next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Aha, bo tutaj padło pytanie - nie, nie mam dzieci, ani też obecnie nie jestem w żadnym poważnym związku więc jestem wolny i mogę robić co chce i bardziej ryzykować. Dlatego mam czas na to wszystko i mogę sobie tak siedzieć na forum i przed wykresami cały dzień.

Pisząc o ryzyku mam na myśli próbowanie sił na fx i poświęcanie na to czasu...

Dobra, koniec sesji :P
To teraz obróćmy kota worem. Wyobraź sobie że masz żone , dzieci , dom gdzie musisz kupić opał na zimę za kilka tys. , auto , psa i inne duperele, które kosztują Cie miesięcznie np 8 tys. Dalej byś traktował to wszystko na lajcie. Ten powyższy post duzo wyjaśnia , a jak dodam jeszcze jedną swoją obserwacje wyciągniętą z mojego podejścia do fx to zamyka się to wszystko w jedną całość. Ta obserwacja to że na fx i chyba nie tylko jeżeli chce sie coś osiągnąć, to trzeba być pracoholikiem, niestety albo stety. Mnie mój pracoholizm nie przeszkadza, tylko pomaga zarabiać. Jak się na początku uczyłem to poświęcałem się po 14-20 godzin na dobę. Nie chce tu zaśmiecać starociami, ale pokaże Ci przykład z przed 8 lat. Takich wykresów z opisami mam całe setki. Takiej techniki uczyłem się od wielu lat i tak gram do dziś. Nawet wygląd mojego wykresu nie za dużo się zmienił. Można przy okazji sprawdzić co stało się z kursem po tym opisie. Weź sobie ten przykład do serca i weź sie za porządną robotę i naukę, bo to może zaprocentować. To jest coś co działa od lat i warto nad tym porządnie przysiąść. No chyba że bardziej rumpologia Cie interesuje :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Ile instrumentów tak analizujesz i na jakich tf-ach?

Przez to że patrzysz na kilka interwałów na raz i szukasz różnych sygnałów, to niewątpliwie często musisz mieć do czynienia z mocnymi dysonansami, tzn. masz kilka przesłanek na raz do wejścia w L i S jednocześnie... I pewnie masz też przesłanki do niewchodzenia w nic oraz do zamknięcia tego co jest otwarte; jak sobie z tym radzisz?

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Ed, kabel , kiwi , kangur, loonie U/J i niekiedy CAD/JPY , E/J , G/J

Patrze przez różne TF-y ale zgodnie z trendem. Szukam formacji na niższym TF zgodnych z trendem z wyższego lub szukam formacji odwrócenia na ważnych poziomach + fibo i wtedy jade pod włos , ale wiem z jakiego konkretnego powodu. Przesłanki do zamknięcia są zgodnie z planem. Przy wchodzeniu w pozycje wiem czemu wchodzę , wiem gdzie będę realizował stratę a gdzie zysk. Przykład dzis z nocy na edku. Była flaga i wtedy gram na równość swingów. Widzisz gdzie rynek się zatrzymał , bo to działa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

To ładnie. Ja gram mniej instrumentów i używam tf-ów H1 do wyznaczenia trendu oraz M1 i czasami M5 żeby znaleźć setup... Z czego interesuje mnie tylko 123J. Byłem ciekaw jak to ogarnia osoba która ma dużo więcej do obserwacji ;)

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Ja mam 2 monitory 24cale 16:10 i na jednym mam 8 par w na raz wyświetlane a na drugim to co gram. Wyższe TF-y przelecisz raz na godzine albo co 4 godziny. Tam się dużo nie zmienia za szybko chyba że są dane makro. Poziomy fibo widzę , a resztę robie odruchowo. Już nawet nie myślę nad tym co robie tylko patrze co widać i mierze. Albo jest okazja albo nie ma. Mam jeszcze flipchart i tam wypisane ważne poziomy, wtedy tylko jedno spojrzenie na cene i wiem gdzie jestem. Taka tablica ułatwia bardzo prace.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Grał ktoś RGR-a w połączeniu z fibo 50 na U/J ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Grał ktoś RGR-a w połączeniu z fibo 50 na U/J ?
Jakoś nie wychwyciłem tego. Tak, pamiętam, trzeba trenować oko, dlatego tego nie dostrzegłem. Możesz jeszcze raz napisać na jakie formacje najczęściej polujesz - czego najczęściej szukasz na wykresie oprócz RGRów i flag?
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 13:07 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

ja nie, ale zagrałem FBO na kablu ......
GBPUSD.lmxH4.png

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

pol75 pisze:Ed, kabel , kiwi , kangur, loonie U/J i niekiedy CAD/JPY , E/J , G/J

Patrze przez różne TF-y ale zgodnie z trendem. Szukam formacji na niższym TF zgodnych z trendem z wyższego lub szukam formacji odwrócenia na ważnych poziomach + fibo i wtedy jade pod włos , ale wiem z jakiego konkretnego powodu. Przesłanki do zamknięcia są zgodnie z planem. Przy wchodzeniu w pozycje wiem czemu wchodzę , wiem gdzie będę realizował stratę a gdzie zysk. Przykład dzis z nocy na edku. Była flaga i wtedy gram na równość swingów. Widzisz gdzie rynek się zatrzymał , bo to działa.
Hej pol75, a jak radzisz Sobie ze stratnymi tygodniami, ewentualnie oscylującymi wokół zera? Grasz sztywną wartością lota czy dostosowujesz do kapitału? Ja Sobie obliczyłem że 1 lot Mi starczy na wszystko bo staram się łapać długie ruchy i teraz pytanie czy lepiej zwiększać pozycje wraz ze wzrostem kapitału i wypłatami po drodze czy trzymać się sztywnej pozycji? Generalnie przy serii zysków zwiększanie da większe profity ale przy serii strat po tych że zyskach już tak fajnie to nie wygląda. Widziałem na myfxbook dziennik gościa który zarabia od 5 lat i cały czas gra 3 lota na pozycje od 5 lat.

Co do ujka to bym nie grał bo po pierwsze prawe ramię wyszło na sesji azjatyckiej na której nie gram, po drugie zbyt mocno ostatnio odbili w górę ale jestem wlasnie w shorcie na usdcad łapany na samym czubie pod formację i long na kangurze pod ''zbyt wiele sygnałów czego nie lubię''. już widzę że ma problem i zamknę go albo na zero albo na pare pestek straty. Jak byś rozrysował fibo do tych par?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Szukam wszystkiego. Formacje , układy harmoniczne, poziomy wsparć/oporów , dywergencje , fale , fibo , formacje świecowe.

Formacje mam na mysli to co juz wysyłałem Ci https://www.mbank.pl/pobierz/inwestycje ... lizy-tech/
Flagi i trójkąty robią się bardzo często.

Zablokowany