VSA indicator journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

as28 pisze:
DavidFx pisze:as28 nie zamykaj watku pisz o Capitanie Jacku :D
Rzeczy które przekazuje Capitan Jack są na tyle genialne, że należy im się nowy wątek,
na tą chwilę obecną przyswoiłem ok 33% jego teorii i studiuję dalej (materiał niestety po angielsku, na comparic przetłumaczyli część ale zawsze pozostaje problem dokładność tłumaczenia).
Co tam takiego genialnego wymyślili, niechże kolega choć trochę nakreśli....

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

genialnym jest to że wszystko jest na czystym wykresie, tylko tego wszyscy nie widzą,
ale podałem linka, czytać, czytać, czytać i Polsko do boju dość już oddawania naszej cennej kasy banksteriadzie ;)
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 690
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

as28 pisze:genialnym jest to że wszystko jest na czystym wykresie, tylko tego wszyscy nie widzą,
ale podałem linka, czytać, czytać, czytać i Polsko do boju dość już oddawania naszej cennej kasy banksteriadzie ;)
Na Comparicu upadło tłumaczenie, a niestety większość "nie kaman" English :x , VSA też idzie na dziewiczym wykresie, no
poza volumenem :wink: , ZL również itd, ale jakoś niewielu dane jest to czytać....
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

przeczytalem co przetumaczyli i szalu nie ma chodzi o to ze lis poluje na kury w kurniku czyli traderow kazdy ruch ma znaczenie bo tam byly zlecenia czyli kury ktore lis zjadl i musisz szukac pinbarow i tam wchodzic totalnie bezsensu :D poniewaz takich falszywych pinbarow jest tysiace a tych odwracajacyh trendy niewiele :D nie przekonuje mnie ta koncepcja
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: as28 »

DavidFx pisze:przeczytalem co przetumaczyli i szalu nie ma chodzi o to ze lis poluje na kury w kurniku czyli traderow kazdy ruch ma znaczenie bo tam byly zlecenia czyli kury ktore lis zjadl i musisz szukac pinbarow i tam wchodzic totalnie bezsensu :D poniewaz takich falszywych pinbarow jest tysiace a tych odwracajacyh trendy niewiele :D nie przekonuje mnie ta koncepcja
nie przetłumaczono wiele, jakkolwiek daje to jakiś pogląd na teorię,
to jest wiedza którą trzeba przegrywać, niektórzy czytają wielokrotnie wątek/pdf aby pojąc materię,

oczywiście można przyjąć że to brednie... wolna wola
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

DavidFx pisze:przeczytalem co przetumaczyli i szalu nie ma chodzi o to ze lis poluje na kury w kurniku czyli traderow kazdy ruch ma znaczenie bo tam byly zlecenia czyli kury ktore lis zjadl i musisz szukac pinbarow i tam wchodzic totalnie bezsensu :D poniewaz takich falszywych pinbarow jest tysiace a tych odwracajacyh trendy niewiele :D nie przekonuje mnie ta koncepcja
zgadza sie, mnostwo wodolejstwa typu pakowanie w pociag i odjazd albo szukanie kur po kurniku a zero konkretow. nie ma Złotego Graala.

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: TxT »

A nie wydaje sie Wam, że z VSA jest jak z kazda inna metoda? Trzeba siasc na dupsku, przesledzic wstecz jak najwiecej rynku, później prześledzic xx miesiecy live bo historycznie zawsze wyglada "lepiej" i dopiero wtedy mozna powiedziec jak dziala w stosunku do innej metody dla ktorej wykonalismy taki sam proces. Wiem ze ludzie korzystaja z vsa na kontraktach i da sie wyjsc na plus.

Jak dla mnie wolumen ma sens na akcjach, kontraktach, na forex jednak nie ma jednego prawdziwego wolumenu - tyle ze nie badalem tej metody na tyle dokladnie zeby powiedziec ze dziala/nie dziala. Nie ma sposobu na rynki ktory bylby prosty, latwy i przyjemny do przyswojenia w pol roku czy rok, no chyba ze draghi to czyjas rodzina i ma wiadomosci z ecb przed wszystkimi ;)

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

TxT ma sporo racji ,zaczalem troche kiedys czytac jacka, ale ja swojego grala znalazlem, wiec unikam wszelkich nowinek, ale czy wy chlopaki nie przesadzacie??, tak samo mdli mnie gdy czytam caly czas, czasem tez powtarzaja to zdanie na webinarach, rozni wydawaloby sie experci, ze "analiza techniczna nie dziala", tak jakby at miala sluzyc i zostala stworzona do zarabiania..., to tylko narzedzie, bo czy pojdzie do gory czy do dolu, to juz musi okreslic trejder. "tysiace falszywych pinbarow", no to super masz grala, graj przeciwko tym pinbarom w trendzie i bogac sie, wezcie sie do roboty, manualne backtesty i nauka na demo tego co dziala i jak dziala, to zmudna katorga,w moim przypadku wieloletnia, ale chyba inaczej sie nie da, do tego dochodzi ludzka psychika, ktora calkowcie nie radzi sobie z losowoscia, (chyba dlatego zdanie "high probability scalp" dziala nawet na tych co po angielsku ani me ani be), jakich konkretow byscie chcieli, kazda sytuacja jest inna, sprawdzcie je sami, generalnie podreczniki odradzaja, np analize na kilku interwalach, zeby nie robic sobie sieczki, a dla mnie akurat to zadzialalo na plus, ale musialem sprawdzic to sam (szkoda ze tak pozno), niech ktorys zalozy dziennik rozegra z 1000 razy kapitanowy setap i moze rzeczywiscie to calkowcie nie dziala, i bedziemy mieli grala, lub wystarczy dodac np jakas srednia jako filtr itp, ale to wymaga niestety duzych nakladow czasu i pracy ,tak to tylko gadanie i narzekanie.A tekst, o nie kminieniu angielskiego, oslablil mnie tak totalnie, ze az sie rozpisalem;) najwazniejsza literatura i materialy na youtube sa po angielsku. Ale mamy darmowe slowniki online i mnostwo pirackich kursow na chomiku, z rosyjskim moga byc problemy, bo cyrylica, ale z angielskim??? to skad ludzie chca czerpac wiedze o trejdingu jesli opanowac podstaw ang i tlumaczyc im sie nie chce?? najlepiej, zeby ktos inny wszystko zrobil, a kasa sama wpadala do kieszeni.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

sureshot pisze:TxT wezcie sie do roboty, manualne backtesty i nauka na demo tego co dziala i jak dziala, ..................to zmudna katorga,w moim przypadku wieloletnia, ......................... kazda sytuacja jest inna, sprawdzcie je sami, ........................... niech ktorys zalozy dziennik rozegra z 1000 razy kapitanowy setap ............................. ale to wymaga niestety duzych nakladow czasu i pracy ,tak to tylko gadanie i narzekanie............................... skad ludzie chca czerpac wiedze o trejdingu jesli opanowac podstaw ang i tlumaczyc im sie nie chce?? najlepiej, zeby ktos inny wszystko zrobil, a kasa sama wpadala do kieszeni.
"Obiema rencami" się pod tym podpisuję. Teraz to już jest normalnie na tym forum jakaś plaga albo inna stonka malkontentów i amatorów szybkich pieniędzy. I nie wytłumaczysz takiemu, ze robotem za 19,99 USD kupionym w sieci żadnego brokera nie ogra. On wie lepiej ;)
A jeśli chodzi o VSA to oczywiście działa. Jak każdy inny sposób na handel.
Najbardziej działa u tego, który sprzedaje wiedzę i soft z VSA powiązany. :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: VSA indicator journal

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

JAREK67 pisze:
sureshot pisze:TxT wezcie sie do roboty, manualne backtesty i nauka na demo tego co dziala i jak dziala, ..................to zmudna katorga,w moim przypadku wieloletnia, ......................... kazda sytuacja jest inna, sprawdzcie je sami, ........................... niech ktorys zalozy dziennik rozegra z 1000 razy kapitanowy setap ............................. ale to wymaga niestety duzych nakladow czasu i pracy ,tak to tylko gadanie i narzekanie............................... skad ludzie chca czerpac wiedze o trejdingu jesli opanowac podstaw ang i tlumaczyc im sie nie chce?? najlepiej, zeby ktos inny wszystko zrobil, a kasa sama wpadala do kieszeni.
"Obiema rencami" się pod tym podpisuję. Teraz to już jest normalnie na tym forum jakaś plaga albo inna stonka malkontentów i amatorów szybkich pieniędzy. I nie wytłumaczysz takiemu, ze robotem za 19,99 USD kupionym w sieci żadnego brokera nie ogra. On wie lepiej ;)
A jeśli chodzi o VSA to oczywiście działa. Jak każdy inny sposób na handel.
Najbardziej działa u tego, który sprzedaje wiedzę i soft z VSA powiązany. :)
Słuchajcie, mnie nie chodzilo o to, ze ktos nie chce mi za darmo dac super wiedzy o tym jak ograc brokera i ja mam jeszcze o to pretensje. Chodzilo mi o to, ze jak czytam o lapaniu kur w kurniku przez lisa vel. banksterke to mam wrazenie, ze autor albo byl dobrze nahajcowany albo zbratal sie z Mickiewiczem lub innym grafomanem. Mnostwo teorii typu "szukaj dolkow i tam wchodz".

Zablokowany