Supply & Demand - Peter's FX Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Też jeszcze niedawno miałem problem ze zbyt częstym otwieranie pozycji, zrobiłem sobie limit trzech SL na dzień i problem całkowicie znikł. Forex to nie poker, tu nie chodzi o to żeby się nachapać i uciekać bo za biorą, masz sygnał grasz, nie masz nie grasz, proste.
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dobre słowa, kamilussss.A stopka super :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 418
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Zastanawiałem się jak ustalić nieco bardziej precyzyjne zasady które ograniczyłyby ilość pozycji, szczególnie tych stratnych, i doszedłem do wniosku że dla mnie dobrym rozwiązaniem jest oscylator, szczególnie w zestawieniu odczytów z wyższych interwałów.

Dzisiaj 8 pozycji, 5 zyskownych, 2 stratne i l-ka na ejkach jeszcze nie zamknięta, jedna ze stratnych pozycji to hedge na ejkach wywalony spread spajkiem o 23, trochę lipa że wszedłem w ejki nie ujki 120 vs 50 pipsów wzrostów ale może jeszcze ejki nadrobią.
Obrazek

btw, ujki najbliższy popyt na 114,200, może więc być spora korekta w najbliższym czasie, być może podparta słabymi danymi dla Japonii czyli głównie giełdy niekoniecznie dla waluty :wink:
Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 418
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

2014-11-18 08:53:39 EUR/JPY 145,692 70,37 PLN
Obrazek

po drodze 2 małe hedge, 2 na plus jeden na minus

euro korekta więc teraz czas na ujka :P
Obrazek

2014-11-18 09:17:28 USD/JPY 116,758 14,24 PLN


po sępiłem paru pipsów na poziomie i nie weszło, ciekawe czy to na razie dno dla euro
Obrazek

zlecenie z serii łapanie noża, SL to tylko 8 zeta ale mam obawy przed obsuwą na danych, to może polecieć 200 pipsów niżej :?
Obrazek
zamknę z łapy przed danymi, może trochę to jeszcze podciągną
zamknięte 2,54 na prowizję starczy :mrgreen:

istne szaleństwo przy tych newsach, mogłem nie panikować , ale better safe then sorry :wink:
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
kamilussss
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:33

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: kamilussss »

Oscylator tu nic nie pomoże, nawet jeśli pokaże wykupienie/wyprzedzanie to i tak nic nie znaczy i cena rozjedzie poziom, jedyną drogą do zwycięstwa jest zbieranie doświadczenia, a ty jako trader podczas tego bolesnego procesu nauki jedynie co możesz zrobić to schować się za podwójną garda żeby jak najmniej po dupie oberwać, czyli po prostu mniej grać, będzie mniej nerw i depo będzie wolniej topniało, ale przecież wszyscy powiedzo że to nie dochodowe grać jedną pozycję w ciągu dnia, niedaj boże tygodnia, a czy wyzerowanie depo jest bardziej dochodowe...? A jeszcze inni powiedzą jak będę miał większe depo to wtedy będę grał mniej i będę zarobiony, ale raczej ci nigdy tego większego depo nie dorobią, hehe. :D
Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

ODPOWIEDZ