Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

loker pisze:Sam jestem w trakcie tworzenia systemu na podstawie dwóch średnich i ich przecięcia.
Zazwyczaj zmiana trędu przy tym systemie następuje gdy pojawi się duża biała lub czarna świeca, przeciwna do trendu oraz następuje przecięcie średnich zaraz po pojawieniu się tej świecy.
Ta duża świeca która zapowiada zmiane trendu jest sygnałem do zajęcia pozycji. Sygnały badałem na wykresie D1, średnie EMA 8 i 21. RR 2,5/1.
Wyniki z ostatnich 6 lat:

2010 51,5%
2011 40,5%
2012 31%
2013 50,5%
2014 19,5%
2015 28,5 % do początku Listopada.

:!:
Ponieważ to twój pierwszy post to będę złośliwy i przewrotny ... jak to na forach normalnie bywa ... zacytuje tekst a Ty zrób jak uważasz....

"Zaoszczędzę Ci parę lat twojego życia…
Książki, fora, broszury, kursy, guru, przyjaciele, itd
Żaden z nich nie nauczy Cię, jak w tradować.
Jesteś już na drodze do bycia w grupie 90% tracących.
Chcesz, jak by tu powiedzieć, słuchać rad innych, innych, którzy także nie mają pojęcia, co robią. Ślepy ma być prowadzony przez ślepego na rzeź, tak to tu wygląda …
Będziesz bronić swoich przekonań namiętnie, tak samo jak inni.
Naczytałeś się jakiś bzdur o magicznych liniach na wykresie i wierzysz w nie, bo chcesz wierzyć. Chcesz bardzo wierzyć w to, że nie ma innej możliwości ani innego punktu widzenia jaki by można ewentualnie rozważać.
Średnie kroczące, linie trendu, wsparcia i opory istnieją tylko w głowach traderów…. Ramy czasowe też, i świece też, przecież cena na każdej z nich czy to M1 czy M5 czy D1 a nawet na M32, czy H7 jest taka sama i tak samo idzie do góry albo na dół, tylko do góry albo na dół…."

i jeszcze ode mnie ...
Nie graj przecięcia czegoś czego nie ma, graj cene….. albo jest za drogo albo jest za tanio,

:twisted: :twisted: :twisted:
Powodzenia

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jackub pisze: Nie graj przecięcia czegoś czego nie ma, graj cene….. albo jest za drogo albo jest za tanio,

:twisted: :twisted: :twisted:
Powodzenia
I od mnie.
Przecięcię się dwóch średnich, np. ema8 i ema21 albo ema10/ema15 itp. itd. jest efektem impulsu ceny, jak jest impuls to powinna też być korekta tego impulsu. i zrób sobie wejście na korekcie impulsu czyli szukasz wejścia po przecięciu się średnich.
Nie na przecięciu tylko po przecięciu się średnich szukasz dopiero wejścia.
Podobnym prostym systemem jest sma20 i wejście po korekcie impulsu, który przeciął średnią.
To samo można robić bez średnich zaznaczając HH, HL, LL i LH albo rysując prostokąty albo rysując ZL albo S/R albo tenkan/kijun itp.
Metod jest wiele a wszystkie sprowadzają się do jednego, czyli zachowania się ceny.

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:[
To samo można robić bez średnich zaznaczając HH, HL, LL i LH albo rysując prostokąty albo rysując ZL albo S/R albo tenkan/kijun itp.
Metod jest wiele a wszystkie sprowadzają się do jednego, czyli zachowania się ceny.
ZL, tenkan czy kijun też nie istnieja, wszystko jest pochodną ceny, to co istnieje to ekstrema, poziomy otwarcia sesji ... :twisted: :twisted: :twisted:

loker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2013, 01:05

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: loker »

jackub
Dziekuję za twoją opinie, wg Ciebie jestm nowicjuszem i mówisz ze to mój pierwszy post na tym forum, poprostu popatrz kiedy moje konto powstało a kiedy twoje, na nowym forum jeszcze nie uczestniczyłem, dla tego widzisz moj pierwszy post, z rynkiem zwiazany jestem około 6-7 lat, jeżeli jesteś w stanie czytać cene wyłącznie z wykresu bez problemu chwała Ci za to, musisz posiadać spory background finansowy, lecz popatrz na to inaczej, niektórzy ludzie nie umieją dostrzec 'oczywistych" informacji na wykresie dla tego posługuje się dodatkami które im to ułatwią w moim przypadku są to średnie EMA. Zapowiadają mi korekte lub zmiane trędu, mimo tego że nie powinno się grać pod prąd to w wiekszości sytuacji RR 2,5 do 1 sprawdza się na korektach, dla przykładu gdybm grał 3:1 wynik strategi był by o wiele niższy.
Od 5 lat gram PA na D1 wyłącznie z trendem, i nie musisz mi tłumaczyć jakie cena może dawać nam sygnały na wykresie.
Jeżeli mówisz o graniu na podstawie ceny, czy jest za wysoka czy za niska to czemu 99% ludzi używa wzorców graficznych do jej przedstawiania? Zamiast tego zamknij wykres i włącz wyłącznie tabele zleceń i graj na jej podstawie.
Ja bym tak nie umiał, dla tego gram korzystne wizualnie dla mojego mózgu średnie kroczące, które pokazują mi ten moment zmienności rynkowej który mógł bym pominąć grając naked trading. :roll:

loker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2013, 01:05

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: loker »

Średnie kroczące, linie trendu, wsparcia i opory istnieją tylko w głowach traderów…. Ramy czasowe też, i świece też, przecież cena na każdej z nich czy to M1 czy M5 czy D1 a nawet na M32, czy H7 jest taka sama i tak samo idzie do góry albo na dół, tylko do góry albo na dół…."
Masz racje, każdy mózg człowieka działa inaczej, dla tego inni sa day traderami, inni grają na D1 trzymając pozycje do 2-3 tygodni a inni trzymają pozycje latami a jeszcze inni używają EA.
Ramy czasowe istineją w głowach traderów? czyli uważasz że na wykresie 5M masz zawsze taki sam trend jak na D1 ?
I możesz podajmować takie same decyzje odnośnie tych dwóch rama czasowych?
Mam znajomych z którymi wymieniam się doświadczeniami, jednien z nich jest day traderem, z regóły jest tak że on otwiera longa a ja shorta i obaj zarabiamy, tylko że on zarabia tą kwotę w przeciągu 2 godzin a ja w przeciągu 2 dni mimo że pozycje zostały otwarte praktycznie w tym samym momencie a są sprzeczne.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

te wszystkie rzeczy, które nie istnieją, pomagają nam zrozumieć zachowanie ceny ale jej nie zastąpią.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

jackub pisze: "Zaoszczędzę Ci parę lat twojego życia…
Książki, fora, broszury, kursy, guru, przyjaciele, itd
Żaden z nich nie nauczy Cię, jak w tradować.
Jesteś już na drodze do bycia w grupie 90% tracących.
Chcesz, jak by tu powiedzieć, słuchać rad innych, innych, którzy także nie mają pojęcia, co robią. Ślepy ma być prowadzony przez ślepego na rzeź, tak to tu wygląda …
Będziesz bronić swoich przekonań namiętnie, tak samo jak inni.
Naczytałeś się jakiś bzdur o magicznych liniach na wykresie i wierzysz w nie, bo chcesz wierzyć. Chcesz bardzo wierzyć w to, że nie ma innej możliwości ani innego punktu widzenia jaki by można ewentualnie rozważać.
Średnie kroczące, linie trendu, wsparcia i opory istnieją tylko w głowach traderów…. Ramy czasowe też, i świece też, przecież cena na każdej z nich czy to M1 czy M5 czy D1 a nawet na M32, czy H7 jest taka sama i tak samo idzie do góry albo na dół, tylko do góry albo na dół…."

i jeszcze ode mnie ...
Nie graj przecięcia czegoś czego nie ma, graj cene….. albo jest za drogo albo jest za tanio,
Dobrze napisane, a ze swojej strony powtórzę przecięcia średnich to opóźnienie oraz ignorancja (jak również ślepe naśladowanie innych). Nie to żeby na średniej nie dało się zarabiać. Takiego robota kiedyś pościłem EMA 72 wyznacza trend i granie na korektę Donchian Channel 5. Pomimo marnych około 30% transakcji zyskownych system zarabiał od 100 do 300% rocznie(zależało od waloru). Dlaczego? BO Kluczową kwestią nie jest otwieranie ale zarządzanie pozycją. Z tym są największe problemy ale świeżaki o tym nie myślą tylko która średnia lepsza.

przykład;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:te wszystkie rzeczy, które nie istnieją, pomagają nam zrozumieć zachowanie ceny ale jej nie zastąpią.
Wszystkie rzeczy które nie istnieją, przykuwaja uwagę traderów odwaracjąc uwagę od samej ceny. Traderzy koncentrują sie na ich wskazaniach zamiast na zachowaniu samej ceny ..
zamieszczam śmieszny przyklad RSI.... Wykres liniowy ceny i kilka róznych ustawień RSI ... cóz nowego RSI jest w stanio pokazać niż cena pokazuje??? i tym podobnie z innymi... żeby nie było że mówię o oscylatorach w watku o średnich, umieściłem średnią na wykresie, jakby kupować ponad i sprzedawać poniżej średniej zgodnie z ruchem ceny to mamy dochodowy system z jedną średnią, :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

jackub pisze:ZL, tenkan czy kijun też nie istnieja, wszystko jest pochodną ceny, to co istnieje to ekstrema, poziomy otwarcia sesji ... :twisted: :twisted: :twisted:
A o pochodnej funkcji w matematyce słyszałeś? Pochodna nie istnieje? Nie warto jej liczyć bo przecież mamy podstawową funkcję? Dlaczego bez przerwy pouczasz innych na tym forum, podczas gdy jedyne Twoje osiągnięcie na tym rynku to wstawienie screenów z kilku transakcji z demo "z doskoku" przy 100% skuteczności? Razem z jeszcze jednym użytkownikiem udzielacie rad na lewo i prawo, w większości to skrajne głupoty. Nawet nie wiecie jak bardzo to forum straciło na wartości przez takie głupie wpisy, w porównaniu do tego kiedy jeszcze Was tutaj nie było.

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pablo90, Przepraszam Cie najmocniej, za przykre słowa jakie wypowiedziałem na twój temat, Przepraszam również wszystkich których bez przerwy pouczam, obiecuję też solennie że już więcej nie będę. Strasznie jest mi przykro że na ciebie nakrzyczałem i śmiałem mieć inne zdanie w tak oczywitych sprawach. Żałuję bardzo że nie poznałem Cię jakiś pięć lat wcześniej bo pewnie byłbym dzisiaj innym człowiekiem.
Pozdrawiam serdecznie i obiecuję jeszcze raz że już nigdy, przenigdy więcej nikogo nie będę pouczał ani radził. Będę stosował sie ślepo do wszystkich twoich sugestii jakby przykre dla mnie nie były....
Błagam o wybaczenie i pozdrawiam

ODPOWIEDZ