jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: brg »

Mam podobne wrażenie jak Monika. Hejt leje się jeszcze większy niż tutaj a dodatkowo każdy myśli, że jak jest z TJS to jest Bogiem i co to on nie może :) Prawda taka, że może 5% osób co tam siedzi coś wie, reszta to lemingi bez swojego zdania.

monikazale
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:16

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: monikazale »

Ogolnie tam nie bardzo mozna miec inne zdanie niz 4-5 osob, ktore wrzucaja na kazdego kto ma inne zdanie niz oni. Jak ktos ma inne to go wywalaja albo banuja, a mowia, ze podobno panuje u nich wolnosc slowa...ogólnie merytoryki malo, wiecej hejtu i gadania glupot, wiec jak jakies zdanie ma temat dzialania Polskich DM maja "te chlopaki" to ja na pewno tym sie sugerowac nie bede. Widziałam, że wspolpracowali z ACFX jakis czas temu, gdzie jest ACFX teraz?

-- 06 lip 2016, 19:39 --
Flovers MP pisze:Dzieki za odpowiedź. Jakos nie znalazlem, jest ich od zarąbania do wyboru i pełno ukrytych kosztow- spread niski to prowizja wyższa, o tym wszystkim czarno na bialym nie piszą. Tylko reklamuja sie bonusami...
Dzieki pozdrawiam
a chcesz MM czy STP? jak masz MM to masz spread bez prowizji, jak chcesz STP to masz spread rynkowy plus prowizja brokera, sam musisz na pocztaek zadac sobe pytanie, działam na MM czy STP. Jak STP to moze Lmax warty uwagi(sory nie doczytałam ze sprawdzałes Lmaxa). Jak MM to FxPro i faktyczne HFT. nie wiem jak FxPro teraz z kosztami ale ja miałam rachunek tam z 3 lata temu i trzymali poziom.

Flovers MP
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2016, 14:37

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Flovers MP »

hej Monika
na pewno brokera MM nie chce, z tego co doczytałem Market Maker otwiera przeciwne zlecenia do moich i moja strata jest dla niego zyskiem- dlatego nie chce mieć dodatkowego przeciwnika, który będzie widział gdzie przesuwam SL.
XM, LMAX,VIPROMARKET, testowałem każdego, każdy MT4-standard, na xm który był pierwszy bardzo spodobał mi się spread który w godz płynności chodzi góra dół jeden w jeden, byłby super gdyby nie prowizja, która odrazu pokazywała -10$. dlatego szukałem innego który tylko będzie różnił się prowizją. Dwa kolejne mają znacznie niższą prowizje ale czy na lmax czy vipromarket spread przeważnie chodzi w 0,3-0,4 przedziale.
Testuje i sprawdzam, gram na skalping 1min interwał, otwieram bardzo dużo pozycji gdy sytuacja nie jest w zdecydowanym trendzie tylko w bocznym wtedy kasa powoli ucieka, zamiast SL 3$ mam 9$ i tak pare razy pod rząd i zysku nie mam.
nie wiem może musze popracować nad zmianą techniki, ale co do to brokerów też nie do końca jestem zadowolony.
Pozdrowienia dla Forumowiczów

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Tak jak pisałem, LMAX ma wyższy spread ale nadrabia prowizją. W Vipro jest ciut taniej. HFT ma lepsze spready ale też lekko wyższą prowizję i sumarycznie znów wyjdzie to podobnie. U wszystkich trzech brokerów łączny koszt na EUR/USD będzie oscylował w granicy 0,6-0,8 pips (z uwzględnieniem prowizji) w zależności od spreadu i ew. naszego rabatu (Vipro Markets taniej do końca wakacji - ok. 0,5 pips).

Jeśli generujesz duży wolumen to np. w LMAX możemy wynegocjować dla Ciebie jeszcze lepszą prowizję i szczerze powiedziawszy wtedy już zaczyna się robić na tyle tanio, że ciężko będzie to przebić.

W MM bym się nie bawił, bo duży wolumen, skalpująca strategia i zyskowne transakcje nigdy nie sprzyjają takiej współpracy... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kimchi
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2016, 13:36

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: kimchi »

andrzej-sk pisze:no i co te chłopaki takiego super odkryły? Co konkretnie mają do HFT? Skoro piszesz , ze maja teraz kłopoty-- to przybliż może temat. Wszyscy chetnie się z nim zapoznamy. Chłopaki z Trading Jam :D Chłopaki wspierani przez konkurencję HFT :mrgreen: Tak przynajmniej maja na swojej stronie. Żenada.
Ja im tam w zależności i relacje nie zaglądam, więc nie wiem Temat HFT i ich problemów pojawia się w wielu wątkach. Dla mnie, jak tylko słychać takie plotki o brokerze, to to znaczy, że lepiej w to nie wchodzić. I tyle.
By the way, chyba się słabo orientujesz skoro piszesz o konkurencji, a przecież samo HFT wspierało TJS przez cały poprzedni rok :))))

monikazale
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:16

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: monikazale »

kimchi pisze:
andrzej-sk pisze:no i co te chłopaki takiego super odkryły? Co konkretnie mają do HFT? Skoro piszesz , ze maja teraz kłopoty-- to przybliż może temat. Wszyscy chetnie się z nim zapoznamy. Chłopaki z Trading Jam :D Chłopaki wspierani przez konkurencję HFT :mrgreen: Tak przynajmniej maja na swojej stronie. Żenada.
Ja im tam w zależności i relacje nie zaglądam, więc nie wiem Temat HFT i ich problemów pojawia się w wielu wątkach. Dla mnie, jak tylko słychać takie plotki o brokerze, to to znaczy, że lepiej w to nie wchodzić. I tyle.
By the way, chyba się słabo orientujesz skoro piszesz o konkurencji, a przecież samo HFT wspierało TJS przez cały poprzedni rok :))))
Widocznie jak im placili to byli cacuś jak przestali to sa już źli :d

kimchi
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2016, 13:36

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: kimchi »

Kondziu79 pisze:ten artykuł nie potwierdza raczej, że HFT ma kłopoty: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 17535.html :) ale 'kimchi' jest pewnie znajomym 'królika' i wie lepiej...

też chętnie przeczytam jakieś konkretne info jeżeli takowe istnieje
HAHAHA, no jasne. Wchodzę w ten artykuł i wyświetla się wielka reklama HFT. No tak. Widzę nazwisko autora artykułu. Najważniejsze to niezależne źródła.

monikazale
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 08 kwie 2015, 15:16

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: monikazale »

co do hft to znlezione na ich FP na facebooku.
https://www.youtube.com/watch?v=AikBuXvxB98

za taka realizacje zlecen szacunek dla nich. :shock:

Damianssj661
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:19

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: Damianssj661 »

monikazale pisze:co do hft to znlezione na ich FP na facebooku.
https://www.youtube.com/watch?v=AikBuXvxB98

za taka realizacje zlecen szacunek dla nich. :shock:
Jak się nazywa skrypt, którego używa do zleceń?

kimchi
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2016, 13:36

Re: jaki możliwy najniższy koszt obrotu 1lot eurusd

Nieprzeczytany post autor: kimchi »

monikazale pisze:
kimchi pisze:
andrzej-sk pisze:no i co te chłopaki takiego super odkryły? Co konkretnie mają do HFT? Skoro piszesz , ze maja teraz kłopoty-- to przybliż może temat. Wszyscy chetnie się z nim zapoznamy. Chłopaki z Trading Jam :D Chłopaki wspierani przez konkurencję HFT :mrgreen: Tak przynajmniej maja na swojej stronie. Żenada.
Ja im tam w zależności i relacje nie zaglądam, więc nie wiem Temat HFT i ich problemów pojawia się w wielu wątkach. Dla mnie, jak tylko słychać takie plotki o brokerze, to to znaczy, że lepiej w to nie wchodzić. I tyle.
By the way, chyba się słabo orientujesz skoro piszesz o konkurencji, a przecież samo HFT wspierało TJS przez cały poprzedni rok :))))
Widocznie jak im placili to byli cacuś jak przestali to sa już źli :d
Nie chodzi o to ze płacili – chociaż faktycznie wtedy TJS ich mocno promował – tylko o analizę m.in. ich sprawozdania finansowego, które co najmniej śmierdzi. Więcej merytoryki a nie wyśmiewania, no chyba ze Pani tez dla hft pracuje ;) ;) ;)

ODPOWIEDZ