next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:I czekamy...
Swego czasu myślałem czy nie zastosować podejścia bardziej długoterminowego właśnie w skali roku obstawiając spadki albo wzrosty danego instrumentu. Rozkładając ryzyko na waluty, indeksy, towary. Wtedy wejścia trzeba by planować w skali miesięcy. Ale na takie coś to sobie mogą pozwolić gracze z dużym kapitałem. Za mała stopa zwrotu jeśli brać pod uwagę tylko odchylenia od początku roku rzędu kilku, góra kilkunastu procent. A trzeba przecież zsumować niewypalone inwestycje z tymi zyskownymi co pewnie da właśnie te kilka procent w skali roku. Taki normalny rok inwestycyjny dla przeciętnego. Chyba że zajęło się pozycje w dobrych miejscach i nastąpił gwałtowny ruch...
Chart_DEU.IDX_EUR_4 Hours_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To co próbowałem ugrać to raptem był kawałek całego ruchu w perspektywie miesiąca. Wykres H1. I to całe podsumowanie dzisiejszego dnia.
_night_has_come_Chart_EUR_USD_Hourly_snapshot 21.11.2016.png
Jedna pozycja pozostaje otwarta. Wklejam to tutaj, żeby po prostu była informacja o tym. Szczegóły, strona wcześniej.
_open_position_Chart_GBP_CAD_Hourly_snapshot_21.11.2016.png
// 23:50 - Zaraz, zaraz. Ale czy perspektywa H1 i ostatnie 2 miesiące to wystarczający obraz? Nie. Patrz wyżej! Te screeny trzeba będzie dopracować następnym razem. Za mało informacji mają w sobie. Z kilku TF musi być obraz pokazany. Ale to następnym razem...
Chart_GBP_CAD_4 Hours_snapshot.png
// 00:05 - Ciekawe jakby skupić się tylko na średnioterminowym podejściu. 0 DT, 0 skalpowania. Szukanie trendu w dłuższej perspektywie. Może to lepiej poćwiczyć przez najbliższe 6 tygodni...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:OK. Postaraj się nie gapić na ten wykres co 5 minut ani nawet co godzinę. To handel na dziennym, więc śmiało możesz go zostawić bez opieki do rana. Jest nakarmiony, teraz niech odpoczywa. Jak siedmiolatek, pewnie wstanie rano i będzie chciał poskakać :)
Przespałem się z tym i dziś inaczej na to patrzę. Z częstym zaglądaniem do wykresu nie mam problemu. Jednak nie podoba mi się zbyt długi SL, kierunek otwarcia i kilka innych szczegółów. Sam bym takiej pozycji nie otworzył na realnym rachunku, bo mam inne zasady co do SL i nie lubię kisić w taki sposób żadnej pozycji. To siłowanie się z rynkiem moim zdaniem. Ale dobra. Mam czekać i zaglądać jak najrzadziej to tak będę robił.

Może czegoś jeszcze nie rozumiem...

Zastanawiałem się ostatnio jak piramidować łapiąc ruch na kilku instrumentach. Ale nie obstawiając kierunki i rozdzielając ryzyko na kilka z nich, tylko otwierać kolejne pozycje z wypracowanego zysku. To tak odnośnie trenowania podejścia średnioterminowego.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dzień 2 - Wróciłem do wykresu świecowego. Przyzwyczaiłem się do niego.

MN - Spadki. Jest jeszcze trochę miejsca jak dla mnie.
W1 - j/w
M15 - SELL 1.42414, SL 1.42600, TP na razie obserwuję jak się to rozwinie dalej.
Chart_EUR_CAD_15 Mins_snapshot.png
Chart_EUR_CAD_Weekly_snapshot.png
Chart_EUR_CAD_Monthly_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Heh, i już nie ma pozycji. Trochę się pospieszyłem z tym wejściem. Dopiero spojrzałem teraz na godzinę :| Ajajajaj. Zamknąłem po prostu ręcznie. Uznałem to jako błąd, bo wejście było na kilka minut przed zamknięciem się świecy H1. Dlatego wolałem zamknąć pozycję. Bałem się mocniejszej korekty w górę.
after_Chart_EUR_CAD_5 Mins_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie wiem... Może to podejście jest złe, ale ja widzę teraz to tak. Jeśli przestaniesz szukać górek i dołków, idealnego trejdu złapanego od wierzchołka do dołka, wtedy zakładasz kontynuowanie ruchu w danym kierunku. I nie ważne czy wejdziesz w środku ruchu, czy na początku świecy. Jeśli trend będzie kontynuowany to cena będzie spadał albo rosła i pozycja będzie zarabiać jeśli będzie ustawiona w dobrym kierunku. Ale nie lubię tracić! Dlatego jak coś nie idzie to zamykam pozycje ręcznie. Nie siłuję się z rynkiem tylko wolę zamknąć z małą stratą i wejść ewentualnie jeszcze raz kiedy sytuacja będzie bardziej klarowna.

Na razie odpuszczam, wrócę po 11.

Aha. Podstawowym założeniem jest szukanie trendu średnioterminowego w perspektywie tygodnia / miesiąca. W takiej perspektywie szukam możliwości zajęcia pozycji.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo, chyba coś nam nie wyszło z tym eksperymentem :P Na razie nie zamykam, spróbuję to utrzymać robiąc arbitraż. Dopiero południe, coś się na pewno trafi. Co konkretnie chciałeś mi pokazać? Nie przejmuj się, że nie wyszło. Nie o to chodzi, żeby mieć ciągle racje tylko zarabiać. Z tego co widzę tutaj inni walą pod prąd, łapią korekty, robią grid na stracie, a i tak wychodzą na swoje...

Ale obsuwa na 100 pips to trochę sporo. To margines zabezpieczenia używany w Dukascopy, według którego obliczam wielkość pozycji. Gdybym zaryzykował 5% kapitału to bym w tej chwili był 5% na minusie.
Screenshot from 2016-11-22.png
// 11:52 - Trochę spamuję, wiem. Jednak świeczki mnie zwodzą. Mam pewne nawyki związane z oglądaniem wykresów świecowych i lepszy jest po prostu ruch ceny w zbitym wykresie. Chyba tylko takich wykresów będę używał.

// Może z czasem będę mniej pisał. Na razie muszę sobie popisać, żeby zabić nudę :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Z tego co widzę tutaj inni walą pod prąd, łapią korekty, robią grid na stracie, a i tak wychodzą na swoje...
Dowcip roku... naprawdę dobre .....

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Dowcip roku... naprawdę dobre .....
Wybaczam Ci jackub :d Nie, nie ma dziś ochoty na żarty. Jestem zmęczony. Zdanie wyrwane z kontekstu. Bazowałem na transakcjach które przeglądałem i potem sami autorzy pisali że mieli trochę farta. Stawiali piramidę w ciemno. "Złote strzały", ten wątek nazywa się chyba "wasze najlepsze transakcje". Nie chce mi się tego szukać teraz. Są dwa takie wątki, najlepsze i najgorsze transakcje.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Teraz mi się rzuciło w oczy jak przerzucałem wykresy, krótki SL mogłem postawić więc zaryzykowałem.

Bardziej sugerowałem się wykresami H1 i M30 niż D1, ale ten ruch do góry i miejsce na M5 wydawały się dobre do zajęcia takiej pozycji. TP jeszcze nieokreślone. Będę przyglądał się tej pozycji jeszcze przez chwilę.

NZDCAD BUY 0.94781, SL 0.9455
Chart_NZD_CAD_Daily_snapshot.png
Chart_NZD_CAD_Hourly_snapshot.png
Chart_NZD_CAD_5 Mins_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany