DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 29 paź 2013, 00:00

Wzrost
13
37%
Bez zmian
5
14%
Spadek
17
49%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
pkubiu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1196
Rejestracja: 26 lis 2012, 07:12

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: pkubiu »

nie trzeba słów wiadomo co bedzie w Srode!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 11:49 przez pkubiu, łącznie zmieniany 1 raz.
chciwość jest dobra

xantiros
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 14 lis 2011, 12:56

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: xantiros »

Kusus pisze:
sureshot pisze:czyli, ze mozna przewidziec czy nie mozna?
NIGDY, PRZENIGDY nie przewidzisz kierunku na forexie z prawdopodobieństwem większym niż 50%. Polecam sobie to zapamiętać i wbić do szarych komórek i dopiero brać się za wszelakie nalizy.

Forex do przewidywanie, spekulacja i strzały na pałe (80% grających).
Forexu nie możesz porównać do rzutu monetą bo tam występuje szansa 50%, na fx nie ma takiego czegoś.
Za jakiś czas WR 104 zmiecie ten cały bajzel...... i nastanie cisza.....

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

sureshot pisze:a moze zrobimy tak ktos pusci jakis pierwszy wers lub 2 linijki, a nastepna osoba bedzie musiala dodac cos od siebie, ale tez nie wiecej niz 2 linijki, moze bysmy obaczyli jaki poemat nam wyjdzie, ktos chetny?
jeszcze jeden http://forex-nawigator.biz/forum/daytra ... ml#p600006

pomimo, że wtedy mi to nie pasiło.

Analizę uważam nadal za aktualną - właśnie ze względu o ermanometrię

-- Dodano: 28 paź 2013, 12:51 --
pkubiu pisze:nie trzeba słów wiadomo co bedzie w Srode!!!
Kto to?

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

rozpisalem sie na temat efektywnosci rynku itd, ale szkoda mi sie wysilac, i tak za kilka lat lub duzo szybciej, wy odejdziecie przyjda nastepni, i za kazdym razem sie powtarzac, lepiej zacznijmy rymowac dobrze nam szlo

w 10pipsowej konsoli edward wszystkich smuci
trejder nie trejduje tylko sobie nuci

ok kto doda 2 kolejne linijki

entropia

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: entropia »

Tak mnie zaintrygował ten temat, że aż postanowiłem się zarejestrować :) Ale do rzeczy:
To teraz jako absolwent uczelni technicznej o dość ścisłym kierunku specjalizujący się w ścisłej dziedzinie hobbystycznie i zawodowo zadam Ci jedno, proste pytanie.
Gdybyś rzeczywiście był takim absolwentem, do tego zajmującym się zawodowo kierunkami ścisłymi, to:
Kusus pisze:NIGDY, PRZENIGDY nie przewidzisz kierunku na forexie z prawdopodobieństwem większym niż 50%. Polecam sobie to zapamiętać i wbić do szarych komórek i dopiero brać się za wszelakie nalizy.
Nie popełniłbyś podstawowego błędu logicznego - założenia. Zatem mamy dwie możliwości - albo jesteś pozerem albo słabo się przykładałeś na studiach.

Proponuje nie wyważać otwartych drzwi - wiele lat temu już prowadzono badania naukowe dot. losowości rynków. Co ciekawe niektóre ośrodki naukowe (jak i znani ekonomiści) wciąż twierdzą, że rynki są losowe. Wielu traderów czyta te "teorie" i zastanawia się, jakie prawo matematyczne łamią mając (bezczelnie wbrew teorii) skuteczność na poziomie 80+%?

I na koniec ostatnia rada, Kusus. Twoje doświadczenia nie są żadnym argumentem w dyskusji, jest to kolejny błąd logiczny (zaliczany także do podstawowych), które popełniłeś. To, że Ty nie znasz nikogo, kto ma skuteczność lepszą od losowej, nie oznacza, że takich ludzi nie ma. Dzięki internetowi i różnym (w miarę wiarygodnym) serwisom, można się przekonać, że rynki do końca losowe jednak nie są.

Awatar użytkownika
krinvest
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 922
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: krinvest »

Bemowo1 pisze:
Kto to?
Jaja sobie robisz ? :D :D

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

w 10pipsowej konsoli edward wszystkich smuci
trejder nie trejduje tylko sobie nuci

Kabel w parze z edkiem w górę zapie........,
trzymamć się wam wszystkim radzę od nich z dala

Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

Zatem zakładamy że jestem pozerem i absolwentem kierunku humanistycznego.

Moje założenie dotyczyło kontrataku na tezę postawioną przez Bemowo. Nie była prawdziwa dlatego zacząłem od założenia. Rachunek prawdopodobieństwa opiera się na błędach szanowny kolego. Gdyby ich nie było to nic nie było by bardziej lub mniej prawdopodobne. To dlatego setki traderów zawsze będzie mieć skuteczność mniejszą niż 20 % i setki większą niż 80 %.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Kusus pisze:Zatem zakładamy że jestem pozerem i absolwentem kierunku humanistycznego.

Moje założenie dotyczyło kontrataku na tezę postawioną przez Bemowo. Nie była prawdziwa dlatego zacząłem od założenia. Rachunek prawdopodobieństwa opiera się na błędach szanowny kolego. Gdyby ich nie było to nic nie było by bardziej lub mniej prawdopodobne. To dlatego setki traderów zawsze będzie mieć skuteczność mniejszą niż 20 % i setki większą niż 80 %.
ja mam skuteczmność 20% - tak nie pomyliłem się 20 % transakcji mam zyskowne. i to mi wystarczy

Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Re: DayTrading: Poniedziałek 28.10.2013

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

Dlatego....
entropia pisze:Tak mnie zaintrygował ten temat, że aż postanowiłem się zarejestrować :) Ale do rzeczy:
To teraz jako absolwent uczelni technicznej o dość ścisłym kierunku specjalizujący się w ścisłej dziedzinie hobbystycznie i zawodowo zadam Ci jedno, proste pytanie.
Gdybyś rzeczywiście był takim absolwentem, do tego zajmującym się zawodowo kierunkami ścisłymi, to:
Kusus pisze:NIGDY, PRZENIGDY nie przewidzisz kierunku na forexie z prawdopodobieństwem większym niż 50%. Polecam sobie to zapamiętać i wbić do szarych komórek i dopiero brać się za wszelakie nalizy.
Nie popełniłbyś podstawowego błędu logicznego - założenia. Zatem mamy dwie możliwości - albo jesteś pozerem albo słabo się przykładałeś na studiach.

Proponuje nie wyważać otwartych drzwi - wiele lat temu już prowadzono badania naukowe dot. losowości rynków. Co ciekawe niektóre ośrodki naukowe (jak i znani ekonomiści) wciąż twierdzą, że rynki są losowe. Wielu traderów czyta te "teorie" i zastanawia się, jakie prawo matematyczne łamią mając (bezczelnie wbrew teorii) skuteczność na poziomie 80+%?

I na koniec ostatnia rada, Kusus. Twoje doświadczenia nie są żadnym argumentem w dyskusji, jest to kolejny błąd logiczny (zaliczany także do podstawowych), które popełniłeś. To, że Ty nie znasz nikogo, kto ma skuteczność lepszą od losowej, nie oznacza, że takich ludzi nie ma. Dzięki internetowi i różnym (w miarę wiarygodnym) serwisom, można się przekonać, że rynki do końca losowe jednak nie są.

..najpierw przeczytaj od początku dyskusję (jeśli nie zrozumiałeś od czego się zaczęła to jeszcze raz) a potem się dypowiadaj. Nie konsolidowałem swojego doświadczenia z tym wywodem.

Edek UP - do 1.385 a potem pewnie 1.37 next trail.

Zablokowany