Pivot Points Breakout

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

dobra jak uwazasz ze formacja na h1 jest inna formacja niz na m1 to ok.
Jednak zauwaz. To jest "szum" na m1 a jak ladnie ten szum pokazuje kierunek :
Ashampoo_Snap_2015.06.09_12h40m17s_030_.jpg
Malo wazne jeden woli m1 drugi w1.

Jak chcesz lapac ruchy u podstaw to musisz sobie odpowiedziec na pytanie skad te ruchy przewaznie maja swoj zalązek/wybicie.
Odpowiedz brzmi z konsoli. Wiec masz odpowiedz.
Identyfikuj konsole i czekaj na wybicie z niej. Najlepiej zgodnie z trendem.
Ashampoo_Snap_2015.06.09_12h44m56s_031_.jpg
Doloz do tego pivoty liczace zasiegi od momentu wybicia i tyle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

kurcze, ja umiem identyfikować konsolę itd., ale jedyne czego mi potrzeba to potwierdzenia odnośnie kierunku wybicia :) w trakcie konsoli nie raz jest wiele świec które zapowiadają wybicie w dwóch kierunkach, a koniec końców cena i tak wybija tylko w jednym kierunku ;) dlatego przydałoby się coś co pokazywałoby że mająca aktualnie miejsce konsola znajduje się w obszarze wyprzedania / wykupienia i należy spodziewać się wyjścia z niej górą / dołem :) przykład edek dzisiaj rano - w nocy konsola, rano niby wyjście górą, po czym cena zaraz runęła w dół :) cały czas chodzi mi tylko i wyłącznie o to żeby zapakować się we właściwym kierunku, a do tego potrzeba czegoś co pokaże orientacyjnie czy jest to dołek lub górka ;)

Lexie9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 03 kwie 2014, 17:47

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: Lexie9 »

Spróbuj tego wskaźnika. ładnie pokazuję górki dołki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Lexie9 pisze:Spróbuj tego wskaźnika. ładnie pokazuję górki dołki.
pokazywać pokazuje ale niezbyt precyzyjnie ;) niemniej jednak dzięki za chęci, ale o coś podobnego z tym że bardziej dokładnego mi chodzi :)

Lexie9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 03 kwie 2014, 17:47

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: Lexie9 »

No chyba trudno będzie znaleźć coś co pokazuje do jednej świeczki zawrotkę. A próbowałeś z oczekujących wchodzić? Trochę mniejszy zasięg złapiesz, ale skuteczność podskoczy.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Lexie9 pisze:No chyba trudno będzie znaleźć coś co pokazuje do jednej świeczki zawrotkę. A próbowałeś z oczekujących wchodzić? Trochę mniejszy zasięg złapiesz, ale skuteczność podskoczy.
nie o zasięgi mi chodzi ;) mam stały SL i TP o wielkości 60 pips i wystarczy mi jedynie jedno wejście na daną parę dziennie - ważne tylko aby to było w bezpiecznym miejscu czyli górka bądź dołek :) nie wymagam żeby to było dokładne co do świecy, ale żeby wskazywany swing był rzeczywiście swingiem, a nie obszar umiejscowiony gdzieś w połowie głównego impulsu ;)

Lexie9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 03 kwie 2014, 17:47

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: Lexie9 »

To idzie ustawić tak ten wskaźnik, że pokazuje koniec swingów. Tylko mimo wszystko fałszywe "górki/dołki" też pokazuje. Ustaw 5, 20. 1.0.

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

Sytuacja na m1 ale przeloz sobie na wyzsze tf-y i bedzie to samo ;)
Ashampoo_Snap_2015.06.10_02h31m00s_038_.jpg
A tu troche o RSI i bazowaniu na wyprzedaniu i wykupieniu rynku.
Wszystko zobrazowane w swiecach. Trend i RSI pokazuja swiece.
Ashampoo_Snap_2015.06.10_02h38m51s_039_.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

no właśnie na śmierć zapomniałem o DSWS który kiedyś został mi podarowany przez samego Dadas'a (za co z tego miejsca serdecznie mu dziękuję) i jak się okazało sam skrypt załatwia cały mój problem :d pozostaje jeszcze tylko kwestia wyboru świecy na którą należy kliknąć żeby sobie idealnie wymierzyć zasięgi :) czasami idealnie wychodzi to z ostatniej świecy spadkowej po tym jak zaczyna się wzrost, a czasami z pierwszej świecy która wybija w określonym kierunku ;) wygląda to jednak nadzwyczaj dobrze, bo tym narzędziem jestem w stanie mierzyć sobie zasięgi nawet małych swingów, co w przypadku różnej maści wskaźników jest bardzo często pomijane :) pokombinuję, pobawię się tym cudeńkiem, a przy okazji uda mi się może ustalić które świece jako główne należy wybierać do precyzyjnego wyznaczania zakresu ruchu ;)

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

Narzedzie super sprawa i bardzo funkcjonalne bazujace tylko i wylacznie na pivotach ;)
Dadi zrobil teraz troche udoskonalen tego narzedzia. Wylicza % na trade, rafal_r zrobil z tego EA ktorym mozna wchodzic w trady z lini dsws. DSWS mozna rowniez tak przestawic co mi bardzo odpowiada ze łapie nam swiece od H i L a nie tylko open i close.
Ogolnie kombajn hehe
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ