Byq's Open 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ByQ
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 20 maja 2014, 06:29

Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ByQ »

Witam,

Otworzyłem testowe konto z kapitałem początkowym 1000 zł i postanowiłem wrzucać swoje wpisy tutaj gdyż może poduczę się trochę dyscypliny w tym co robię oraz celem przetestowania wymyślonej przez siebie metody (jeśli jest już gdzieś ta metoda w internecie to przepraszam)

Założenia planu:
- gra krótkoterminowa - max do średniego terminu
- gra metodą wektorową (nie wiem czy jest to gdzieś w necie) - ano wymyśliłem sobie, że na podstawie świec, średniego formowania korpusu świecy i całkowitego czasu świecy da się określić zwrot oraz rodzaj (szybkość) wektora czasu określającego dwie istotne rzeczy: sentyment rynku i dynamikę rynku - określam to za pomocą całkowitego pola powierzchni podwójnej całki po x oraz x gdzie x to wysokość a y to łączny uśredniony czas formowa korpusu - czas TF (wartość bezwzględna) - funkcja użyta do uśredniania to log^2z
- skrót od wektora będę określał jako możliwość 2 scenariuszy - będzie to prostsze dla społeczności forum
a) WL - wektor długi - zwrot w górę, cena cały czas maleje lub rośnie, wyhamowanie dynamiki spadków lub potwierdzenie wzrostu lub utrzymania dynamiki wzrostów
c) WS - wektor krótki - zwrot w dół, cena maleje lub rośnie, wyhamowanie dynamiki wzrostów lub potwierdzenie spadku lub utrzymania dynamiki spadków
- wspomagam się PA oraz poglądowo AT
- dopuszczam max wychylenie 1-5% kapitału, gra stosunkiem 1:1 risk z tym, że pozycje TP będą częściej open
- Admiral markets standard
- dzwignia 1:200
- konto Real
- gra na parach walutowych związanych najczęściej z AUD oraz często z JPY
- nie mam odgórnego celu ani ciśnienia ale fajnie by było sumarycznie w miesiącu wychodzić na + jednak ja osobiście będę zwracał bardziej uwagę na poszczególne tygodnie a więc podsumowania kapitału będą zarówno po każdym wejściu i zamknięciu pozycji jak i po całym tygodniu ujętych transakcji
- planuję kiedyś udostępnić tą metodę w postaci wskaźnika, już począłem pewne poczynania w tym kierunku i mam napisaną część kodu w Pythonie ale póki co jest to w fazie testów więc proszę nie pisać czy udostępnie bo póki co nie ma takiej możliwości

Zaczynamy.

Pierwsza pozycja Long USD / JPY - 102.27, SL 102.10 - obecnie BE, TP open - spodziewam się tutaj przetestowania 102.80

Dlaczego zdecydowałem się wejść w pozycję oraz jeszcze w niej siedzę?
- PA
- LT
- WL+ - nastąpił nagły wzrost dynamiki na rynku (spadków i wzrostów) w piątek ale zaraz po nim pojawił się wektor długi określający w tym przypadku wzrost dynamiki wzrostów lub potwierdzenie wzrostów przy jednoczesnym PA

Obrazek

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: riddle »

ByQ pisze:- gra metodą wektorową (nie wiem czy jest to gdzieś w necie) - ano wymyśliłem sobie, że na podstawie świec, średniego formowania korpusu świecy i całkowitego czasu świecy da się określić zwrot oraz rodzaj (szybkość) wektora czasu określającego dwie istotne rzeczy: sentyment rynku i dynamikę rynku - określam to za pomocą całkowitego pola powierzchni podwójnej całki po x oraz x gdzie x to wysokość a y to łączny uśredniony czas formowa korpusu - czas TF (wartość bezwzględna) - funkcja użyta do uśredniania to log^2z
Wydaje mi się to tak kosmiczne, że z ciekawości będę śledził Twój dziennik hehe.

Wprawdzie mam sella na usdjpy ale dojście do Twojego TP nic mi nie zrobi także powodzenia :)
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Super, że masz własne podejście.Zazwyczaj to działa, powodzenia życzę :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ByQ
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 20 maja 2014, 06:29

Re: Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ByQ »

Dzięki. Aktualnie cały czas trzymam pozycję, o stanie konta informować będę dopiero po zamknięciu pozycji a przed otwarciem nowej. Teraz na USD/JPY H4 wytworzył się raczej ładny setup potwierdzający piątkowe założenia ale rynek zwerysikuje. W każdy razie rysunek wciąż aktualny - nowych wejść z mojej strony póki co brak. Może wieczorem coś zagram albo jutro.

Awatar użytkownika
ByQ
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 20 maja 2014, 06:29

Re: Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ByQ »

Poprzednia pozycja zakończona 25 pipsowym zyskiem.
Stan konta: 1130 zł

Kolejna pozycja:
USD/JPY
L 102.26
SL 102.20
TP - ten sam co poprzednio

Argumenty:
- LT
- H1 - WS, WS, WS, WS, WL - na godzinowym kolejne wektory miały coraz mniejszą szybkość i zwrot poziomy aż w końcu pojawił się sentyment górny + LT - widać to na rysunku mniej więcej
- rejon popytu

Już wiem, że metoda ta ma pewne wady - trzeba się wspierać także ogólnym sentymentem rynku niż ślepo wierzyć wektorom. Ale dopracuje to się jeszcze.... : )

Obrazek

Awatar użytkownika
ByQ
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 20 maja 2014, 06:29

Re: Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ByQ »

Poprzednia pozycja zakończona 10 pipsowym zyskiem.
Stan konta: 1210 zł

Kolejna pozycja:
EUR / AUD
S 1.14448
SL 1.4470
TP - open, ale w granicach 1.4055
W okolicach 1.4370 można postawić pierwszy TP jak ktoś gra krótkoterminowo, tam możliwe jest jakieś odreagowanie.

Ponieważ jest to rachunek otwarty dla wszystkich to powiedzcie czy chcecie abym prowadził jakiś MyFX lub jakiś raport z wielkości pozycji i stanem faktycznym konta. Tutaj, w tym wątku jest to możliwe ponieważ założyłem w tym celu specjalnie osobny rachunek.

Obrazek

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Byq's Open 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

I jak tam gra "logarytmiczna" ? Coś cicho ;)
"Choise, the problem is choise"

ODPOWIEDZ