większe niż w innych miastach więc warto się pospieszyć.

http://forexclub.pl/konferencja-trading ... ta-polsce/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mati_k
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2016, 20:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: mati_k »

ooo a jednak XTB robi te szkolenia w kilka miastach.a nie byłem do końca pewien.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

XTB miało kiedyś kalkulator depozytów, pipsów i swapów podobny do tego, który ma HFT, nie mogę jednak go znaleźć.
Czy ktoś go ma ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

gekon78
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2016, 11:06

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: gekon78 »

raposo pisze:
mati_k pisze:do tej pory korzystałem tylko z kilku szkoleń on-line, ale planuje się zapisać na czwartkowe XTB Trading Club, gdzie są eksperci rynkowi.pojawiło się od jakiegoś czasu i jest dobrze odbierane przez uczestników.
Szkolenia są w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Liczba uczestników ograniczona do 100. Na Gdańsk od tygodnia nie ma już miejsc. Na Kraków parę dni temu była końcówka. Zapisy na Warszawę i Poznań ruszyły niedawno ale tam zainteresowanie zawsze jest większe niż w innych miastach więc warto się pospieszyć.

http://forexclub.pl/konferencja-trading ... ta-polsce/

dzięki za info!

burzysty
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2016, 19:27

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: burzysty »

gekon78 pisze:
raposo pisze:
mati_k pisze:do tej pory korzystałem tylko z kilku szkoleń on-line, ale planuje się zapisać na czwartkowe XTB Trading Club, gdzie są eksperci rynkowi.pojawiło się od jakiegoś czasu i jest dobrze odbierane przez uczestników.
Szkolenia są w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Liczba uczestników ograniczona do 100. Na Gdańsk od tygodnia nie ma już miejsc. Na Kraków parę dni temu była końcówka. Zapisy na Warszawę i Poznań ruszyły niedawno ale tam zainteresowanie zawsze jest większe niż w innych miastach więc warto się pospieszyć.

http://forexclub.pl/konferencja-trading ... ta-polsce/

dzięki za info!
A wie ktoś czy spotkania będą organizowane też we Wrocławiu? Dzieki za odpowiedź!

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Mario, kalkulator mają w xStation. Nawet jak kiedyś tradowałem na MT4 to i tak miałem xStation z boku bo kalkulator jest fajny :)

ODPOWIEDZ