IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

Damian77 pisze:jakie pingi macie do serwerów IC ?
Serwery tradingowe IC Markets znajdują się w NY (USA).

Jak ktoś ma roboty to polecam hosting w FXVM, który ma 1 ms do IC Markets.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

DanielFX pisze:
Damian77 pisze:jakie pingi macie do serwerów IC ?
Serwery tradingowe IC Markets znajdują się w NY (USA).

Jak ktoś ma roboty to polecam hosting w FXVM, który ma 1 ms do IC Markets.
ja z domowego netu do polskich brokerów mam 4 ms (poza jednym, gdzie jest 11)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Darkst pisze: Nie polecam tej opcji i nie jest ona darmowa. Ostatnio otwierałem konto i wpłaciłem 1000 zł aby sprawdzić broka na konto ING. Przelew jest wykonywany przez pośrednika GlobalCollect i można zapomnieć o 72 godzinach. W moim przypadku wpłacałem 6.10 a na platformie pojawiło się 15.10. Koszt około 7%. Wpłata w EUR.
Konto GlobalCollect w ING prowadzone jest w PLN. Ty masz (jak wnioskuję) konto w IG w EUR. Skoro więc wpłaciłeś PLN do GlobalCollect a do brokera dociera EUR to ktoś (w tym wypadku GlobalCollect) musi to po drodze przewalutować.

Przelew jest darmowy - przewalutowanie niestety wiąże się ze spreadem więc kosztuje.
A jako, że GlobalCollect w ING ma raczej tylko konto w PLN, a z kolei IC nie ma kont PLN to jakbyś nie kombinował darmowo nie będzie.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

green7 pisze:
Darkst pisze: Nie polecam tej opcji i nie jest ona darmowa. Ostatnio otwierałem konto i wpłaciłem 1000 zł aby sprawdzić broka na konto ING. Przelew jest wykonywany przez pośrednika GlobalCollect i można zapomnieć o 72 godzinach. W moim przypadku wpłacałem 6.10 a na platformie pojawiło się 15.10. Koszt około 7%. Wpłata w EUR.
Konto GlobalCollect w ING prowadzone jest w PLN. Ty masz (jak wnioskuję) konto w IG w EUR. Skoro więc wpłaciłeś PLN do GlobalCollect a do brokera dociera EUR to ktoś (w tym wypadku GlobalCollect) musi to po drodze przewalutować.

Przelew jest darmowy - przewalutowanie niestety wiąże się ze spreadem więc kosztuje.
A jako, że GlobalCollect w ING ma raczej tylko konto w PLN, a z kolei IC nie ma kont PLN to jakbyś nie kombinował darmowo nie będzie.
No niestety nie jest jeszcze idealnie jeśli chodzi o przelewy, ale szybko się zwróci jako, że naprawdę warunki do trade'owania są moim zdaniem wyśmienite no i prowizja również bardzo niska w porównaniu z konkurencją. Nie piszę tylko jako IB, ale również jako ich klient który tam zawiera transakcje na FX.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

HanSolo1
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 mar 2013, 18:50

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: HanSolo1 »

a jakie konto tu sie tu opłaca zalozyc:
Standard czy ECN ?

chodzi o spready tzn czy wyjdzie to samo Standard (spready) = ECN (prowizja) czy nie
?

bambus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 20 lip 2011, 17:54

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: bambus »

Czy IC Markets rozszerza spread podczas danych?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

HanSolo1 pisze:a jakie konto tu sie tu opłaca zalozyc:
Standard czy ECN ?

chodzi o spready tzn czy wyjdzie to samo Standard (spready) = ECN (prowizja) czy nie
?
ECN wychodzi znacznie lepiej, szczególnie zakładając konto poprzez IB, ponieważ można dostać bezpośrednią zniżkę na prowizję.
bambus pisze:Czy IC Markets rozszerza spread podczas danych?
Pozdrawiam
To zależy od giełdy, na pewno nie będzię się tak rozszerzać jak u brokerów MM, ponieważ IC Markets to ECN broker. Wiem, że są klienci którzy grają pod dane w IC Markets, więc na pewno się da. Polecam sprawdzić na koncie demo jak wyglądają spready podczas danych.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

witam,

Panowie, a czy w IC Markets jest jakieś narzędzie pod MT4, gdzie by można
nadawać zleceniom poszczególne zadania jeszcze przed otwarciem zlecenia:
typu :
(przykładowo)

po 1 pipsie SL na -2 p
po 3 p. BE
po 5 p. TS w odległości 2 p
po 10 p BE na +3 a TS w odl. 1p

itp.... i możliwość zapisania paru takich szablonów?

jeszcze pytanie jak z tym MT4, czy to most z ECN, czy dla mt4 jest
inne rozwiązanie?

jarfx05
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2013, 01:27

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: jarfx05 »

MT4 to MT4 w IC Markets dzialaja wszystkie indyki, skrypty i strategie tak samo jak na Armadzie lub u innego brokera.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Zgadza sie, można stosować roboty, hedding, skalpować i nie ma tu konfliktu pomiedzy brokerem a klientem....

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ