Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi,
gdy Pan Radosław wróci pewnie się do mnie odezwie i uzbrojony w wiedzę od Was przystąpię do działania 8)

Pozdrawiam, powodzenia i wielu pipsów dodatnich :wink:

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

czy mogę odpalić 2 JForexy na jednym kompie ?? Dwa inne konta oczywiście
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:czy mogę odpalić 2 JForexy na jednym kompie ?? Dwa inne konta oczywiście
Napewno możesz uruchomić drugą wersję JForex, czyli np. 1 wersja stacjonarna, druga bez instalacji lub Web. Na Mac-u nie jestem w stanie uruchomić 2x stacjonarnego JForex, ale to może być przypadłość samego Mac-a. Na Windows trzeba by spróbować ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

alijazz
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: alijazz »

w windowsie po prostu klikasz skrót na pulpicie,w macku zrobiłem to tak kliknełem na skrót>pokaż orginał>na orginale >powiel>zmieniłem sobie nazwę powielonego pliku>i odpalam z tego 2 platformę jforex.
Tylko przy restarcie platform loguje się podwójnie jeden użytkownik wtedy z jednej platformy trzeba się wylogować i zalogować na drugie konto.Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem, u mnie to działa, może jest prostszy sposób ,ale za krótko mam ten komputer.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
PipsKong pisze:czy mogę odpalić 2 JForexy na jednym kompie ?? Dwa inne konta oczywiście
Napewno możesz uruchomić drugą wersję JForex, czyli np. 1 wersja stacjonarna, druga bez instalacji lub Web. Na Mac-u nie jestem w stanie uruchomić 2x stacjonarnego JForex, ale to może być przypadłość samego Mac-a. Na Windows trzeba by spróbować ;).
OK DZIĘKI ;] jestem na diecie nie mogę maca :P

pytanie dwa... czy mogę gdzieś podejrzeć rolowania jakie się odbyły np. wczoraj ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

olds

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: olds »

Do tej pory 9 lat tradowałem u innego broka, ale z powodów wymienionych w wątku o IB rozważam przejście do Dukascopy. W rankingach na najróżniejszych portalach jest bardzo wysoko notowany, ale wszelkie elementy tam oceniane jak platforma, narzędzia, serwis, szkolenia mnie nie interesują. Mam natomiast prośbę do klientów tego broka (może raposo) o odniesienie się do poniższych 2 konkretnych kwestii:
1. jakie zdarzyły się wam maksymalne spready i poślizgi na edku , ejku, ujku w godzinach 7.00 - 15.00
2. Podobno jest to broker ECN, ale moje wątpliwości budzi paragraf 15 dokumentu będącego załącznikiem do umowy : https://www.dukascopy.com/swiss/docs/ba ... iption.pdf
a konkretnie tego zdania:
"In some circumstances, Dukascopy Bank may not hedge entirely or may not hedge at all certain trades. In such cases, Dukascopy Bank may have opposite positions towards Clients.”
Wynika z tego, że Dukascopy może być drugą stroną transakcji czyli jak u MM . Dla mnie to poważny problem właściwie dyskwalifikacja. Na rynku to ja poluję a nie odwrotnie.
Proszę o opinie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Informacje z FAQ :arrow: https://www.dukascopy.com/swiss/pl/about/faq/#a668

Skąd pochodzą ceny Bid i Ask oferowane na rynku SWFX? Czy na rynku SWFX dochodzi do animowania rynku (ang. market making)?
Ceny oferowane na rynku SWFX są kombinacją płynności dostarczanej przez traderów umieszczających zlecenia Umieść BID/OFFER na rynku SWFX (wewnętrzni dostawcy płynności), główne banki, brokerów i inne rynki (zewnętrzni dostawcy płynności). Połączenie wewnętrznych i zewnętrznych dostawców płynności pozwala klientom korzystać z wąskich spreadów i dużej płynności. Klienci korzystający z rynku SWFX mogą wybierać pomiędzy konsumowaniem płynności za pomocą standardowych zleceń oraz dostarczaniem płynności innym traderom za pomocą składania zleceń BID/OFFER. Wraz z innymi klientami i zewnętrznymi dostawcami płynności, Dukascopy Bank może dodawać własną płynność po cenach z SWFX.
Czy moje zlecenia handlowe trafiają bezpośrednio na rynek międzybankowy? Czy Dukascopy Bank SA może być kontrahentem transakcji klienta?
Niezależnie od faktu, iż SWFX – Swiss FX Marketplace jest rynkiem typu ECN, Dukascopy Bank SA jest kontrahentem wszystkich transakcji klientów.
Dukascopy Bank przesyła zlecenia na rynek międzybankowy we własnym imieniu we własnych celach, takich jak hedgowanie ekspozycji i/lub testowanie ważności cen otrzymanych od dostawców płynności. Nie każde zawarcie transakcji przez klienta musi oznaczać przesłanie przez Dukascopy Bank SA zlecenia bezpośrednio na rynek międzybankowy. Na przykład mały rozmiar transakcji może mieć wpływ na zdolność Dukascopy Bank SA do hedgowania transakcji klientów ze swoimi kontrahentami, ponieważ ci ostatni, mogą nie akceptować transakcji poniżej pewnego minimalnego poziomu.
Jeżeli Dukascopy Bank jest stroną wszystkich moich transakcji, czy oznacza to istnienie konfliktu interesów i/lub ryzyko manipulacji ceną na moją niekorzyść?
Klienci Dukascopy Banku są chronieni przed nieuczciwymi praktykami handlowymi za pomocą następujących zabezpieczeń:

Wszystkie transakcje a rynku ECN SWFX otrzymują te same kwotowania cen i tą samą jakość egzekucji niezależnie od rozmiaru transakcji;
Szybka egzekucja zleceń handlowych i brak dealing desku wykluczają jakąkolwiek ludzką interwencję w procesie egzekucji. Egzekucja zleceń jest wykonywana automatycznie przez system handlu SWFX jak tylko warunki (ceny, maksymalny poślizg itp.) są spełnione. Wszystkie egzekucje lub odrzucenia zleceń są weryfikowalne i mogą być wyjaśnione post factum na podstawie obiektywnych danych;
Historia wszystkich tików cenowych jest dostępna publicznie dla weryfikacji egzekucji zleceń. Taka transparentność wyklucza możliwość dostarczania różnych cen różnym klientom;
Szwajcarskie regulacje bankowe narzucają właściwe prowadzenie biznesu i ochronę interesów klientów.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) Akurat nie handluję na EUR/USD od 2-3 lat, więc tutaj nie pomogę. Ale jak zapewne wiesz, kryterium decydującym będzie aktualna sytuacja rynkowa, miejsca i czas (okolice danych makro) zawarcia transakcji, a także wolumen transakcyjny. Ale Dukascopy, jako jeden z nielicznych brokerów, na bieżąco publikuje wszystkie dane tikowe, więc mamy pełną transparentność jeśli chodzi o kwotowania (więc i spready).

Ad.2) rookie mnie uprzedził ;). Wszystkiemu "winne" mikroloty. W Dukascopy możemy handlować dowolnym wolumenem od 1000 jednostek w górę, np. 1234 jednostki (0.01234 lota).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: olds »

OK, rozumiem, że SWFX jest rynkiem ECN. Z opisu w necie wynika, że jego uczestnikiem są oprócz traderów indywidualnych banki i fundusze hedgingowe. Niestety żaden bank czy fundusz nie chwali się udziałem w SWFX więc można odnieść wrażenie, że jedynym uczestnikiem SWFX jest Dukascopy Bank.
Zresztą takie były jego początki. Czyli najpierw SWFX w 2006, przekształcony w Dukascopy Bank w 2010.

PS. Doszukałem się (w prezentacji Pawła)
"Dostawcy płynności Dukascopy:
Dresdner, SG Paris, Standard Chartered,
Barclays Capital, Bank of America, CRNX,
JPMorgan, Morgan Stanley, Deutsche Bank AG,
RBS, CITI, UBS, HOTSPOT INST, HOTSPOT
RETAIL, GOLDMAN, LavaFX, SWFX FX
Participant, SWFX FX Anonymous Bank i inni…"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nikt nie będzie reklamował SWFX-a, czyli rynku, który tworzy Dukascopy Bank. Bo po co? :) To trochę jakby Volvo reklamowało, że montuje silniki od VW :). Zresztą wchodzimy już w umowy jakie mają podpisane między sobą obie strony. Nie znam szczegółów, ale kilka lat temu słyszałem od jednego z polskich brokerów, że mają w umowach z LP klauzule poufności. Ale zawsze można skontaktować się z obsługą i spróbować wyciągnąć kto m.in. wchodzi w skład tego rynku. Pewnie coś tam zdradzą....... :)

Dukascopy działa na licencji bankowej w Szwajcarii. Brokerów nie ma tam zbyt wielu, a każdy z nich musi takową licencję posiadać (i dlatego jest ich mało :) ). To efekt zmiany przepisów w CH właśnie w 2009-2010 roku (1 rok okresu przejściowego jako czas na spełnienie wszystkich warunków licencyjnych).

Myślę, że działając jako MM pod przykrywką ECN ryzykowaliby dużo więcej, niż utrata dobrego imienia... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ