"Idealna" strategia i brakujący element.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

"Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Witam, od dłuższego czasu testowałem nową metodę handlu. Można to uznać za swojego rodzaju strategię. Postaram się ją jak najbardziej jasno opisać a na końcu przejdę do problemu, który napotkałem.

1. Sprawdzamy kalendarz ekonomiczny i wyszukujemy ważne wydarzenia, które cechują się dużą zmiennością ceny podczas ich ogłaszania. Jako przykład posłużę się dzisiejszym wydarzeniem:

Wysoka zmienność - GBP - sprzedaż detaliczna (raz w miesiącu) - 0,1% (Obecny) -0,4% (Przewidywany) 1,3% (Poprzedni)

Patrząc na wskaźnik przewidywany można było wnioskować, że podczas ogłoszenia kurs GBP/USD pójdzie w dół. Obecny okazał się lepszy niż przewidywany tak więc GBP/USD poszło w górę. Oczywiście zdarzają się od tej zasady wyjątki. Najlepsze w strategii jest to, że nie interesuje nas w którą stronę waluta pójdzie. Ważne jest żeby się porządnie ruszyła w jedną lub drugą stronę.

Tak to wyglądało dziś o 10:30 podczas ogłoszenia danych. Wykres 1-minutowy.

Obrazek

W czasie jednej minuty kurs drastycznie skoczył i to właśnie będziemy wykorzystywać.

2. Przed 10:30, mniej/więcej ok. 10:28 ustawiamy zlecenie oczekujące buy i zlecenie oczekujące sell. Gdy kurs załóżmy tak jak dziś zaczyna rosnąć, z palca zamykamy pozycję oczekującą sell i albo zlecenie buy zamykane jest przez TP albo z palca kiedy uznamy za stosowne.

Strategia testowana i przynosząca zyski ale manualnie. Wiele razy nie dawałem rady otwierać zleceń oczekujących 2 minuty przed ogłoszeniem bo kurs się zmieniał i ciężko było to wszystko poustawiać. Tutaj pojawia się pytania dnia:

Czy istnieje jakiś skrypt, w którym ustawię że o godzinie 10:28 ma ustawić zlecenie oczekujące buy i sell oba powiedzmy 5 pipsów od aktualnej ceny z ustawionym TP 15 pipsów od ceny otwarcia.

Mam nadzieję, że dość jasno wszystko opisałem i uda się pomóc, bo metoda naprawdę godna uwagi :)

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

wesoly pisze:Witam, od dłuższego czasu testowałem nową metodę handlu. Można to uznać za swojego rodzaju strategię. Postaram się ją jak najbardziej jasno opisać a na końcu przejdę do problemu, który napotkałem.

1. Sprawdzamy kalendarz ekonomiczny i wyszukujemy ważne wydarzenia, które cechują się dużą zmiennością ceny podczas ich ogłaszania. Jako przykład posłużę się dzisiejszym wydarzeniem:

Wysoka zmienność - GBP - sprzedaż detaliczna (raz w miesiącu) - 0,1% (Obecny) -0,4% (Przewidywany) 1,3% (Poprzedni)

Patrząc na wskaźnik przewidywany można było wnioskować, że podczas ogłoszenia kurs GBP/USD pójdzie w dół. Obecny okazał się lepszy niż przewidywany tak więc GBP/USD poszło w górę. Oczywiście zdarzają się od tej zasady wyjątki. Najlepsze w strategii jest to, że nie interesuje nas w którą stronę waluta pójdzie. Ważne jest żeby się porządnie ruszyła w jedną lub drugą stronę.

Tak to wyglądało dziś o 10:30 podczas ogłoszenia danych. Wykres 1-minutowy.

Obrazek

W czasie jednej minuty kurs drastycznie skoczył i to właśnie będziemy wykorzystywać.

2. Przed 10:30, mniej/więcej ok. 10:28 ustawiamy zlecenie oczekujące buy i zlecenie oczekujące sell. Gdy kurs załóżmy tak jak dziś zaczyna rosnąć, z palca zamykamy pozycję oczekującą sell i albo zlecenie buy zamykane jest przez TP albo z palca kiedy uznamy za stosowne.

Strategia testowana i przynosząca zyski ale manualnie. Wiele razy nie dawałem rady otwierać zleceń oczekujących 2 minuty przed ogłoszeniem bo kurs się zmieniał i ciężko było to wszystko poustawiać. Tutaj pojawia się pytania dnia:

Czy istnieje jakiś skrypt, w którym ustawię że o godzinie 10:28 ma ustawić zlecenie oczekujące buy i sell oba powiedzmy 5 pipsów od aktualnej ceny z ustawionym TP 15 pipsów od ceny otwarcia.

Mam nadzieję, że dość jasno wszystko opisałem i uda się pomóc, bo metoda naprawdę godna uwagi :)
Świat poszedł już znacznie dalej.
http://www.fasteconomicnews.com/spike_t ... .aspx?a=ch

wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Dzięki, obczaję to. Jednak chodziło mi póki co, o coś darmowego do testów.

Edit: nie zauważyłem 30-dniowego okresu próbnego :)

Edit2: strasznie to rozbudowane i nie mogę doczytać się funkcji, którą potrzebuje. Może coś prostszego istnieje?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2014, 19:53 przez wesoly, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

strategia/sys ma rację bytu i sprawdza się na parach z dużym strzałem po danych(GBPUSD, EURJPY, GBPJPY, GBPCAD) :idea:
w sumie to głównie chodzi o to aby znaleźć publikację danych o wysokim znaczeniu(HIGH) dla danej pary i każdorazowa zmienność jest kilkukrotnie wyższa w bardzo krótkim czasie niż normalnie :wink:

proponowałem już wielu osobom takie klikanie pod dane i nawet kilka dni temu też o kabla chodziło... :idea:
http://forex-nawigator.biz/forum/daytra ... ml#p673716

poćwicz w jurnalu, napewno będę kibicował a pewnie więcej chętnych się znajdzie :d
powodzonka :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

wesoly pisze:Dzięki, obczaję to. Jednak chodziło mi póki co, o coś darmowego do testów.

Edit: nie zauważyłem 30-dniowego okresu próbnego :)
Bo to nie dla wiecznych testerów. Tym się zarabia pieniądze. :wink:
Poszukaj sobie na FF jest trochę na temat news tradingu.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

JAREK67

widziałeś jak to działa w realu :?: testowałeś :?:

-- Dodano: pt 25-04-2014, 19:56 --
JAREK67 pisze:
wesoly pisze:Dzięki, obczaję to. Jednak chodziło mi póki co, o coś darmowego do testów.

Edit: nie zauważyłem 30-dniowego okresu próbnego :)
Bo to nie dla wiecznych testerów. Tym się zarabia pieniądze. :wink:
Poszukaj sobie na FF jest trochę na temat news tradingu.
i już prawie odpowiedziałeś na moje pytanie :d :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Ja rozumiem, że to nie jest dla wiecznych testerów ale nie kupię czegoś, w czym nawet póki co nie widzę opcji, którą potrzebuje. Poprawiłem się i napisałem, że dają 30 dni i to na pewno wystarczające będzie.

@niemiaszek

Twój post faktycznie odnosi się do tego samego co napisałem. Grając tak, ustawiasz zlecenia oczekujące ręcznie?


Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

wesoly pisze:Ja rozumiem, że to nie jest dla wiecznych testerów ale nie kupię czegoś, w czym nawet póki co nie widzę opcji, którą potrzebuje. Poprawiłem się i napisałem, że dają 30 dni i to na pewno wystarczające będzie.

@niemiaszek

Twój post faktycznie odnosi się do tego samego co napisałem. Grając tak, ustawiasz zlecenia oczekujące ręcznie?
wrzuciłem linka jako potwierdzenie takiego sysa i propozycja dla osób co nie mają pomysłu na klikanie :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

i tu też coś do news tradingu:
https://robotero.com/#/

ODPOWIEDZ