Akcja z klawisza

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na to tak czy inaczej trzeba uważać. Ja mam hot keye przypisane do otwierania i zamykania pozycji i nie tak dawno jak bawiłem się w MT4 skrótami np. Ctrl+T (zamknij, otwórz terminal) itd i szukałem czegoś to przez przypadek poszło parę niechcianych shortów... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

dlatego skróty to zły pomysł :(
* można zrobić takie menu jak autograf, najlepiej do nich napisać

Chciałbym opracować sobie strategię w excelu i z jego poziomu wysyłać zlecenia do mt4 poprzez visual basica.
Widziałem takie coś poprzez jave do platformy webowej stawiając rózne warunki w excelu (co myślicie? są chętni? )
Łatwiej mi się liczy różne rzeczy w excelu, mql wciąż stanowi dla mnie opór.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

reptile pisze:dlatego skróty to zły pomysł
Moim zdaniem całkiem dobry pomysł, trzeba tylko podpisać dany skrypt pod jakiś rzadko używany klawisz, który mógłby być używany tylko do grania na FX (np. któryś z F'ów alblo Page UP, Page DOWN).

Godot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 09 kwie 2008, 17:46

Nieprzeczytany post autor: Godot »

Co do mojego ostatniego postu w tym wątku to widzę że w tym dll-u "IdleLib.dll" jest też funkcja GetActiveWndName () i jeśli się nie mylę to za jej pomocą możemy ograniczyć czytanie klawiszy do MT4. Jutro się tym pobawię i zobaczę co i jak. Gdyby wcześniej ktoś się tym zajął to proszę o informację, zaoszczędzi to czasu innym. Jeszcze jedno, jak ktoś będzie to rozgryzał niech sprawdzi czy GetLastKeyWP() tylko czyta klawisz, czy czyta i pobiera go z bufora.

Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

wydawało by się skróty klawiszowe a tu proszę… nie spodziewałem się że to jest takie skomplikowane :roll:
Nie ma nic bardziej niezwykłego od przewidzenia czegoś co nie jest takie oczywiste.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

borysewicz pisze:if (naciśniety klawisz S)

if (przytrzymany klawisz Ctrl && wciśniety klawisz S)
No nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz to zapisać w kodzie EA, dużo prościej było by ustawić hotkey'a.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Pablo90 pisze:
reptile pisze:dlatego skróty to zły pomysł
Moim zdaniem całkiem dobry pomysł, trzeba tylko podpisać dany skrypt pod jakiś rzadko używany klawisz, który mógłby być używany tylko do grania na FX (np. któryś z F'ów alblo Page UP, Page DOWN).
* ale sporo już jest zarezerwowanych, a
ctr+
alt+
czy inne są mylące i nie poręczne, więc może nie zły pomysł, ale nie najlepszy :wink:

* IdleLib.dll - czy ten plik da się czymś otworzyć i zobaczyć co jest w środku?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

reptile pisze:ctr+
alt+
czy inne są mylące
Można programem do edycji klawiatury pozmieniać, żeby w jednym klawiszu było np. ctrl + jakiś klawisz. Taką kombinację przydzielamy np. do jakiegoś klawisza na klawiaturze numerycznej i gotowe :) Chociaż jak kto woli.

Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

Pablo90 pisze:
borysewicz pisze:if (naciśniety klawisz S)

if (przytrzymany klawisz Ctrl && wciśniety klawisz S)
No nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz to zapisać w kodzie EA, dużo prościej było by ustawić hotkey'a.
jak taki hotkey ustawic



chcem w ea bo tam odrazu mi ustawi Sl i TP a recznie wiadomo ile to zajmuje :) - dobrze wiemy rynek nie czeka a czas to pieniądz :D

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Naciskasz prawym przyciskiem myszy na EA i wybierasz hotkey i tam ustawiasz. Ale generalnie do tego używa się skryptów, było już o tym sporo na forum, nawet niedawno.

ODPOWIEDZ