Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

polon pisze:Raposo, nie widać obrazków nie wiem czemu, męczę sie z tym ale nie wchodzi, wiec dałem linki do tych obrazków. Nie wiem jak sie wrzuca te pliki o których piszesz
Widziałem, że zedytowałeś na linki i tam już widać. Odpowiedź w poście wyżej (dołączył się).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: polon »

raposo pisze:Widziałem, że zedytowałeś na linki i tam już widać. Odpowiedź w poście wyżej (dołączył się).
Ok. Ale piszeż że do ICMarkets byś się bardziej doczepił niż do Dukasa, ale w XTB jest to samo co w ICMarkets. Więc XTB też ma blędne notowania?
Z tego co piszesz to to każdy broker bierze sobie notowania skąd chce, więc jak tu grać na wsparcia i opory skoro u każdego broka są one w innym miejscu? Przecież to traci wszelki sens...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

polon pisze: Ok. Ale piszeż że do ICMarkets byś się bardziej doczepił niż do Dukasa, ale w XTB jest to samo co w ICMarkets. Więc XTB też ma blędne notowania?
Z tego co piszesz to to każdy broker bierze sobie notowania skąd chce, więc jak tu grać na wsparcia i opory skoro u każdego broka są one w innym miejscu? Przecież to traci wszelki sens...
Nie, XTB nie ma tak poszatkowanych kwotowań - patrzę na ogół. Nie tylko na ostatnie kilkanaście świec. U XTB wyglądają bardziej "płynnie", czyli albo lepszy dostawca, albo mniejsza filtracja źródła danych.
polon pisze: Z tego co piszesz to to każdy broker bierze sobie notowania skąd chce, więc jak tu grać na wsparcia i opory skoro u każdego broka są one w innym miejscu? Przecież to traci wszelki sens...
Na małych interwałach na pewno jest trudniej. Ale takie są rynki nieregulowane. Nie ma tu jednej właściwej ceny, która stanowiłaby punkt odniesienia dla wszystkich jak na giełdzie papierów wartościowych. Jeśli zapytasz brokera o jaki instrument opiera swoje kwotowania to prawdopodobnie Ci powie - a jak nie, to po chwili poszukiwań sam do tego dojdziesz.

Niedawno napisałem artykuł o różnicach w wyglądzie wykresów między różnymi brokerami:
https://forexclub.pl/roznice-wykresach- ... brokerami/

Wyjątkiem są bad ticki:
https://forexclub.pl/czym-sa-bad-ticki- ... sie-biora/

Ale w tym przypadku nie ma o tym mowy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Rewolucyjna decyzja ! Dukas w końcu posłuchał klientów i zdecydował się na wprowadzenie Metatradera . Ma to być niestety wersja MT5, ale i tak cieszy postawa brokera. Platforma ma wejść do stałego uźytku od czerwca lub lipca.

-- sobota 01 kwie 2017, 23:10 --

Oczywiście z tą platformą MT u Dukasa to primaaprilisowy żart. Nikt się na to nie nabrał :D
To w sumie bardzo dobrze świadczy o uczestnikach tego forum. Tu nie ma jeleni :)
Jak widać doświadczeni gracze forexowi (ups, chciałem napisać : forexowi inwestorzy) to twardziele i byle bałacha nie łykną :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Piwko777

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Witam, mam pytanie co do testera historycznego Dukascopy , muszę do niego coś jeszcze pobrać dodać ? niby działa wciskam pley przewija sie do przodu no ale nie bardzo rozumiem jak mam na tym przetestować jakieś swoje założenia nie ma opcji bay/sell s/l t/p liczyłem że taki tester działa podobnie jak konto demo ss poniżej

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Piwko777 pisze:Witam, mam pytanie co do testera historycznego Dukascopy , muszę do niego coś jeszcze pobrać dodać ? niby działa wciskam pley przewija sie do przodu no ale nie bardzo rozumiem jak mam na tym przetestować jakieś swoje założenia nie ma opcji bay/sell s/l t/p liczyłem że taki tester działa podobnie jak konto demo ss poniżej
Witaj,

Nie. Ten tester to tzw. backtester, czyli narzędzie do sprawdzania automatycznych strategii na danych historycznych. Na Twoim screenie widać, że "testujesz" system oparty o Bollinger Bands. Podobne narzędzie ma większość platform FX.

Tobie chodzi bardziej o symulator rynku. Takie narzędzia też są dostępne. Tutaj temat:
http://forex-nawigator.biz/forum/symula ... 11420.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Koleżanki i Koledzy,
Jeżeli nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Dukas nie oferuje zabezpieczenia przed ujemnym saldem to znaczy, że oferuje? ;)

Pzdr.
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

cytrynek pisze:Koleżanki i Koledzy,
Jeżeli nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Dukas nie oferuje zabezpieczenia przed ujemnym saldem to znaczy, że nie oferuje? ;)

Pzdr.


Dukascopy oferuje wybranie kwoty, przy której nastąpi margin call. Minimalna kwota to 20euro, czyli 85PLN.
Czy oferuje ochronę przed ujemnym saldem? Myślę, że przy dużych ruchach np. podczas ważnych danych może powstać debet, jednak przy normalnej sytuacji na rynku powinien wystarczyć margin call. Dukas podobno jest ECN zatem w przeciwieństwie do MM przy zamykaniu pozycji może wystąpić poślizg, gdyż ECN ECH nie tworzy rynku.
Z pewnością raposo lepiej wyjaśni, ale próbowałem :p

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

HubertK pisze:
cytrynek pisze:Koleżanki i Koledzy,
Jeżeli nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Dukas nie oferuje zabezpieczenia przed ujemnym saldem to znaczy, że nie oferuje? ;)

Pzdr.
Dukascopy oferuje wybranie kwoty, przy której nastąpi margin call. Minimalna kwota to 20euro, czyli 85PLN.
Czy oferuje ochronę przed ujemnym saldem? Myślę, że przy dużych ruchach np. podczas ważnych danych może powstać debet, jednak przy normalnej sytuacji na rynku powinien wystarczyć margin call. Dukas podobno jest ECN zatem w przeciwieństwie do MM przy zamykaniu pozycji może wystąpić poślizg, gdyż ECN ECH nie tworzy rynku.
Z pewnością raposo lepiej wyjaśni, ale próbowałem :p
Pozwolę sobie uzupełnić.

Dukascopy nie oferuje tzw. i coraz bardziej popularnej "ochrony przed ujemnym saldem" (NBP - negative balance protection). To oznacza, że w skrajnych sytuacjach debet może powstać i będzie trzeba go teoretycznie uregulować. Teoretycznie ponieważ w przypadku pamiętnego Czarnego Czwartku (15.01.2015) broker postanowił umorzyć debety wszystkim bez wyjątku (inną kwestią jest skuteczność ściągalności długów przez zagraniczne podmioty od polskich rezydentów). Tak czy inaczej, ten ruch w przypadku brokera ECN był spowodowany faktem, iż samo Dukascopy specjalnie nie odczuło negatywnych skutków uwolnienia kursu franka. Wynika to ze skutecznego modelu zabezpieczeń. I tu kolejny temat.

Mamy kilka form zabezpieczeń w Dukascopy.
Wspomniane minimum, czyli 20 EUR to min. depozyt jaki musi znajdować się na rachunku tradera, aby konto było aktywne w Dukascopy Europe (w D. Bank to bodajże 200 CHF).
Margin Call zależy jednak od stopnia wykorzystania dźwigni. Przy 100% tracimy możliwość otwierania nowych pozycji. Przy 200% podejmowane są działania w celu zabezpieczenia tradera przed powstaniem debetu, czyli (do wyboru przez tradera w ustawieniach konta):
  • 1) częściowy hedge (partial hedge), który powoduje, że Leverage Usage przestaje rosnąć,
    2) zamykane są wszystkie otwarte pozycje (mechanizm znany z MT4).
Dodatkowo,
  • A ) Dźwignia jest zmniejszana w ostatnich godzinach handlu w piątek (do 1:33 ale można też zmienić tę wartość na 1:90, nawet przy standardowym lewarze 1:100) -> to ogranicza ryzyko powstania debetu na skutek luki cenowej.
    B ) Okresowo wprowadzane są redukcje lewarowania na instrumentach o podwyższonym ryzyku (CHF, rubel) - klient jest o tym wcześniej informowany.
    C ) Klient może ustawić sobie w panelu klienta Stop Loss Level dla całego rachunku -> np. ustawiamy SLL na 1000 zł -> przy spadku wartości konta do tej kwoty zostaną zamknięte wszystkie pozycje, a handel zostanie dezaktywowany (zabezpieczenie dla handlujących automatami) -> trzeba go sobie ponownie aktywować w panelu.
To nadal sprawia, że debet może powstać w jakichś skrajnych sytuacjach ale w mojej opinii ryzyko jest bardzo małe i naprawdę trzeba się o to postarać :).

Szczegóły o mechanizmach zabezpieczających Dukascopy:
https://forexclub.pl/mechanizny-zabezpi ... dukascopy/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Piwko777

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Dzieki, raposo ten link wiele mi pomógł symulacje-mt4-r-czne-testowanie-systemow-manual-trading-t11420.html

ODPOWIEDZ