Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Z tego co napisałeś wynika, że będziesz próbował i eksperymentował.
A w ten sposób nie będziesz zarabiać.
Będziesz jedynie powielał błędy, a co najgorsza, będziesz utrwalał błędy.
SL wycina ci nie dlatego, że potem idzie w twoim pierwotnym kierunku, tylko
dlatego, że go stawiasz życzeniowo, a nie rynkowo, i nie umiesz wyczytać co i dlaczego
zamierzają grubi.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Oski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2016, 17:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Oski »

fx-technik pisze:Z tego co napisałeś wynika, że będziesz próbował i eksperymentował.
A w ten sposób nie będziesz zarabiać.
Będziesz jedynie powielał błędy, a co najgorsza, będziesz utrwalał błędy.
SL wycina ci nie dlatego, że potem idzie w twoim pierwotnym kierunku, tylko
dlatego, że go stawiasz życzeniowo, a nie rynkowo, i nie umiesz wyczytać co i dlaczego
zamierzają grubi.
Przyjmuję co napisałeś, aczkolwiek nie zgadzam się do końca. Może napisałem to zbyt łagodnie lub zbyt ogólnikowo. A więc...
Będę szlifował swoje umiejętności i strategię poprzez praktykę, a nie eksperymentował. Dla mnie każde wycięcie jest powodem do swoistej analizy, bo to błąd - wyciągając z nich wnioski nie będę ich powielał. A SL'a stawiam po dokonaniu rynkowych obserwacji i poddaniu ich swojej ocenie jak każdy, co oczywiście będzie skutkować błędami bo nie jestem nieomylnym botem.

Zmienię temat odrobinę pytając was drodzy koledzy - czy znacie ciekawe pozycje książkowe, artykuły lub inne wartościowe w jakikolwiek sposób teksty, które rozwijają temat linii poziomów i handlu bazującym na nich?

Edit: Zarzucę wędkę na jeszcze jedną rzecz - właśnie idealnie, że o tym wspomniałeś. Prawdopodobnie nie umiem wyczytać co i dlaczego, stąd czy możesz polecić mi coś, co może mi w tym pomóc?
Pozdrawiam

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Oski pisze:
fx-technik pisze: Będę szlifował swoje umiejętności i strategię poprzez praktykę, a nie eksperymentował. Dla mnie każde wycięcie jest powodem do swoistej analizy, bo to błąd - wyciągając z nich wnioski nie będę ich powielał.
To nie tak. Nie każda nieudana pozycja wynika z naszego błędu. Po prostu tak jest. Nie ma systemów co generują wyłącznie zyskowne setupy. Nawet najlepszy może się nie udać.
Jeśli zajmujesz pozycje w zgodzie z systemem to jest najważniejsze. Reszta to już statystyka. I jesli sie nie uda nie doszukuj sie na siłe błędów po swojej stronie.

Oski
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2016, 17:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Oski »

Fakt, pewne pozycje i tak nie wyjdą, biorę to pod uwagę, staram się jednak próbować doszukać błędu, czasem jest to nie pozostanie biernym, to w końcu też zajęcie pozycji :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Skuteczność jest bardzo istotnym czynnikiem sukcesu.
W połączeniu z dobrym RR daje bardzo silny edge (przewagę).
Jednak, oba te elementy potrzebują być realne wzgl. danego rynku.

To, czy robimy błąd, czy nie, to w dużej mierze zależy od nas samych.
Tzn., jeżeli mamy doprecyzowane układy/formacje wejść i momenty kiedy one mają wystąpić,
to tylko od nas zależy, czy się naszej metodologii trzymamy, czy nie.

Błędem jest zawsze trading życzeniowy, niedostosowany do realiów danego rynku.
Błędem jest zawieranie transakcji na pałę, pod wpływem emocji i ruchu bieżącego ceny.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Technik ma racje. Jezeli zawieramy transakcje zgodnie z systemem a nie wychodzi to system jest do d... Oczywiscie kazdy ma stratne transakcje ale one musza wynikac z bledu tradera a nie systemu. Robimy bledy i bedziemy robic jestesmy tylko ludzmi. Osiagniemy sukces kiedy w miare szybko sie do nich przyznamy. Trzeba sobie uswiadomic, ze jedni potrafia zarabiac a inni nie, mimo ze stosuja ta sama strategie. Tak to juz jest.

Nikus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2017, 11:46

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Nikus »

Czyli jeśli ustawie TS np. 15 pipsów to po jego osiągnięciu SL przesunie się o 1 pips? A co w przypadku jeśli cena nie osiągnie TS 15 pipsów a ja nie ustawię SL?
"Powodzenie zależy często od pochodzenia." - umowa kupna sprzedaży samochodu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nikus pisze:Czyli jeśli ustawie TS np. 15 pipsów to po jego osiągnięciu SL przesunie się o 1 pips? A co w przypadku jeśli cena nie osiągnie TS 15 pipsów a ja nie ustawię SL?
Jeśli ustawisz TS na 15 pips to SL ustawi się na "0" (punkt otwarcia) w momencie osiągnięcia zysku 15 pips. Potem z każdym kolejnym pipsem SL będzie się modyfikował na 1, 2, 3...

Jeśli nie osiągniesz profitu równego wartości TS to SL nie zostanie w ogóle ustawiony (dlatego najlepiej ustawić go osobno).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

No i trzeba brać pod uwagę spread!!!

-- Dodano: 25 wrz 2017, 14:22 --

Poza tym, TS nic nie ma wspólnego z SL.
W sensie MM, czyli zarządzania ryzykiem, a w szczególności RR.
Jeżeli stosować TS, to tylko pod warunkiem zachowania RR, czyli najpierw SL, potem TS
w odległości minimum 1 : 1 :!:
A wtedy będzie decydować skuteczność.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ProBullet
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2017, 09:37

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: ProBullet »

Witam. Mam taki problem. Z pewnych przyczyn muszę zmienić brokera. Muszę zmieniać również platformy MT4? Czy da się jakoś zalogować na tych które pobrałem ze strony innego brokera? Próbowałem wpisać nowy login, hasło i serwer ale się nie udało.
Az­rael ma zbyt wielką siłę, aby być jej świadomym. umowa kupna sprzedaży samochodu

ODPOWIEDZ