MetaTrader a machinacje brokerów

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: MetaTrader a machinacje brokerów

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

SuperFOREX pisze:To właśnie Jérôme Kerviel pociągnłął SocGen na prawie 5 mld EUR :-)

A to nawet nazwiska nie kojarzyłem. A pamiętacie jak w Enronie super nadzór zadziałał. Nie wiedzieli kompletnie nic pomimo wielu kontroli, donosów od życzliwych pracowników. A ENRON jakby nie było to przepotężna firma kiedyś. Dużo prywatnych funduszy emerytalnych zbankrutowało. O ile się nie mylę to nawet jakieś policyjne fundusze upadły po tym jak ENRON dead.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: MetaTrader a machinacje brokerów

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

W przypadku Enronu mielismy jeszcze do czynienia ze zmową z audytorem (Arthur Andersen). Tu przynajmniej audytor poniósł konsekwencje i mamy Wielką Czwórkję, zamiast Wielkiej Piatki :-)

Pokazuje to jednak, że w przypadku złych intencji spółki/brokera/banku/itp. inwestorzy są dość bezradni. Gwarancji bezpieczeństwa nie daje ani nadzór, ani niezależny audytor, ani nawet gwarancje skarbu państwa. Aktywa BFG na koniec 2012 roku wynosiły niespełna 10 mld i gwarantują one depozyty bankowe o wartości blisko 500 mld zł!!!. Naprawdę pocieszne ;-)

Jeszcze ciekawsze wypadki trafiają się osobom inwestującym w instrumenty, które "niby" znają. Polecam wpis z 9 stycznia: https://www.facebook.com/PIB.Finanse

Awatar użytkownika
forexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 18 maja 2010, 18:18

Re: MetaTrader a machinacje brokerów

Nieprzeczytany post autor: forexpolska »

Ja mogę przywołać moją sprawę przeciwko Alpari.ru podlegającemu wtedy pod KNF Nowo Zelandzki. Sprawa wyglądała tak, że miałem pozycje i chciałem sobie zwiększyć depozyt z MB, a zlecenie takiego depozytu praktycznie przychodziło na konto w kilka minut. Niestety nie wtedy, gdy decydują się losy pozycji. Wtedy depozyt został opóźniony, a pozycje zostały zamknięte częściowo i oczywiście rynek zawrócił.

Skarżyłem Alpari do KNF Nowo Zelandzkiego z powodu opóźnienia depozytu. To Alpari tak się tłumaczyło, że literka w imieniu uniemożliwiła zrealizowanie takiego depozytu. Dziwne, że wcześniej nie było z tym problemu. Na początku zgłosiłem się do KNF Nowa zelandia i jedne gość proprosił mnie o pomoc przy kontraktach, które prowadzi Alpari ponieważ prowadzą sprawę w tej sprawie. To mu tam pomogłem co chciał ponieważ akurat zawierałem kilka razy. Na koniec mi podziękował i powiedział, że on się tym nie zajmuje i trzeba do innego oddziału się zgłosić. Potem jak się zgłosiłem to jak to w każdym KNF. Reklamacja do brokera potem odpowiedź brokera i przesłanie do KNF itd po kilku czy nawet po kilkunastu tygodniach wymian pism. KNF odbębnił swoje stanął po stronie brokera stwierdzając, że wierzy brokerowi i tyle z tej pomocy.

Przekonany jestem, że 95% KNF nic brokerowi nie zrobi. Do tego ktoś kiedyś pisał, że brokerzy płacą jakieś opłaty do KNF czyli są na ich smyczy i krzywdy im nie zrobią.
AVAFX - uwaga uwaga to oszuści i krętacze nigdy tam nie wpłacaj pieniędzy

psychologtlumu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2015, 18:18

Re: MetaTrader a machinacje brokerów

Nieprzeczytany post autor: psychologtlumu »

forexpolska pisze:Ja mogę przywołać moją sprawę przeciwko Alpari.ru podlegającemu wtedy pod KNF Nowo Zelandzki. Sprawa wyglądała tak, że miałem pozycje i chciałem sobie zwiększyć depozyt z MB, a zlecenie takiego depozytu praktycznie przychodziło na konto w kilka minut. Niestety nie wtedy, gdy decydują się losy pozycji. Wtedy depozyt został opóźniony, a pozycje zostały zamknięte częściowo i oczywiście rynek zawrócił.

Skarżyłem Alpari do KNF Nowo Zelandzkiego z powodu opóźnienia depozytu. To Alpari tak się tłumaczyło, że literka w imieniu uniemożliwiła zrealizowanie takiego depozytu. Dziwne, że wcześniej nie było z tym problemu. Na początku zgłosiłem się do KNF Nowa zelandia i jedne gość proprosił mnie o pomoc przy kontraktach, które prowadzi Alpari ponieważ prowadzą sprawę w tej sprawie. To mu tam pomogłem co chciał ponieważ akurat zawierałem kilka razy. Na koniec mi podziękował i powiedział, że on się tym nie zajmuje i trzeba do innego oddziału się zgłosić. Potem jak się zgłosiłem to jak to w każdym KNF. Reklamacja do brokera potem odpowiedź brokera i przesłanie do KNF itd po kilku czy nawet po kilkunastu tygodniach wymian pism. KNF odbębnił swoje stanął po stronie brokera stwierdzając, że wierzy brokerowi i tyle z tej pomocy.

Przekonany jestem, że 95% KNF nic brokerowi nie zrobi. Do tego ktoś kiedyś pisał, że brokerzy płacą jakieś opłaty do KNF czyli są na ich smyczy i krzywdy im nie zrobią.

''
Smutne to co piszesz. Mam nadzieję, że rodzimy KNF zachowa się lepiej.

ODPOWIEDZ