Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w akcji

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
drulaka
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 22 sty 2013, 13:00

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: drulaka »

Czy ktoś z Was czytał i uzywa techniki CJ wg tego wątku :

http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... =59&t=1572

Staram się pojąc wszystko co tam jest opisane ale mój angielski nie pozwala zrozumieć pewnych niuansów.

Może ktoś wrzuci swoje 3 grosze po polsku...

W wielkim skrócie CJ opisuje w tym wątku technikę wejść tylko i wyłącznie z czystym PA, technikę 3 "pchnięć", wzorców RR, pinów, stop hunt, itp. itd... trzeba przeczytać kilkadziesiąt pierwszych stron i obejrzeć wszystkie screeny CJ.

Wg mnie to jeden z elementów czy raczej systemów grania który pozwala "wyprzedzić" ruch ceny. Wszelkie wskaźniki są tylko dodatkiem i to w większości bezuzytecznym.
jest pipnie

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 302
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

http://ifutures.pl/lucek-t3922.html

Końcowy, jak by ktoś wyciął:
Ale wy jesteście SŁABI :D Facet który tyle zrobił dla propagowania PA w tym kraju i każdy lachę na niego położył :cry: Żałuję że tak późno tu założyłem temat, myślałem że ktoś taki jak "sławny" Lem coś będzie wiedział co z facetem się dzieje, ale on też NIC, zero. Szkoda. Dzięki za odpowiedź olaf, choć ktoś :mrgreen: , reszta to widać parobasy do końca życia na etacie :-/
Bo trzeba mieć kogoś na kim się wzorcujemy bo inaczej dupa zbita... :x

Awatar użytkownika
Cinkciarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:03

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Cinkciarz »

Z tego co wiem, to Lucek już się nie pojawi
"There are only 3 real sports: bull-fighting, car racing and mountain climbing. All the others are mere games." -Hemingway

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Witam, po dłuższej przerwie.
W końcu zdecydowałem się prowadzić mini dziennik. Dziennik w nieco innej formie bo będę zamieszczał filmiki z moich wejść.

Jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie filmem/filmami systematycznie będę wrzucał kolejne nagrania.


Pozdrawiam
Cenka opada

enderius
Gaduła
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: 09 lip 2011, 09:18

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: enderius »

Dodajecie jeszcze jakieś wartości do fibo czy lecicie na standardowych? A macie gdzieś jakieś materiały Lucka? Bo chętnie bym sobie poczytał a jego blog jak widzę skasowany.
Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.-Albert Einstein

Szymon Czorniej
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2013, 20:05

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: Szymon Czorniej »

Z tymi poziomami oporu to jest troche skomplikowane, przynajmniej dla mnie. Jestem początkujący.
Dla przykładu, gdzie byście teraz umieścili poziom oporu na wykresie EUR/USD? Na poziomie 1,37030 czy 1,38316?
Jest dużo tych poziomów i nie wiem, do którego się odnosić. Macie na to jakiś sposób?

Pozdrawiam,
Szymon
No risk, no fun

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Nie zaznaczasz wszystkiego tylko to co naistotniejsze. Nie grasz byle czego tylko to co ma sens. Musisz jasno określić gdzie chcesz inwestować. Przedewszystkim musisz tak segregować poziomy ażeby osiągnąć minimalne RR 3:1 - w przeciwnym wypadku skazany jesteś na porażkę. Ważny poziom to taki który wcześniej miał wyraźną reakcję zarówno od góry jak i dołu. Albo Taki który pokrywa się z jakimś poziomem Fibo lub strefą SD. Ważny poziom to także lokalny szczyt lub dołek. Poziomy takie zaznaczasz najpierw na wyższych TF-ach a dopiero później schodzisz niżej i sprawdzasz czy czasami cena nie zbliża się do któregoś z nich. Poziomy te są ważniejsze od tych z niższych TF-ów.

Pozdrawiam

yaqb81
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2013, 01:25

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: yaqb81 »

Dość ciekawie wygląda wykres ropy crude oil na interwale D1, po obronie ważnego wsparcia (strzałka nr 1) cena przebiła najbliższy opór (strzałka nr 2) z dużą siłą momentum. Według analizy price action cena ma szanse na dotarcie w okolice 104, najbliższy opór to rejon 100.50-60. Przy ryzyku ok $1.25 centów potencjalny zysk to $6.50 czyli potencjał zysku do straty ponad 5:1, oczywiście pozycja będzie zarządzana dynamicznie i poziom SL przesuwany w miarę rozwoju sytuac
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

yaqb81
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2013, 01:25

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: yaqb81 »

Transakcja zamknieta na break even, czekamy na kolejne setupy.

yaqb81
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2013, 01:25

Re: Naked Trading (bez wskaznikow) - czyli Price Action w a

Nieprzeczytany post autor: yaqb81 »

Po znacznych spadku pary eur/usd z dużym momentum cena zamknęła się pod wsparciem czyniąc z niego opór (niebieskie linie) postanowiłem otworzyc krótką pozycję po małej korekcie spadków. Zlecenie sell limit po cenie 1.36100 SL kilka pipsów ponad najwyższym wierzchołkiem ok 50 pips wstępny TP 1.34400 czyli ponad 160pips, pozycja prowadzona będzie dynamicznie wraz z rozwojem sytuacji.

Po więcej analiz zapraszam na moja stronę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ