Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie przesadzaj, bo ja mam to samo pisząc do nich na email. Odpowiadają zazwyczaj dopiero późnym popołudniem, albo na drugi dzień też w tych godzinach. Jedynie support techniczny masz cały czas dostępny, bo sprawdzałem. A przelew mi też szedł ostatnio kilka dni. Zwykły przelew bankowy. Też się martwiłem ale doszedł chyba po 3 dniach.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: polon »

Więc jak przelew idzie kilka dni to według Ciebie nie ma się czym przejmować i ja przesadzam? Przesadzam też z tym, że nie można się z nikim skontaktować w języku polskim?
Co to za obsługa klienta? Masakra
Zresztą czytając posty z poprzednich stron, przewiduję kłopoty.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na razie nie widzę, żeby ten broker znacząco opuścił się w tym co robi. Nie będę go bronił za wszelką cenę, bo nie mam w tym żadnego interesu i nie zamierzam tego robić. Chcę tylko przez to powiedzieć, że moim zdaniem wszystko jest na razie do przełknięcia. To Ty podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie. Jeśli faktycznie dojdzie do zaniedbania u Ciebie wtedy będzie można się zastanawiać nad tym co piszesz. Poczekaj jeszcze z osądami, może kasa dojdzie dziś po południu albo jutro...

polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: polon »

-rookie- pisze:Chcę tylko przez to powiedzieć, że moim zdaniem wszystko jest na razie do przełknięcia. To Ty podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie.
A ja chcę powiedzieć, że może do przełknięcia jest, ale robi się to coraz bardziej niesmaczne. I nie chodzi tu tylko o emocje ale o czas, a czas to pieniądz. Nie mam zamiaru ponosić takich kosztów przez opieszałość broka.
Dobra kończę już bo nie chcę spamować, a wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie.......
Zobaczę co to będzie dalej, jak tak ma być to ich żegnam, jest dosyć normalnych brokerów, po co się stale denerwować.

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: gientek »

Jakich kosztów?
Chodzi o Twoje niepotrzebne nerwy czy że 2 czy 3 dni Tobie uciekną w ciągu roku?
Jeśli wg Ciebie o jakości brokera decyduje to jak szybko przelewy zostają zrealizowane to wtedy faktycznie musisz go zmienić.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

gientek pisze:Jakich kosztów?
Chodzi o Twoje niepotrzebne nerwy czy że 2 czy 3 dni Tobie uciekną w ciągu roku?
Jeśli wg Ciebie o jakości brokera decyduje to jak szybko przelewy zostają zrealizowane to wtedy faktycznie musisz go zmienić.
Nie chciałem go już denerować bardziej, bo i tak jest sfrustrowany. Ale mógł o tym pomyśleć wcześnij, to by miał pieniądze dziś na koncie. Może gdzie indziej przelew dochodzi w 1 dzień albo od razu, tutaj trzeba czekać nawet kilka dni. Poza tym co mu mają odpisać, skoro nie doszły jeszcze te pieniądze do nich. Skąd mają wiedzieć że je wysłał i nie robi ich w bambuko.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Ostatnio problemy związane z atakiem DDS ( czy jak mu tam) OK, problem zewnętrzny, tylko nie wszyscy mają takiego Raposo, i nie wszyscy wchodzą na stronę gdzie powoli robi się więcej zdjęć z jakimiś Swietłanami niż tradingu. Może wypadało by napisać mejla, skoro ( jak ktoś zauważył) fatygują się z niezbyt oczekiwanymi życzeniami świątecznymi. U mnie permanentnie po paru przesunięciach zleceń na wykresie wszystko się wiesza i konieczny jest restart platformy.Problem zgłaszałem lata temu, ale widocznie nie jest tak istotny dla firmy. Czuję jakbym był darmowym betatesterem, tylko ja w to wkładam swoje pieniądze. Po prostu firma robi się co raz mniej wiarygodna jeśli chodzi o podstawowe zaplecze techniczne.
Drodzy panowie powyżej ( świeże posty ) ile wg was powinien trwać przelew kosztujący :569: 20 dolarów?!?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

T-REX pisze:Drodzy panowie powyżej ( świeże posty ) ile wg was powinien trwać przelew kosztujący 20 dolarów?!?
Chodzi o koszt tego przelewu. Nie wiem, bo mam w mBank i jest za damo. Trwa to przeważnie kilka dni przy wpłacie i 1-2 dni przy wypłacie. Przyzwyczaiłem się do tego że trwa to kilka dni tutaj, a gdzie indziej możesz mieć od razu jak przez paypal. Fakt, ostatnio jakby poszli w komerche bo pojawiły się reklamy adwords i dziwne nagrania na YT. Ale na razie wg mnie jest Ok.

Pamiętam jak 2 dni po założeniu pierwszego konta u nich też był atak na serwery. Pisałem to już, ale napiszę jeszcze raz. Wtedy naczytałem się pozytywnych opinii o tym brokerze, a tu taka niespodzianka zaraz po otwarciu pierwszego konta. Nic nie straciłem, bo byłem poza rynkiem, ale reputacja ucierpiała. Pisałem wtedy do opiekuna i wyjaśnił że był to atak na serwery.

Nie miałem nigdy takich problemów z platformą jak Ty T-REX. Też zgłaszałem poprawki ale na początku do jforex3, błędy jakie zobaczyłem. Nagrałem im jak to u mnie wygląda i działa i poprawili to, więc...

Poza tym mimo takich niedociągnięć to i tak ze względu na platformę jforex, wykresy tickowe i kilka innych rzeczy jest to mój podstawowy broker i oby był nim jak najdłużej. Jego transparentność. Nie jestem aktywnym klientem, więc nie natknąłem się jeszcze na wiele problemów, ale na razie oceniam pozytywnie tego brokera.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

T-REX, o Twoich problemach z zawieszaniem platformy słyszę pierwszy raz. Ale podobnie jak w przypadku Rookie, ja także nic takiego nie zarejestrowałem, a handluję na JF3 i wcześniej JF bez przerwy od... 6-7 lat? Nie ma co ukrywać, Java bywa kapryśna lub to raczej system jaki mamy na komputerze w połączeniu z Javą lubią się "kłócić". Zgłoszenie problemu na zasadzie "mi nie działa" ciężko dokładniej zdiagnozować, a potem poprawić, bo jak widzisz, to nie problem globalny tylko coś, co akurat dzieje się na Twoim komputerze. Wcale nie twierdzę, że to dobrze i trzeba z tym żyć, a nikogo to nie interesuje. Tylko jeśli mieli np. jedno takie zgłoszenie to co tu konkretnie poprawiać? :) W przypadku parunastu, parudziesięciu podobnych sytuacji można szukać cech wspólnych i problem eliminować.

Regularnie zgłaszam uwagi do platformy JF do Dukascopy i warto to robić także samodzielnie. Błędy są poprawiane, a udogodnienia wprowadzane - czasem szybciej, czasem wolniej. W zależności od harmonogramu jaki ma dział IT.

Co do przelewów - napiszę ogólnie nie broniąc Dukascopy, bo nie znam szczegółów w/w sprawy.
Oczywiście, traderzy mają niecierpliwą naturę i super jak środki trafiają na/z konto(a) natychmiast, a my od razu możemy zarabiać setki pipsów lub wydawać je na nowe samochody :). Czasem jednak nawalają banki, czasem dział prawny brokera musi coś dodatkowo sprawdzić (a regulator patrzy na ręce), a czasem pół księgowości jest na L4 i mają ograniczone siły przerobowe. Nie wiem jak było teraz ale handlując u ok. 100 brokerów z całego świata mając na koncie całą masę przelewów zagranicznych i krajowych różnymi kanałami oraz z różnych banków wiem jedno. Nie znajdziesz ideału. Dziś broker księguje przelewy w 1h, a jutro w trzy dni. Ba, nic tylko czekać aż w końcu padnie na Ciebie i jakoś pechowo zaksięgują się Twoje środki tak, że np. zaginą i przez miesiąc nie będziesz miał do nich dostępu. Tak, takie przypadki też przerabiałem i zmiana brokera nigdy nie uchroni Cię przed takim ryzykiem, dlatego 1-2-3 dni to standard, a wszystko poniżej to luksus więc warto potrenować sobie "cierpliwość", bo przyda nam się to u każdego kolejnego brokera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeszcze jedno. Tak, zdarzają się czasem awarie typu brak połączenia i zawieszanie wykresów ( ciągłe ładowanie ), też to przerabiam. Platforma jest offline przez kilka minut. Albo ticki na 20 pips na EURUSD ( http://forex-nawigator.biz/forum/dukasc ... ml#p834056 ), które są potem korygowane. Nie wiem jak wygląda reklamacja gdy tracimy z tego powodu, jakoś do tej pory nigdy nie byłem na rynku kiedy doszło do awarii. Mimo tych drobnych wpadek nie zmieniam zdania o tym brokerze, właśnie ze względu na transparentność i platforme.

ODPOWIEDZ