Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kasta8584
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 05 lis 2013, 00:33

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: kasta8584 »

https://www.youtube.com/watch?v=iKOnAxE ... ata_player tutaj gościu fajnie tłumaczy tylko że po angielsku

Wysłane z mojego SM-P600 przy użyciu Tapatalka

yaqb81
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2013, 01:25

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: yaqb81 »

yaqb81 pisze:Po znacznych spadku pary eur/usd z dużym momentum cena zamknęła się pod wsparciem czyniąc z niego opór (niebieskie linie) postanowiłem otworzyc krótką pozycję po małej korekcie spadków. Zlecenie sell limit po cenie 1.36100 SL kilka pipsów ponad najwyższym wierzchołkiem ok 50 pips wstępny TP 1.34400 czyli ponad 160pips, pozycja prowadzona będzie dynamicznie wraz z rozwojem sytuacji.

Po więcej analiz zapraszam na moja stronę.
Pozycja zamknięta na SL.

Awatar użytkownika
devport
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:29

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: devport »

yaqb81 pisze:
yaqb81 pisze:Po znacznych spadku pary eur/usd z dużym momentum cena zamknęła się pod wsparciem czyniąc z niego opór (niebieskie linie) postanowiłem otworzyc krótką pozycję po małej korekcie spadków. Zlecenie sell limit po cenie 1.36100 SL kilka pipsów ponad najwyższym wierzchołkiem ok 50 pips wstępny TP 1.34400 czyli ponad 160pips, pozycja prowadzona będzie dynamicznie wraz z rozwojem sytuacji.

Po więcej analiz zapraszam na moja stronę.
Pozycja zamknięta na SL.
Czemu grasz pod prąd ?
---- D1----
- Trend Up
- Fibsy od 1.3475 -> 1.3965 = 50%
- MA 144
- TL 1.2750 -> 1.3470 = promień 1.3680
Wracam po latach przerwy....

lxi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 28 sty 2014, 14:04

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: lxi »

kasta8584 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=iKOnAxE ... ata_player tutaj gościu fajnie tłumaczy tylko że po angielsku
Dzięki kasta, swietny materiał do nauki :564:

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: as28 »

drulaka pisze:Czy ktoś z Was czytał i uzywa techniki CJ wg tego wątku :

http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... =59&t=1572

Staram się pojąc wszystko co tam jest opisane ale mój angielski nie pozwala zrozumieć pewnych niuansów.

Może ktoś wrzuci swoje 3 grosze po polsku...

W wielkim skrócie CJ opisuje w tym wątku technikę wejść tylko i wyłącznie z czystym PA, technikę 3 "pchnięć", wzorców RR, pinów, stop hunt, itp. itd... trzeba przeczytać kilkadziesiąt pierwszych stron i obejrzeć wszystkie screeny CJ.

Wg mnie to jeden z elementów czy raczej systemów grania który pozwala "wyprzedzić" ruch ceny. Wszelkie wskaźniki są tylko dodatkiem i to w większości bezuzytecznym.
wydaje się że nawet znający angielski mają problem z wprowadzeniem w życie tego co opisuje CJ,
dużo z tego wątku można się nauczyć, ale aby zacząć grać jak CJ to chyba nikomu się nie udało,
CJ zrozumiał pewne procesu spędzając na rynku wiele godzin i niestety nie da się tego komuś innemu za bardzo przełożyć do głowy, zresztą CJ chyba nie umie, co więcej za bardzo mu na tym nie zależy sam osiągnął sukces i kasę,
niestety doszedł do wniosku że na FX u brokerów większe pieniądze nie są ani trochę bezpieczne, dlatego wycofał się z FX i już się prawie nie udziela.
tu masz link do gości którzy próbują przekładać te wątek na polski
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 5758661f01
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: pim »

as28 pisze:
drulaka pisze:Czy ktoś z Was czytał i uzywa techniki CJ wg tego wątku :

http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... =59&t=1572

Staram się pojąc wszystko co tam jest opisane ale mój angielski nie pozwala zrozumieć pewnych niuansów.

Może ktoś wrzuci swoje 3 grosze po polsku...

W wielkim skrócie CJ opisuje w tym wątku technikę wejść tylko i wyłącznie z czystym PA, technikę 3 "pchnięć", wzorców RR, pinów, stop hunt, itp. itd... trzeba przeczytać kilkadziesiąt pierwszych stron i obejrzeć wszystkie screeny CJ.

Wg mnie to jeden z elementów czy raczej systemów grania który pozwala "wyprzedzić" ruch ceny. Wszelkie wskaźniki są tylko dodatkiem i to w większości bezuzytecznym.
wydaje się że nawet znający angielski mają problem z wprowadzeniem w życie tego co opisuje CJ,
dużo z tego wątku można się nauczyć, ale aby zacząć grać jak CJ to chyba nikomu się nie udało,
CJ zrozumiał pewne procesu spędzając na rynku wiele godzin i niestety nie da się tego komuś innemu za bardzo przełożyć do głowy, zresztą CJ chyba nie umie, co więcej za bardzo mu na tym nie zależy sam osiągnął sukces i kasę,
niestety doszedł do wniosku że na FX u brokerów większe pieniądze nie są ani trochę bezpieczne, dlatego wycofał się z FX i już się prawie nie udziela.
tu masz link do gości którzy próbują przekładać te wątek na polski
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 5758661f01

Witam.
Długo bo długo ale doczekałem się odpowiedzi :-)

Po "obiegnięciu" setek systemów i strategi wróciłem jednak do CJ, nie chce wyprzedzać faktów ale od pewnego czasu zaczynam ograniać co CJ miał na myśli i co raz częściej jestem w stanie przewidzieć niemal każdy ruch , nie mam jeszcze takiej precyzji i pewności siebie ale z każdym tygodniem moja skuteczność wzrasta. Czytam jego wątek ponownie i jednak znalazło się paru którzy poziomem nie odbiegają od CJ.

Dzięki z link , poczytam przy kawie.

A gdzies jescze na innym polskim forum było o tym ... ale nie mogę znaleźć


edit:

A teraz widzę że as28 to ta sama osoba co w wątku CJ, witam jeszcze raz :-)

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Witam serdecznie. Dziwi mnie ze wątek umiera w tym miejscu. Ja znam trochę angielski i parokrotnie przeczytałem "księgę CJa" i muszę powiedzieć ze to działa. Bez żadnych wskaźników fibbonacich, Eliotów i innych bzdur które macą tylko wykres i powodują ze jeszcze mniej wiem niż wiedziałem. moje konto wyglada coraz okazałej. Szczerze polecam, wystarczy tylko podążać za cena, a nie wyprzedzać ja lub ja przewidywać...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

co rozumiesz jako "podazac za cena"?

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

W dużym skrócie-CJ uważa ze rynek nie jest kierowany przez popyt i podaż i relacje miedzy nimi ale przez tzw. Market makerow tj grube ryby, korporacje banki itp. A oni znają nasze "sztuczki" czyli Eliota, fibbonacich, wsparcia i inne badziewia-wiedza o nich lepiej niż my sami, wiedza czym kierujemy sie przy wyborze pozycji w forexie i wykorzystują ta przeciwko nam. Nazywa ich lisami ang. Fox, i sugeruje aby szukać ich "śladów" na rynku. Wyodrebnil pare ich śladów i nakazuje aby w odpowiednim czasie zając odpowiednia pozycje. Nie wyprzedzać cen, nie przewidywać ich, tylko szukać śladów lisa, i gdy będzie potwierdzony ślad np W w dołkach na rożnych tf ach zawierać pozycje.

-- Dodano: 08 lis 2015, 15:35 --

Trochę to chaotyczne ale pisze z tel. i jeszcze w pracy do tego ;). Cj twierdzi aby podążać za śladami lisa, nie wyprzedzać go i nie przewidywać co zrobi. Sa pewne ślady np. Railroad track które pozwalają z dużym prawdopodobieństwem podążyć za lisem. Railroad track to najcześciej np na dole wykresu długa świeca a następna to świeca idąca w gore. Co jest najcześciej sygnałem zmiany. Trzeba zauważyć ze np na tf 1 dzien sa to np dwie świece gdzie jedna jest spadkowa druga równoległa do niej zwyżkowa, a schodząc np na tf 1 godzina najcześciej tworzy sie litera W. Będąc na szczycie wykresu podobna sytuacja tylko tworzy sie litera M która oznacza najcześciej spadki. Np jeśli tworzy sie W na dole wykresu cj wchodzi na forex przy drugiej "nóżce" pozwalając złapać duży ruch ceny. Jak już jest pewny ruchu piramidzie pozycje na parze walutowej.

pita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 13 gru 2015, 19:00

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: pita »

Witam wszystkich.
Możliwe ze strategia CJ działa dla niego i wielu innych. Według mnie to że on nie używa zlecenia stop loss w 99% to jego wybór. To że doszukuje się jakichś spisków to tez jest prawda. Tylko że to jest działanie samobójcze dla kogoś kto zaczyna zabawę na FX. Jeżeli nauczysz się źle od samego początku to później będzie bardzo ale to bardzo ciężko oduczyć się tych złych nawyków.
Nikt nie wie jak duże ma konto czy parę stówek , czy parę tysięcy a może kilka milionów i gra 0.1 lota i ciągle dokłada do stratnej pozycji. Nikt nie wie kiedy przestanie iść w tą złą stronę. Może to być dzień, tydzień miesiąc albo o wiele dłużej. Dlatego właśnie potrzebujesz stop loss na serwerze a nie w głowie.Wtedy twoja głowa już nie działa , wtedy ty już nie działasz. Nie ma cię i twojego konta i twoich ciężko zarobionych pln-ów. Również nie należy się doszukiwać żadnych spisków na wykresie tylko brać to co widać.
Nie czytałem wszystkich postów i jeżeli nie było wzmianki o książce Naked Forex: High-Probability Techniques for Trading Without Indicators to polecam. Jest tylko po angielsku ale myślę że każdy kto chce przeczytać to sobie poradzi. Tam jest wszystko co potrzeba.
Życzę wszystkim czystego umysłu i żadnych domysłów jak będziecie patrzeć na wykresy.
no pain no gain
no gain no game

ODPOWIEDZ