Logiczny trading

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
robs
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 22 sty 2010, 03:05

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: robs »

nieudacznik pisze: Każdy alkoholik uważa, że pije bo jest fajnie i w każdej chwili może przestać he he..
Albo jak wątroba puchnie od wódki to przerzuca się na wino. Logiczne chlanie :)
radical material simplification

Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: player1 »

marketprofile nic ci nie da bo to wskaźnik pokazujący historie

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Mi też po kilkunastu latach full time przed wykresami wszystko zaczęło się składać do kupy także mając na liczniku już 6 lat daj sobie te 2 tygodnie czasu na znalezienie ładnego tornistra aby będąc dobrze wyposażonym móc spokojnie pójść do 1 klasy i zacząć naukę na poważnie ;)

Impuls i korekta to jest cząstka elementarna tradingu i to jest podstawowa logika rynku patrząc z technicznego punktu widzenia. Cała reszta jak wparcia, opory, poziomy SD, wybicia, retesty, analizowane i łączone na kilkuTF, jest oparta o to zjawisko i w odniesieniu do niego.

forexnawigator
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2014, 16:41

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: forexnawigator »

nieudacznik pisze:Ja widzę logikę, ale to nic nie znaczy. Każdy alkoholik uważa, że pije bo jest fajnie i w każdej chwili może przestać he he.. W tradingu problemem jest wielowymiarowość rynków. Na minutówce masz trend wzrostowy na przykład, na 5 min spadkowy a na 1h znowu wzrostowy. I możesz solidnie umoczyć i na szorcie i na longu, taka przykrość. Ja osobiście nie wierzę, że są ludzie, którzy potrafią zarabiać niewiele, ale bardzo regularnie, według mnie w tym sporcie się tak nie da. Tutaj zwycięzca bierze wszystko. A przegrany no cóż, z czasem odda wszystko...
Mam podobne zdanie.

-- Dodano: 03 mar 2015, 18:07 --
player1 pisze:marketprofile nic ci nie da bo to wskaźnik pokazujący historie
Może i masz rację.

artik
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2014, 19:15

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: artik »

Wydaje mi się (a w sumie ,to już niemal jestem pewien, "bo pewnym nie można nigdy być") iż kluczem, do tego Logicznego tradingu jest Money Management , odpowiednie dobranie dźwigni , ilości. pozycji, zakresu profitu, i sl, lub inne formy zabezpieczania pozycji.
Jestem tu zwolennikiem otwierania raczej kilku a nawet kilkunastu pozycji ,mniejszych, by cały czas mieć normalny kontakt z rynkiem .
Przy używaniu dużej dźwigni, niestety, często tracimy zdrowy rozsadek, i myślę ze tu im dłuższy staż na fx tym nam gorzej to akceptować, sam wpadałem w ta pułapkę emocjonalna,ale z tego co czytam ,obserwuje i wiem ,to z tym ma większość problem. Dlatego by " LOGICZNIE HANDLOWAC -czyli caly czas myśleć racjonalnie" powinniśmy używać wysokich TF i malej dźwigni. No i podstawa : Money Management .

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: freakout »

będę nudny do bólu - jeżeli komuś wydaje się że cena porusza się losowo to polecam lekturę świec japońskich ;) każdy wzrost i spadek jest spowodowany określoną formacją i nie trzeba tutaj cudów żeby móc przewidzieć w którą stronę pójdzie zaraz cena :) i nie trzeba mieć też dostępu do danych o wielkości zleceń, gdzie są rozmieszczone, itd. bo rynek właśnie tymi świecami doskonale to obrazuje ;)

Kerad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2012, 14:19

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: Kerad »

forexnawigator pisze: Ja nie szukam systemu tylko logiki w analizie wykresu.
Obawiam się, że żadnej logiki w wykresach nie znajdziesz. Dlaczego? Bo są odzwierciedleniem ludzkich emocji, a te z reguły pozbawione są racjonalności.

Przykład:
Koniec bessy w 2009 roku. Powiedz mi, jak chcesz znaleźć logikę w wyprzedawaniu bardzo tanich aktywów? Dla mnie to trochę tak jakby znaleźć znaleźć 100 zł na chodniku ale go nie podnieść, bo jeżeli teraz leży banknot 100 złotowy to może za 100 metrów podniosę banknot 200 zł.

Kupowanie w dołkach i sprzedawanie na samych szczytach, myślę, że tę profesję należy pozostawić forumowym pasjonatom.

Nie wiem kto to powiedział, ale parafrazując można by rzec, że najlepiej nie kupować w samym dołku i nie sprzedawać na samym szczycie.

Mpapiez

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

forexnawigator pisze:Witam,

Proszę o wpisywanie w tym temacie nazwy metod lub linki do metod tradingu które mają logikę i twarde zasady analizy wykresu.


Po 6 latach testowania i myślenia mam już dość. 95% rzeczy w internecie na temat tradingu to bzdury.

Już zapatrzony w price action testowałem wykresy renko - w końcu ponoć cena jest najważniejsza i okazało się że gdy na wykresie jest przedstawiona sama cena nic to nie daje.

Trendy/ S/R, pullbaki itd to bzdury.

Myślałem nad market profile - myślę coś nowego pewnie dobra metoda analizy wykresu ale w necie prawie nic na ten temat nie ma.

Znacie jakieś logiczne formy analizowania wykresu / grania? Mogą być płatne.
Wiesz, jak przeczytałem ten post, to mam przed oczami sfrustrowanego gościa który węszy spisek.
Najśmieszniejsze jest to, że przychodzisz na forum i prosisz o receptę na banalne zarabianie kasy - to nie jest łatwe zajęcie, inaczej wszyscy by zarabiali. A trzeba być idiotą, żeby się nie zorientować że takie udostępnienie rynku foreks dla szaraczków, to po prostu wprowadzenie dawców kapitału, gdzie niestety większość na tym forum to tacy dawcy właśnie.

Klasyczne Trendy i S/R działają jak najbardziej, ale na bardzo dużych TF'ach.
Z tego co widzę, to ciebie interesuje DT.
Przedewszystkim - tutaj S/R też działa, tylko troszkę w innej skali, lokalne mini LT również mogą służyć jako S/R.
Poza klasycznymi S/R są jeszcze okrągłe poziomu które też dobrze działają, tylko ty nie umiesz z tego korzystać.
Rozgrywasz pewnie założenia, a nie scenariusze.

Generalnie w foreksie chodzi o to, żeby w wyniku uzyskanych zysków i strat, być na plusie.
Ludzie tego nie kumają i biorą odpowiednie straty, a nie potrafią wziąć odpowiednich zysków, bo chcą 1 ruchem zarobić od razu milion złotych. Drugi problem to nie odpowiedni MM - czyli nie zostawienie sobie miejsca na błąd (pozdrawiamy pana Danbo).

Niestety jak jeszcze nic nie trybisz po 6 latach gapienia się w monitor, to słabo ci wróże spekulacje na giełdzie.

-- Dodano: wt 03-03-2015, 20:32 --
Kerad pisze: Obawiam się, że żadnej logiki w wykresach nie znajdziesz. Dlaczego? Bo są odzwierciedleniem ludzkich emocji, a te z reguły pozbawione są racjonalności.
I na tym polega cały problem mistrzów foreksu z tego forum. Szukają logiki zamiast schematów.
Nawet emocje podlegają pewnym schematom. Wątpie że wpadłbyś w depresję jak byś wygrał w totka 10 mln.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

freakout pisze:będę nudny do bólu
Ja też :mrgreen:
The random walk is a stock index whose price is simulated using random numbers. Unlike real market stock indices whose prices depend on the prices of the individual stocks listed on the Exchange, the random stock index only relies on factors like volatility, previous index price (previous simulated price) and a random number to determine the price of the index. Due to the use of random numbers, the price (or direction) of the index cannot be predicted with certainty and thus behaves like a real market index. When the index is appended with a number, the number is the percentage volatility which would be used in the calculation of the index price. For instance, for the Random Index 25 we use a volatility of 25% in the calculation of the index price. The index started at 1000 on 16-May-2004.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Logiczny trading

Nieprzeczytany post autor: freakout »

daromanchester pisze:
freakout pisze:będę nudny do bólu
Ja też :mrgreen:
The random walk is a stock index whose price is simulated using random numbers. Unlike real market stock indices whose prices depend on the prices of the individual stocks listed on the Exchange, the random stock index only relies on factors like volatility, previous index price (previous simulated price) and a random number to determine the price of the index. Due to the use of random numbers, the price (or direction) of the index cannot be predicted with certainty and thus behaves like a real market index. When the index is appended with a number, the number is the percentage volatility which would be used in the calculation of the index price. For instance, for the Random Index 25 we use a volatility of 25% in the calculation of the index price. The index started at 1000 on 16-May-2004.

Obrazek
a to dobre jest bo ja na tym obrazku wychwyciłem już kilka formacji odwrócenia trendu :d no ale żeby to potwierdzić to trzeba by było to poobserwować w real-time ;)

ODPOWIEDZ