"Idealna" strategia i brakujący element.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Znalazłem kilka ciekawych EA do new tradingu ale żaden nie jest widoczny na platformie. Miał ktoś może podobny problem?

Plik .ex4 wrzucam do experts a .dll do libraries i nic. Nie pojawia się w strategiach po otwarciu MT4 ;/

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Pewnie niekompatybilność platformy. EA jest skompilowana pod nowszą platformę niż używasz, albo odwrotnie, jest zbyt stara, żeby działać.
Zobacz co pisze w dzienniku zaraz po otwarciu platformy, będziemy więcej wiedzieć.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

wesoly pisze:ale żaden nie jest widoczny na platformie. Miał ktoś może podobny problem?

Plik .ex4 wrzucam do experts a .dll do libraries i nic. Nie pojawia się w strategiach po otwarciu MT4 ;/
Ale, do którego experts? Teraz te i inne pliki mają inną lokalizację niż w poprzednich wersjach MT4.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

JAREK67 pisze: Ale, do którego experts? Teraz te i inne pliki mają inną lokalizację niż w poprzednich wersjach MT4.
No właśnie, o najważniejszym nie pomyślałem. Jak to szybko się człowiek do nowego przyzwyczaja. Dzięki Jarek.

Wesoły: otwórz Plik->Otwórz folder danych, a potem otwórz MQL4 i dopiero wrzuć do Experts.

wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Teraz śmiga aż miło :) dzięki wielkie za pomoc :)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: green7 »

wesoly pisze: Strategia testowana i przynosząca zyski ale manualnie. Wiele razy nie dawałem rady otwierać zleceń oczekujących 2 minuty przed ogłoszeniem bo kurs się zmieniał i ciężko było to wszystko poustawiać. Tutaj pojawia się pytania dnia:
Zadam małe i niewinne pytanie .... jak przeprowadzałeś testy: to znaczy ile pozycji otwarłeś, jakich dużych i co najważniejsze na jakim koncie demo czy real ?

Automatami grającymi w ten sposób bawiłem się dobrych parę lat temu - wtedy gdy jeszcze brokerzy ciutkę inaczej podchodzili do realizacji zleceń i rzeczywiście potrafiły one zarabiać.
Teraz jednak na realnym koncie - w Twoim przykładzie łatwo może się zdarzyć, że zlecenie buy dostaniesz po cenie na samym szczycie świeczki, a otworzy się ono od razu ze stratą .... Na dobrą sprawę jedna taka wtopa może Cię pogrążyć .... Tak działa realny rynek: to że świeczka wyrysowała się z punktu A do punktu B nie oznacza, że po drodze mogłeś kupić/sprzedać w cenach pomiędzy A i B ....

Nie mówię, że się nie da w ten sposób zarabiać ale podstawa to: broker z dużą płynnością, dobrą realizacją, nie grający przeciw Tobie, no i dużo, dużo praktyki ......
Green
Obrazek
Obrazek

wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Testowałem przez jakieś 2 miesiące na koncie demo. Akurat w przypadku takiej gry jaką testowałem demo/real nie ma znaczenia bo wchodzi się zawsze i zawsze z takimi samymi tp/sl więc psychika odgrywa tutaj małą rolę. Nie znalazłem do końca narzędzi, które by spełniały moje wymagania więc póki co wróciłem to starego systemu gry, który testowałem na koncie demo rok i nie miałem ani jednego miesiąca na stracie. Mam w planach pograć dla przypomnienia wszystkiego ok. 1,5 miesiąca i przechodzę na real. Poniżej link z myfxbook, gdyby ktoś bardziej doświadczony miał jakieś rady lub chciał coś skrytykować to bardzo chętnie wysłucham :)

http://www.myfxbook.com/members/wesolut ... tki/913481

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Na koncie demo zlecenia oczekujące wchodzą bez poślizgów, więc testy strategii do news tradingu na takim koncie są bezsensu.

wesoly
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 476
Rejestracja: 20 gru 2013, 13:25

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: wesoly »

Dlatego odpuściłem póki co i wróciłem do sprawdzonej metody spokojnego wzrostu:)

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: "Idealna" strategia i brakujący element.

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

wesoly pisze:Dlatego odpuściłem póki co i wróciłem do sprawdzonej metody spokojnego wzrostu:)

witam - możesz opisać jak wygląda twoja metoda spokojnego wzrostu

pozdrawiam

ODPOWIEDZ