jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Flovers MP
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2016, 14:37

jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Flovers MP »

Witam
Wczesniej zajmowalem sie obrotem akcji na gpw, stwierdzilem ze przy obecnych oplatach krotkie pozycje rzadko sie oplacaja dlatego zainteresowalem sie forexem. Testujac platformy pod kontem scalpingu (Roboforex-bez prowizji ale spread 1,3; xmforex spread 0,1 prowizja 1 lot 10$; lmax prowizja 2,5$*2 spread 0,3-0,6)
Moje pytanie brzmi czy znajde cos z regulacjami gdzie za calkowity koszt obrotu 1lota zaplace mniej niż 5$?
Tydzien czasu przeszukuje neta i nic nie znalazlem, wszystkie ww i podobne oscyluja kolo 11$ czy sprawa wyglada ze za lepsze i bezpieczniejsze trzeba tyle zaplacic?
Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam MP flovers

Merkury
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2016, 14:48

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Merkury »

Tydzień szukałeś i nie znalazłeś?? To słabo szukałeś.
Z tych około 5$ za lota to na pewno HFT (polski,z polskimi regulacjami) i Vipromarkets (dawna Armada jesli to coś Ci mówi). A najlepiej to zgłoś się do raposo-pewnie coś Ci znajdzie.

Flovers MP
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2016, 14:37

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Flovers MP »

Dzieki za odpowiedź. Jakos nie znalazlem, jest ich od zarąbania do wyboru i pełno ukrytych kosztow- spread niski to prowizja wyższa, o tym wszystkim czarno na bialym nie piszą. Tylko reklamuja sie bonusami...
Dzieki pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Flovers MP pisze:Dzieki za odpowiedź. Jakos nie znalazlem, jest ich od zarąbania do wyboru i pełno ukrytych kosztow- spread niski to prowizja wyższa, o tym wszystkim czarno na bialym nie piszą. Tylko reklamuja sie bonusami...
Dzieki pozdrawiam
Witaj,

W sumie Merkury zrobił szybkie i trafne podsumowanie.

Wśród polskich brokerów najtaniej jest obecnie w HFT Brokers. Spread na koncie STP to ok. 0.1-0.2 pips + prowizja 0,00225% lub dla naszych klientów 0,002025% (-10% rabatu). W tym drugim przypadku przeliczając na walutę to 4,5 USD dla 1.0 lota EUR/USD.
Wśród zagranicznych (a właściwie i wszystkich brokerów) najtaniej jest w Vipro Markets z naszą promocją (-50% rabatu). Spread podobny jak w HFT ale prowizja o połowę niższa -> 0,0010%. Promocja trwa do końca wakacji ale potem i tak ten koszt będzie niższy niż w HFT.
LMAX też jest konkurencyjny ale spread mają wyższy niż u konkurentów - oscyluje w granicy 0,3-0,4 pips. Prowizja 0,0025% w standardzie - przy koncie założonym przez Forex Club 0,0020%.

Wybór każdej z ofert to zawsze jakiś kompromis np. mniejsza ilość instrumentów, inne regulacje/gwarancje, brak jakiejś preferowanej aplikacji itd. itp. więc już sam musisz podjąć decyzję co dla Ciebie jest kolejnym priorytetem poza prowizją i na jaki kompromis jesteś gotów.

W razie wątpliwości możesz odezwać się do mnie na Skypie w poniedziałek rano lub na maila - jestem pod nim niemalże bez przerw ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Flovers MP
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2016, 14:37

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Flovers MP »

Dzięki, za szybką odpowiedź obecnie z xm przeszedlem na Lmax i zdziwił mnie spread, niby bardzo niskie koszty prowizji reklamuja a moj zysk ze skalpingu ucieka w spreadzie. Sprawdzę ten vipro markets, skoro wymieniłeś taką czołówkę.
Dzieki bardzo za pomoc, jak widać na tego sam nie wpadłem- wszystko przez reklamy ktore ogłupiają i czas zabiraja, przeszkadzajac w znalezieniu czegoś sensownego. Ciesze sie że dołączyłem do forum widzę że tu wiedzę i wsparcie mogę otrzymać. Z rabatu postaram sie skorzystac.
Dzięki raz jeszcze i Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Aby skorzystać z rabatu wystarczy zarejestrować konto przez www.forexclub.pl. Gdybys miał watpliwości to śmiało pisz.

Pozdrawiam,
P. M.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kimchi
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2016, 13:36

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: kimchi »

raposo pisze:
Flovers MP pisze:Dzieki za odpowiedź. Jakos nie znalazlem, jest ich od zarąbania do wyboru i pełno ukrytych kosztow- spread niski to prowizja wyższa, o tym wszystkim czarno na bialym nie piszą. Tylko reklamuja sie bonusami...
Dzieki pozdrawiam
Witaj,

W sumie Merkury zrobił szybkie i trafne podsumowanie.

Wśród polskich brokerów najtaniej jest obecnie w HFT Brokers. Spread na koncie STP to ok. 0.1-0.2 pips + prowizja 0,00225% lub dla naszych klientów 0,002025% (-10% rabatu). W tym drugim przypadku przeliczając na walutę to 4,5 USD dla 1.0 lota EUR/USD.
Wśród zagranicznych (a właściwie i wszystkich brokerów) najtaniej jest w Vipro Markets z naszą promocją (-50% rabatu). Spread podobny jak w HFT ale prowizja o połowę niższa -> 0,0010%. Promocja trwa do końca wakacji ale potem i tak ten koszt będzie niższy niż w HFT.
LMAX też jest konkurencyjny ale spread mają wyższy niż u konkurentów - oscyluje w granicy 0,3-0,4 pips. Prowizja 0,0025% w standardzie - przy koncie założonym przez Forex Club 0,0020%.

Wybór każdej z ofert to zawsze jakiś kompromis np. mniejsza ilość instrumentów, inne regulacje/gwarancje, brak jakiejś preferowanej aplikacji itd. itp. więc już sam musisz podjąć decyzję co dla Ciebie jest kolejnym priorytetem poza prowizją i na jaki kompromis jesteś gotów.

W razie wątpliwości możesz odezwać się do mnie na Skypie w poniedziałek rano lub na maila - jestem pod nim niemalże bez przerw ;).
W HFT może i jest najtaniej, ale nie dajcie się nabrać. Mają problemy finansowe teraz, więc nie warto w to wchodzić. Polecam zapoznac się z wpisami na ten temat na Trading Jam Session na fb - w ogóle polecam tę grupę. Kopalnia wiedzy. Chłopaki tam robią kawał dobrej roboty

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

no i co te chłopaki takiego super odkryły? Co konkretnie mają do HFT? Skoro piszesz , ze maja teraz kłopoty-- to przybliż może temat. Wszyscy chetnie się z nim zapoznamy. Chłopaki z Trading Jam :D Chłopaki wspierani przez konkurencję HFT :mrgreen: Tak przynajmniej maja na swojej stronie. Żenada.

Kondziu79
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:58

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Kondziu79 »

ten artykuł nie potwierdza raczej, że HFT ma kłopoty: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 17535.html :) ale 'kimchi' jest pewnie znajomym 'królika' i wie lepiej...

też chętnie przeczytam jakieś konkretne info jeżeli takowe istnieje

monikazale
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:16

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: monikazale »

Czytajac czasem te posty na trading jam session tez mam wrazenie ze to jakas grupa smiesznych chlopaczków. Kazdy sie tam chwali swoimi wynikami, a nikt nie pokaze pitu z rozliczeniem tych wielkich zyskow. Jedne statment na 10 to i ja moge wrzucic zyskowny... :568:

ODPOWIEDZ