Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

U mnie na Windows 10 również wszystko w porządku.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
slaw2005
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2008, 10:23

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: slaw2005 »

mam taki darmowy program i jak jest jakiś problem to czyszcze wszystko i potem już śmiga - polecam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Cześć Wam.
Założyłem konto specjalnie dla tego tematu.
Zamierzam otworzyć konto rl. Z tego względu zacząłem czytać od początku i w okolicach 75 strony dowiaduje się, ze broker już coś kombinuje. Ktoś z Was oskarzal go o zagrywki MM.
Nadal miewacie takie odczucia? Nie chciałbym zakładając rzeczywisty rachunek natknąć się na jakieś polowania na Sl itp.
Jeszcze parę pytań :
Broker o czystym modelu ECN raczej nie bawilby się w miniloty bądź microloty. Co uważacie?

Mieliście sytuację gdzie wywalilo was z rynku przez rozszerzony spread pomimo braku żadnych raportów, informacji, wydarzeń?

Wybieracie się na seminarium?

Zamierzam skończyć moją lekturę i w razie jakichkolwiek pytań będę pisał.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

HubertK pisze:Cześć Wam.
Założyłem konto specjalnie dla tego tematu.
Zamierzam otworzyć konto rl. Z tego względu zacząłem czytać od początku i w okolicach 75 strony dowiaduje się, ze broker już coś kombinuje. Ktoś z Was oskarzal go o zagrywki MM.
Nadal miewacie takie odczucia? Nie chciałbym zakładając rzeczywisty rachunek natknąć się na jakieś polowania na Sl itp.
Jeszcze parę pytań :
Broker o czystym modelu ECN raczej nie bawilby się w miniloty bądź microloty. Co uważacie?

Mieliście sytuację gdzie wywalilo was z rynku przez rozszerzony spread pomimo braku żadnych raportów, informacji, wydarzeń?

Wybieracie się na seminarium?

Zamierzam skończyć moją lekturę i w razie jakichkolwiek pytań będę pisał.
Witaj,
Nie widziałem jeszcze takiego brokera z którego wszyscy byliby zadowoleni :). Narzekania były, są i będą. Jedne bardziej uzasadnione, inne mniej. Polowanie na SL (przez brokerów) to w mojej ocenie już od kilku lat wymysł traderów, którzy potrzebują jakiegoś usprawiedliwienia dla części swoich porażek. Zazwyczaj za tym "wycięciem" stoi coś więcej.
Co do mikrolotów - Dukascopy stworzyło swoje SWFX Marketplace, co można powiedzieć, że jest ich "własnym rynkiem ECN", gdzie skupiają płynność. Na tę płynność składają się także inni brokerzy, także MM, którzy oferują mikroloty swoim klientom, stąd też jest możliwe zaoferowanie ich w Dukascopy. Dochodzi także kwestią "łączenia" zleceń w większe paczki.

Jeśli masz okazję wybrać się na seminarium to gorąco zachęcam. Powinno być aż trzech polskojęzycznych przedstawicieli z Dukascopy i na pewno znajdą dla Ciebie czas, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
slaw2005
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2008, 10:23

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: slaw2005 »

....... Polowanie na SL (przez brokerów) to w mojej ocenie już od kilku lat wymysł traderów, którzy potrzebują jakiegoś usprawiedliwienia ....


Hej
Skoro wszyscy polują na nasze stop losy polujmy z nimi :)
Raposo napisz mi gdzie masz stop losa może uda mi się go upolować. :D :D

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ile razy w życiu zdarzyło Ci się, że podczas burzy nie miałeś prądu albo internetu. Zdarza się to rzadko, ale jednak istnieje takie zagrożenie. Nie da się wykluczyć czynników losowych w życiu i sprowadzić ryzyko do zera. Broker też jest narażony na takie ryzyko i trzeba to uwzględniać. Mam konto od roku w Dukascopy. Kilka dni po otwarciu pierwszego konta nastąpił atak hakerów na brokera. Platforma nie działała między 13 a 17 i jeszcze chwilę po tym jak przywrócili połączenie pojawiały się małe awarie. Nie miałem wtedy żadnej pozycji, ale pamiętam swoje zdziwienie. Przeczytałem wtedy dużo pozytywnych opinii, a tu kilka dni później taka awaria :P Według oficjalnego komunikatu, który dostałem od mojego account managera, kiedy poprosiłem go o jakieś informacje na ten temat - był to atak rosyjskich hakerów. Nie wnikam w to, ale historia uczy że trzeba być ostrożnym, bo takie sytuacje też mogą mieć miejsce w przyszłości.

Wybijanie SL? Wątpię. Często skalpuję i co chwilę mam sytuacje gdzie spread jest 1 pips od SL i zawraca, a ja zamykam pozycje z zyskiem. Czy może dojść do skubania dużego gracza, z dużymi pozycjami, który stawia ciasno SL? Może tak być, ale ingerowanie bezpośrednio w rachunek i wykres raczej nie pasuje mi do Dukascopy. Prędzej wrzuciliby zlecenie bezpośrednio na rynek żeby podciągnąć kurs do SL, ale wątpię żeby takie praktyki pozostały bez echa. Po co niszczyć reputację firmy i tracić obecnych klientów i tych którzy będą pojawiać się w przyszłości i natrafią na takie informacje... Nie tak dawno była taka sytuacja w innym banku, gdzie klient chciał wymienić sporo pieniędzy i traderzy wewnątrz zmanipulowali kurs, żeby zarobić. Oczywiście sprawa wyszła na jaw.

W załącznikach są zdjęcia sytuacji, która wydarzyła się 08.06.2016. Jest tam data i godzina. Pojawił się rozszerzony tick na 180 pips ( 18 pkt ). W tym momencie kurs był na poziomie 1.1382, żeby tick później wrócić do poprzedniego poziomu. Co to było? Nie mam pojęcia. Akurat nagrywałem wtedy mój trading i szykowałem się do zajęcia pozycji :lol: W jednej chwili pojawił się taki ogromny spread, po czym w kolejnym ticku wrócił do normalnego rozmiaru. Mam nagrany ten moment. Przez chwilę byłem w szoku i szukałem w internecie wykresów EURUSD żeby sprawdzić czy tylko ja miałem taką anomalię. Nie znalazłem niczego. Kilka dni później sobie o tym przypomniałem, więc sprawdziłem wykres M1 i świeczka została poprawiona, i miała nie 180, a kilkanaście pips. Nie mogłem cofnąć wykresu tickowego, żeby to sprawdzić na nim, ale pewnie zostało to poprawione w jakiś sposób. Wyobraź sobie co się stało ze zleceniami znajdującymi się na tej przestrzeni...

Podsumowując to wszystko i tak jestem zdania, że warto korzystać z usług tego brokera. Ma on więcej zalet niż wad. A jeśli te drugie się zdarzają, to nie stara się ich zamiatać pod dywan - przynajmniej ja mam takie wrażenie. Póki co jestem zadowolony z tego brokera i osobiście nie mam powodów do narzekania. Poza tym podoba mi się platforma jforex. Chyba już to pisałem tutaj, ale nie wyobrażam sobie korzystać znowu z MT4.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

slaw2005 pisze:....... Polowanie na SL (przez brokerów) to w mojej ocenie już od kilku lat wymysł traderów, którzy potrzebują jakiegoś usprawiedliwienia ....


Hej
Skoro wszyscy polują na nasze stop losy polujmy z nimi :)
Raposo napisz mi gdzie masz stop losa może uda mi się go upolować. :D :D
Jak powiem Ci gdzie to już nie będzie polowanie tylko "przekazanie" ;).

Brokera idealnego nie znajdziesz. Zawsze stanie się "coś" - trzeba tylko wybrać takiego, który odpowiednio po tym zareaguje oraz gdzie te "cosie" będą zdarzały się wyjątkowo rzadko. Co do ataku hakerów... Przerobiłem co najmniej 5 takich sytuacji, gdzie znani, duzi brokerzy mieli podobne problemy. Były też akcje, gdzie awarie pośredników internetu skutkowały problemem z połączeniem do brokera (np. ci mający neostradę nie mogli się, a ci z UPC już tak, mimo, że internet mieli wszyscy :) ).

W Dukascopy wszystkie ticki są zapisywane i można je sobie pobrać z ich strony - transparentność pełną gębą, czego nie uraczymy u żadnego brokera z MT4.

Swoją drogą, też od lat już nie mogę patrzeć na MT4 (ale muszę :D ).
-rookie- sprawdzałeś nową wersję JForex beta? Jak Twoje odczucia? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

raposo pisze:-rookie- sprawdzałeś nową wersję JForex beta? Jak Twoje odczucia? ;)
Początkowo pomyślałem, że to idzie w stronę MT4 i czułem obrzydzenie tymi wszystkimi kolorowymi bajerami, ale powoli się przyzwyczajam i coraz bardziej podoba mi się nowa wersja. Widzę, że poprawiają błędy w wersji beta i rozwijają ją. Jednak przy mocnym obciążeniu, czyli mając otwartych 100/100 pozycji i jednocześnie mając włączonych kilkanaście wykresów mój komputer nie wyrabia. Platforma działa wolno i ma opóźnienia w reakcji na kliknięcia myszką np. chowanie paneli dolnego i bocznego działa z opóźnieniem. W poprzedniej wersji 2.45.5x platforma działała płynnie. Nie wiem czy ten spadek płynności to wina braku sterowników graficznych, których nie mam dobrych [ mam problem z instalacją sterowników Nvidia CUDA w moim laptopie i korzystam ze standardowych ] czy ta aplikacja jest taka "ciężka". Wersja 2.45.5x jest surowa i minimalistyczna, co mi się cholernie w niej podoba, jednak z każdym dniem korzystania z nowej wersji beta 3.0.x, coraz bardziej się do niej przywiązuję i czekam kiedy będzie dostępna dla konta live. Ogólnie oceniam zmianę pozytywnie.

// strasznie sztucznie brzmi ta moja wypowiedź, ale mniej więcej tak o tym myślę, raposo.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Wymysł traderow?
Możliwe, aczkolwiek bardziej jestem skłonny uwierzyć w to, że traderzy w banku kupuja/sprzedają odpowiednią ilość lota, aby wykluczyć po drodze traderow. Tymbardziej, ze o takiej sytuacji czytałem na innym forum, o której pisał rzekomo były pracownik banku.
Jeśli rzeczywiście robią takie polowania, to jest sens takiej gry?
Jakby nie patrzeć pieniądze które chcemy wypłacić pochodzą z banku, a ten raczej skupia się na bogaceniu niż oddawaniu pieniędzy. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

HubertK pisze:Wymysł traderow?
Możliwe, aczkolwiek bardziej jestem skłonny uwierzyć w to, że traderzy w banku kupuja/sprzedają odpowiednią ilość lota, aby wykluczyć po drodze traderow. Tymbardziej, ze o takiej sytuacji czytałem na innym forum, o której pisał rzekomo były pracownik banku.
Jeśli rzeczywiście robią takie polowania, to jest sens takiej gry?
Jakby nie patrzeć pieniądze które chcemy wypłacić pochodzą z banku, a ten raczej skupia się na bogaceniu niż oddawaniu pieniędzy. Co o tym myślicie?
Warto rozróżnić te dwa rodzaje "wyhaczania" SL.
1) wycinanie SL przez brokera - manipulacja kursem tylko i wyłącznie na jego platformie, aby zrealizować stratę na rachunku tradera (od lat nie spotkałem się z takimi sytuacjami),
2) wycinanie SL przez instytucje/banki, które celowo wrzucają na rynek zlecenia o wolumenie, które de facto ruszają kursem w taki sposób, aby ostatecznie dociągnąć go do istotnych poziomów, gdzie są masowo ustawione zlecenia detalistów - jak najbardziej realne i notorycznie wprowadzane w życie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ