Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Dzięki wygląda to na dobre źródło.
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
ajot
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 21 cze 2010, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ajot »

Witam,

czy istnieje funkcja lub jakaś zewnętrzna biblioteka umożliwiająca ukrycie lub wyłączenie (ew. późniejsze odkrycie/włączenie) wskaźnika na wykresie?

Mam powiedzmy wykres czysty z RSI na dole, które jak go nie potrzebuje klikam jakiś skrót klawiszowy i RSI znika.

Ja wiem, że to można to łatwo myszką sobie zrobić ale zależy mi na funkcji żebym mógł sobie to wykorzystać w automacie.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Najprościej chyba otworzyć dwa wykresy - jeden ze wskaźnikiem, a drugi bez. Potem umiejętnie układasz okna - rozciągasz na tę samą szerokość. To bez wskaźnika dajesz na pierwszy plan. Na dole zostawiasz trochę miejsca, żeby był widoczny sam wskaźnik z drugiego okna. Podwójne kliknięcie na nazwie zakładki powoduje pokazywanie/ukrywanie wskaźnika.

Inne sposoby są raczej zagmatwane. EA może samo wyrysować wskaźnik przy pomocy obiektów na głównym wykresie w dowolnym miejscu, ale może się to nakładać z wykresem ceny. Dodatkowo EA w meta traderze nie obsługują zdarzeń klawiatury ani myszki. Trzeba korzystać z zewnętrznych bibliotek, albo zrobić bardzo śmieszne obejście, np.:
Tworzysz na wykresie jakiś obiekt typu label. W EA sprawdzasz położenie obiektu. Jeśli znajduje się w określonym miejscu na wykresie, to zmieniasz kolor linii rysujących wskaźnik na CLR_NONE. Jeśli przesuniesz obiekt w inne miejsce, to włączasz kolor linii. Byłoby to bardzo dziwne obejście. Może napiszesz dlaczego tak kombinujesz, to spróbuję coś podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
ajot
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 21 cze 2010, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ajot »

Dzieki z6yszko za zainteresowanie :-)

Z przypisaniem funkcji do aktywnego obiektu na wykresie nie mam problemu, kozystam z MT4GUI i bardzo fajnie sie sprawuje.

Mysle ze sprobuje z CLR_NONE, to dobry pomysl. RSI bedzie gdzie bylo ale nie bede go widzial jak nie bede chcial.

Szukalem (bezskutecznie) bibliotek ktore umozliwialy by zmiane rozmiaru dolnego okienka ze wskaznikiem, bylo by to idealne.

Pytasz po co mi to :-)

RSI pokazuje mi gdy juz mam otwarta pozycje czy rynek ma jeszcze dosc sily zeby dotrzec do mojego TP, sprawdza sie niezle. Natomiast podczas oczekiwania na setup tylko mi w gpowie miesza i nie otwieram wielu potencjalnie fajnych setupow bo RSI ... Niby o tym wiem ale ciagle sie na tym lapie i dlatego chce go wyeliminowac wtedy kiedy jest mi zbedny.

Mam jeszcze koncepcje przelaczania z automatu templatek. Jezeli na wykresie nie ma zlecenia wysietla sie tempkatka bez RSI, jezeli zlecenie sie pojawi automat zmieni mi na inna templatke juz z RSI. Wsztsto ok i bez problemu do zrobienia tylko po zmianie templatki wyczyszcza mi sie wszystkie moje bazgolki (linie trendu S/R) ....
No nic dzieki za pidpowiedz bede kombinowal dalej

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

ajot pisze: Mam jeszcze koncepcje przelaczania z automatu templatek. Jezeli na wykresie nie ma zlecenia wysietla sie tempkatka bez RSI, jezeli zlecenie sie pojawi automat zmieni mi na inna templatke juz z RSI. Wsztsto ok i bez problemu do zrobienia tylko po zmianie templatki wyczyszcza mi sie wszystkie moje bazgolki (linie trendu S/R) ....
No nic dzieki za pidpowiedz bede kombinowal dalej
To ja bym otworzył dwa wykresy. Na drugim zrobiłbym EA lub skrypt, które kopiowałoby na bieżąco wszystkie obiekty z głównego wykresu.

Awatar użytkownika
ajot
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 21 cze 2010, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ajot »

z6yszko pisze: To ja bym otworzył dwa wykresy. Na drugim zrobiłbym EA lub skrypt, które kopiowałoby na bieżąco wszystkie obiekty z głównego wykresu.
Zrobione, gra i buczy, dzięx za sugestie

rammi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: rammi »

Witam
Mam taki mały problem i nie wiem jak to zrobić potrzebuję wstawić taki warunek aby zlecenie nie otwierało się częściej niż np co 2 godziny. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

rammi pisze:Witam
Mam taki mały problem i nie wiem jak to zrobić potrzebuję wstawić taki warunek aby zlecenie nie otwierało się częściej niż np co 2 godziny. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Jest kilka sposobów.
Najprostszy:

Kod: Zaznacz cały

input time_interval = 7200;
datetime last_time;
...

void OnInit() {
last_time = TimeCurrent();

}
void OnTick() {
   ...
   if (TimeCurrent()-last_time >= time_interval) {
      ticket = OrderSend(...);
      if (ticket > 0) {
         last_time = TimeCurrent();
      }
   }
   ...
}

LeeZero
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 20 cze 2014, 11:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: LeeZero »

Jak dodać do robota dane z innego wskaźnik tu nie chodzi mi o standardowe wskaźniki typ średnia krocząca iMA() tylko stworzone przez siebie albo np Pivot Point

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

LeeZero pisze:Jak dodać do robota dane z innego wskaźnik tu nie chodzi mi o standardowe wskaźniki typ średnia krocząca iMA() tylko stworzone przez siebie albo np Pivot Point
ICustom

ODPOWIEDZ