Supply & Demand - Peter's FX Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

irmentruda pisze:witam, będę podglądał, sam zacząłem spekulować w oparciu o poziomy S/D ale droga do celu jeszcze długa. Pytanie mam do Ciebie inne: jak wrażenia z platformy ING? jak to chodzi i kwotuje? jak sam ProTrader? mnie swego czasu dwa razy totalnie powiesił się i parę razy fiksowały wykresy ale wsparcie z ing securities bez problemu odzywalo sie i interesowało się.
Konto realne zachęca, bo 0,01 lota i brak ograniczenia minimalnej wpłaty, poki co to dla mnie wazne.
Platforma jako taka całkiem niezła, umożliwia handel i modyfikacje zleceń z wykresu co dla mnie jest koniecznością no i jak sam zauważyłeś brak minimalnej kwoty i darmowe przelewy na konto w ING, no i wszystko w Polsce a nie w jakiejś Estonii czy innym Cyprze.

Minusy to właśnie zwiechy które łapie od czasu do czasu, szczególnie jak mam dużo wykresów, może to z czasem dopracują, nie jestem skaleprem więc nie stanowi to dla mnie jakiegoś wielkiego problemu.

Niewielka ilość par walutowych, brak złota i innych bajerów ale nie wiem nawet czy to bardziej na minus czy plus, kwotowania w dzień są w porządku, szczególnie na euro i ujkach i jak już pisałem nie skalpuje więc pips w tą czy w tamtą nie robi mi wielkiej różnicy.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Lipa dzisiaj z moimi wejściami, na GBP/JPY zapomniałem zlecenie wywalić a czułem w trzewiach że nic z tego nie będzie, tam już za duża korekta była z okolic tego poziomu, jedynie AUD/JPY dawał jakąś nadzieję ale po sępiłem na stopie żeby doszlifować RR.

Obrazek

Obrazek

S-ka na AUD/USD nie weszła

Obrazek

O ile do AUD/JPY wielkich zastrzeżeń do siebie nie mam to w GBP/JPY w ogóle nie powinienem wchodzić z shortami bez jakiegokolwiek trendu spadkowego.

Czy to co wczoraj robił indeks dolara można w ogóle nazwać korektą ?
Obrazek


Wywalam pulpity z wykresami do wejść na m10 i h4, pierwszy był do krótkoterminowych intraday drugi wręcz przeciwnie, na m10 nie mam czasu a h4 ciut za duże stopy jak na mój gust, zresztą h1 czy w moim przypadku 45m najbardziej mi odpowiada, redukuje również ilość par jakie obserwuję, latanie po wielu wykresach wprowadza tylko zamęt i dodatkowy czynnik niepewności i stresu.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

Peter_FX pisze:
irmentruda pisze:witam, będę podglądał, sam zacząłem spekulować w oparciu o poziomy S/D ale droga do celu jeszcze długa. Pytanie mam do Ciebie inne: jak wrażenia z platformy ING? jak to chodzi i kwotuje? jak sam ProTrader? mnie swego czasu dwa razy totalnie powiesił się i parę razy fiksowały wykresy ale wsparcie z ing securities bez problemu odzywalo sie i interesowało się.
Konto realne zachęca, bo 0,01 lota i brak ograniczenia minimalnej wpłaty, poki co to dla mnie wazne.
Platforma jako taka całkiem niezła, umożliwia handel i modyfikacje zleceń z wykresu co dla mnie jest koniecznością no i jak sam zauważyłeś brak minimalnej kwoty i darmowe przelewy na konto w ING, no i wszystko w Polsce a nie w jakiejś Estonii czy innym Cyprze.

Minusy to właśnie zwiechy które łapie od czasu do czasu, szczególnie jak mam dużo wykresów, może to z czasem dopracują, nie jestem skaleprem więc nie stanowi to dla mnie jakiegoś wielkiego problemu.

Niewielka ilość par walutowych, brak złota i innych bajerów ale nie wiem nawet czy to bardziej na minus czy plus, kwotowania w dzień są w porządku, szczególnie na euro i ujkach i jak już pisałem nie skalpuje więc pips w tą czy w tamtą nie robi mi wielkiej różnicy.

Zobacz wątek o Aliorze. Oni tam już 3-ci rok "dopracowują".
Po obserwacji jak to działa, napisałem kiedyś, że trzeba być
masochistą aby się tym bawić.
Wtedy jakiś "mundry" przekonywał, że tak to tylko w Aliorze....
Powodzenia i dużo zdrowia.
Zwłaszcza zdrowie będzie potrzebne.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Kazik pisze: Powodzenia i dużo zdrowia.
Zwłaszcza zdrowie będzie potrzebne.
Zobaczymy jak to będzie w realu wyglądać, każda platforma ma jakieś tam błędy to co dla mnie jest najważniejsze to żeby cyrków z ceną nie było, dziwne spready, bad pipsy w stopa itp.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Trochę dziwne to wybicie na EUR/PLN, widocznie egzotykiem o niskim wolumenie łatwiej poruszyć... obviously :)

stopa dzisiaj przesunąłem nad ostatni wierzchołek więc mnie wycięło
Obrazek
2014-09-18 EUR/PLN 23,78 PLN

L-ka na AUD/JPY, nie jestem pewien co do TP, jeżeli to koniec korekty to można by celować w strefę na dziennym/tygodniowym.

AUD/JPY K cena 97,385 SL 97,179 TP 98,326
Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

witam

co do EURPLN, spójrz proszę na perspektywę D1... czy teraz dalej oceniasz to wybicie jako 'dziwne'? :)

pozdrawionka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Mogli byście wrzucić strefy dla GBP/PLN? Brok u którego podglądam, nie widzi na d1 dawnych poziomów, a chce oszacować jak daleko mamy do podaży :)
Z góry dziękuje :)

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

Damfry - moja perspektywa GBPPLN z D1

pozdrowionka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

jasiu86 pisze:witam

co do EURPLN, spójrz proszę na perspektywę D1... czy teraz dalej oceniasz to wybicie jako 'dziwne'? :)

pozdrawionka :)
Chyba się zapatrzyłem na h1/4 żeby widzieć tylko to co chciałem widzieć :)

Ja tam w ogóle miałem kiedyś L-ek szukać ale że w shorta wszedłem na szczycie korekty to mi się myślenie życzeniowe załączyło i mam nauczkę na przyszłość :D
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

AUD/JPY weszła rano podaż więc ustawiłem S-ke (hedge), L-ke pewnie wytnie i poleci jednak wypełnić te grubsze L-ki poziom niżej.
Obrazek

kabel weszło zlecenie BUY, ryzykownie wchodzić przed zamknięciem na weekend, może wyciąć dziurą, brak wyraźnej reakcji ceny na poziom
Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

ODPOWIEDZ