Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

czerwinek pisze:Ja przed chwila wyszedlem :) narazie starczy :)
Zgodnie z moją zasadą, że ruch ceny bez większej korekty to najczęściej w granicach 40-70p. Więcej to już albo przy publikacji danych albo trzeba się liczyć z tym, że nas wytnie na korekcie.

Ale ładnie poszli dzisiaj.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

pawelbajer
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2009, 13:09

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: pawelbajer »

Ciekawe kiedy skończą się te eSki :)

Weekend. Pozdrawiam

PS. Marcin jak ponad 200KM to dobry zakup(i rzucający się) :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Kiedys sie skoncza ale rynek da znac kiedy :) Marcin mnie troche zadzwiasz bo z tego co patrze to zarabiasz na longach ostatnio po kilkadziesiat procent. Co to by bylo jakbys gral z trendem chyba milon juz bys skosil:)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: eresz »

czerwinek pisze:czemu takie male TP mysle ze moga dalej spokojnie poleciec
ale ogólnie to chyba lecimy na 1,23...?

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

pawelbajer pisze:PS. Marcin jak ponad 200KM to dobry zakup(i rzucający się)
Jak ostatnio znajomy dostał 900 PLN mandatów z fotoradarów sobie pomyślałem, że chyba lepiej jakbym miał słabszy samochód - mniej kusi do "ciśnięcia". :D
czerwinek pisze:Kiedys sie skoncza ale rynek da znac kiedy :) Marcin mnie troche zadzwiasz bo z tego co patrze to zarabiasz na longach ostatnio po kilkadziesiat procent. Co to by bylo jakbys gral z trendem chyba milon juz bys skosil:)
Jakoś tak się ułożyło, że same longi ostatnio wchodziły - i pewnie w poniedziałek też wejdą longi - jako zagranie pod odreagowanie tych spadków - czyli z targetem gdzieś w okolicach 2570 - przynajmniej - ale być może cena wyżej wjedzie i głębiej "spenetruje" tą złamaną dzisiaj strefę.

Zawsze staram się grać to co aktualnie zastanę - nie chcę po prostu czekać np. na to aż powstanie setup na S - tylko gram to co daje rynek w danej chwili. A jako, że pokazywał UP w tych momentach gdy siadałem do platformy - no cóż... trzeba brać to co jest aktualnie do wzięcia :D

Teraz moje zagranie wyglądają inaczej niż kiedyś - po prostu siadam do platformy - i max po kilku minutach jest trade. Nie rozkładam na czynniki pierwsze danego zachowania ceny - po prostu gram...
Kiedyś to wyglądało trochę inaczej. Być może po prostu z czasem cały proces uległ normalizacji i redukcji niepotrzebnych elementów.
czerwinek pisze:Co to by bylo jakbys gral z trendem chyba milon juz bys skosil:)
Wiesz - w dawnych dobrych czasach zdarzało się i 50% w jeden dzień - ale.... to było przy znacznie mniejszym depo.... :D

Dobra - wystarczy tego na dzisiaj - czas na odpoczynek i weekend - wracam w niedzielę z nowymi analizami i zapowiedziami zmian.

pozdrawiam Marcin 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Przecież musisz kontrolować sytuacje (BE, TP) wiec i tak siedzisz przed ekranem.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

1to1 pisze:Przecież musisz kontrolować sytuacje (BE, TP) wiec i tak siedzisz przed ekranem.
Do tego jest automat - ustawiam i nic więcej mnie nie obchodzi. 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Wrzucam analizę na najbliższy czas - liczę na odreagowanie ostatnich spadków - przynajmniej do strefy tej najniższej - a jak wszystko pójdzie dobrze to nawet dalej - oj - tutaj już byłby spory ruch - tak czy inaczej cena jeśli pójdzie UP to z dużym prawd. będzie robić krótsze lub dłuższe przystanki w miejscach zaznaczonych na screenach. Idealnie gdyby na którejś z nich nastąpił odwrót i wtedy cena "powinna" pojechać aż do zielonej strefy - oznaczona na screenie z TF Weekly.

Jeśli jednak moje scenariusze się nie sprawdzą a cena ruszy od razu DOWN - to także ta zielona strefa obowiązuje jako przystanek - i to dość "mocny". Mocne było także wsparcie, które zostało złamane w ciągu dwóch ostatnich tygodni - pierwsze dwa tygodnie temu - drugie w mijającym. Dlatego trudno nie oczekiwać i nie wierzyć, że nastąpi jakieś odreagowanie.

Odchodząc od tematu analiz - zbliża się szósta rocznica mojej obecności i "znajomości" z FX. Zaczynałem od kompletnego zera - żadnej wiedzy w temacie. Wiele się zmieniło - wiele na pewno jeszcze jest do poprawy - ale nie o tym chciałem pisać. Przez te lata dotarło do mnie, że pieniądze szczęścia nie dają. Owszem można za ich pośrednictwem wiele rzeczy zrealizować. Okres w, którym dąży się do tzw. "zysku" produkuje różne wyobrażenia tego, co można za tą kasę zrobić. Ale powiadam wam :) są rzeczy na tym świecie, których za pieniądze nie kupicie. Choćbyście mieli wszystkie pieniądze świata - nie da rady - nie da się. Co ważne, niektóre z tych rzeczy można zdobyć - ale to już nie jest zależne od nas samych - nie pomogą pieniądze - nic..... Ale są takie na które nie ma rady - ...... NIE MOŻNA ZMIENIĆ HISTORII - tak jak na FX.

Nie żałuję tych lat - ale z perspektywy czasu niektóre rzeczy zrobił bym inaczej. Co się stało już się nie odstanie - tak jak na FX...

pozdrawiam Marcin 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

klonmarcin pisze:Wrzucam analizę na najbliższy czas - liczę na odreagowanie ostatnich spadków - przynajmniej do strefy tej najniższej - a jak wszystko pójdzie dobrze to nawet dalej - oj - tutaj już byłby spory ruch - tak czy inaczej cena jeśli pójdzie UP to z dużym prawd. będzie robić krótsze lub dłuższe przystanki w miejscach zaznaczonych na screenach. Idealnie gdyby na którejś z nich nastąpił odwrót i wtedy cena "powinna" pojechać aż do zielonej strefy - oznaczona na screenie z TF Weekly.

Jeśli jednak moje scenariusze się nie sprawdzą a cena ruszy od razu DOWN - to także ta zielona strefa obowiązuje jako przystanek - i to dość "mocny". Mocne było także wsparcie, które zostało złamane w ciągu dwóch ostatnich tygodni - pierwsze dwa tygodnie temu - drugie w mijającym. Dlatego trudno nie oczekiwać i nie wierzyć, że nastąpi jakieś odreagowanie.

Odchodząc od tematu analiz - zbliża się szósta rocznica mojej obecności i "znajomości" z FX. Zaczynałem od kompletnego zera - żadnej wiedzy w temacie. Wiele się zmieniło - wiele na pewno jeszcze jest do poprawy - ale nie o tym chciałem pisać. Przez te lata dotarło do mnie, że pieniądze szczęścia nie dają. Owszem można za ich pośrednictwem wiele rzeczy zrealizować. Okres w, którym dąży się do tzw. "zysku" produkuje różne wyobrażenia tego, co można za tą kasę zrobić. Ale powiadam wam :) są rzeczy na tym świecie, których za pieniądze nie kupicie. Choćbyście mieli wszystkie pieniądze świata - nie da rady - nie da się. Co ważne, niektóre z tych rzeczy można zdobyć - ale to już nie jest zależne od nas samych - nie pomogą pieniądze - nic..... Ale są takie na które nie ma rady - ...... NIE MOŻNA ZMIENIĆ HISTORII - tak jak na FX.

Nie żałuję tych lat - ale z perspektywy czasu niektóre rzeczy zrobił bym inaczej. Co się stało już się nie odstanie - tak jak na FX...

pozdrawiam Marcin 8)
Marcin. Tu jest świetne narzędzie do rysowania stref. http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=428268

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: bfx »

klonmarcin pisze:Przez te lata dotarło do mnie, że pieniądze szczęścia nie dają.
Fajnie, że to napisałeś. Też tak myślę. Gdzieś tu na forum kiedyś ja to napisałem to mnie zmieszali z błotem, ci którzy o tym nie wiedzą. Jedyne co mogą dać mi pieniądze to wolność dla mnie i dla rodziny. Bo teraz połowę swojego czasu spędzam w niby nie przymusowej pracy, bez której prawdopodobnie padli byśmy z głodu. A i tak ledwo wieże koniec z końcem.. :?

Napisałeś ostatnio, że twoja strategie deko się zmieniła. W jaki sposób teraz określasz w którą stronę chce iść cena. Dalej twoje magiczne potwierdzenia czy wystarczy, że spojrzysz na układ świec, prawdopodobnie M15 na H1?
Tu jest świetne narzędzie do rysowania stref
Marcin chyba rysuje te strefy tylko dla nas a sam gra bez..
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ