Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 25 wrz 2017, 18:54     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Mustafa

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 4

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post11 wrz 2017, 15:18

investing1000 pisze:Cześć STUDENT
Wpadnij i skomentuj wydarzenia.
A co najważniejsze, to na jakiej parze / parach działałeś, (krótkie czy długie) że taki obsuw wyszedł, i to w dość krótkim czasie?

Jeszcze jedno pytanie (całkiem na serio). Czy odczuwasz coś takiego jak wewnętrzną presję / ciśnienie, że powinieneś być cały czas"na rynku", tzn. że czas bez otwartych pozycji to czas stracony? Że powinieneś cały czas mieć coś otwartego, bo jak nie masz, to nie zarabiasz? Odczuwasz coś takiego?

poprzedni tydzień jest tu https://www.mql5.com/en/signals/340635
i coś tam jeszcze trzy tym kmini
Latest trade: 8 minutes ago

nie mam konta na FB więc nie wiem co on tam "tworzy"

w razie W wklejam scrrena
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
but who cares
Awatar użytkownika

dobryfxplayer

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post11 wrz 2017, 20:27

Student wyplacil kase z demo i ma w dupie studia.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

investing1000

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post12 wrz 2017, 21:33

WUj bompki trafił, hoinki nie bendzie.

Student już nas opuścił. Gwiazda, nowonarodzony geniusz foreksu, już tu nas pewnie nie odwiedzi. Z prawie 11 tys usd, zjechał na 283 usd. A miał się za nie wiadomo kogo.

Pycha zawsze kroczy tuż przed upadkiem.
Awatar użytkownika

Mustafa

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post13 wrz 2017, 08:53

Pysznił się zaawansowaną statystyką, a poległ na podstawowych zagadnieniach - wiedzieć a rozumieć, to dwie różne sprawy.
Wiedzieć oznacza: zebrać informacje i je posiadać. Oznacza — móc wyszukać w podręcznej pamięci zachowane elementy zbiorów. Pokaźny zbiór może dać w efekcie erudycję i uznanie. Potrzebne eksplorowanie rzeczywistości i sprawne zapamiętywanie.

WIEDZIEĆ nie równa się ROZUMIEĆ. Jest to oczywiste, że „wiedzieć” jest chronologicznie przed „rozumieć”, wielu jednak zadowala się jedynie tym pierwszym. Szyderczo powiem, że wystarcza to, by zabłysnąć przed znajomymi lub podwładnymi.

Rozumienie wiąże się z obróbką posiadanych informacji. W ramach obróbki pojawiają się układy zależności pomiędzy danymi oraz bazy wzajemnych wykluczeń. Tworzy się hierarchia wartości, która w dodatku ulega przemianom wraz ze zmieniającymi warunkami obserwacji, wzajemnych relacji oraz równoległych przemian.

W tym aspekcie człowiek, który WIE, może stać bezradnie wobec nieskończonej ilości układów danych. Ten, który ROZUMIE, będzie tymi danymi operował. Nie oznacza to jeszcze sukcesu, ale… jest go bliżej.
but who cares
Awatar użytkownika

Mustafa

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 wrz 2017, 14:53

Kolejna zabawa dla osób nadal nieprzekonanych, wierzących w tajne/magiczne ustawiania wskaźników. Załączam skrypt, który liczy co ile świeczek zadana średnia zmienia kierunek. Dla wszystkich TF i dowolniej "długości średniej" wyniki są porównywalne. Pierwsze 10 wierszy to świeczki od 1 do 10, następne wiersze to przedziały. Co ciekawe przedział 1-4 świeczki to największa cześć tortu, resztę wniosków do przerobienia zostawiam dla Was.
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
but who cares
Awatar użytkownika

Borsuk

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post14 wrz 2017, 20:46

Wskaźniki to owszem, ale ja wątpię w jednakową wartość wszystkich TFów. Kiedyś próbowałem skonstruować EA i na niskich przedziałach tracił a im wyższy TF tym rezultaty były lepsze. W sumie zarabiał skutecznie od H4. Chociaż moja konkluzja była taka, że overtrejduje i w sumie to korzystniej samemu wszystkim zarządzać, to od tamtego czasu jestem przekonany, że łatwiej zarabiać na wysokich TFach.
Why don't you knock it off with them negative waves?

Obrazek
Awatar użytkownika

jasonbournes1

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post15 wrz 2017, 08:33

Borsuk pisze:Kiedyś próbowałem skonstruować EA i na niskich przedziałach tracił a im wyższy TF tym rezultaty były lepsze.

Nie uważasz że jest to w pewnym sensie dość logiczne i wynika z natury rynków finansowych?
Awatar użytkownika

Borsuk

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post15 wrz 2017, 09:52

Osobiście tak przypuszczam, chociaż z drugiej strony staram się nie brać niczego za pewnik.

Obrazek
Awatar użytkownika

jasonbournes1

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post16 wrz 2017, 09:18

Borsuk pisze:Osobiście tak przypuszczam, chociaż z drugiej strony staram się nie brać niczego za pewnik.

No tak, na foreksie nie ma zjawisk 100% pewnych. Może z jednym wyjątkiem.:)

Im bardziej gramy racjonalnie i spokojnie, tym większa szansa na zyski. I na odwrót, im więcej nerwowości i oderwania od rzeczywistości, tym większe prawdopodobieństwo na spektakularną porażkę.;)

Kiedyś na jednym z portali napisałem cały artykuł którego głównym przesłaniem była teza, że jeżeli gramy 100% racjonalnie i spokojnie (co jest bardzo bardzo trudne, często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy że nie postępują rozsądnie) mamy 100% pewność, że osiągniemy długoterminowy zysk. Ot, taka moja teoria.
Awatar użytkownika

Borsuk

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post17 wrz 2017, 08:02

Bardzo możliwe, ale ja jednak bez planu jednak nie dałbym rady. Zresztą jedną z największych zalet planu jest dla właśnie fakt, że nie trzeba myśleć o wszystkim na bieżąco (co ostatecznie zmniejsza presję i pozwala lepiej kontrolować emocje).

Obrazek
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex - dyskusje ogólne