Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:02
Tak działa magia rynków, musi być jakaś tajemnica, idealne ustawienia. A gra polega na tym, że trzeba analizować swoje trejdy żeby nie powtarzać błędów i wtedy krzywa kapitału zaczyna się prostować. Ale to jest nudne prawda.
Jak czytam założenia nowo powstałych dzienników czyli:
skuteczność 80% i więcej
przy RR=3:1
to ja sie pytam na jakiej podstawie takie założenia? I jakim sposobem je zrealizować? Pewnie to wynika z powszechnych wypisywanych bredni o skuteczności setapów 80% i więcej itp. Jak załozyłem wątek by pokazano mi chociaz jeden taki "cud" to do dzisiaj nie zobaczyłem ani jednego :)
I ktoś sie naczyta takich bajek i tworzy nierealne, fantastyczne wizje przyszłych strategii :)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Tomasz196407 pisze:
26 sie 2021, 10:03
Mustafa pisze:
26 sie 2021, 09:57
Tomasz196407 pisze:
26 sie 2021, 09:49


M. o to mi chodzi w tej naszej dyskusji że czasem nie mamy pojęcia o czym piszemy,
dałem przykład tematu o ea na innym forum gdzie podobnie jak my traderzy wypowiadają sie tematycznie o EA
Czy FN nie potrafi podobnie robić?
czy tak jak wczoraj ktoś napisał o swojej strategii 1% i chciał popisać tylko o możliwościach współpracy
nie wystarczyło mu napisać daj link do mfxbook i daj dowód na zarabianie,
Tomasz nie ma kodu źródłowego to jest back box, wrzucasz na rynek nie wiesz co to robi ale napisali, że będzie zarabiać 150% m-c jak sobie potestuję hahah
Można to dekopilować i analizować ale szkoda na to czasu. Samo założenie black box'a jest żenującą dziecinadą dla naiwniaków.
To rzeczywiście słowami wielkiego tradera udało mi sie :D
i tych naiwniaków z FF też musze przeświadczyć o ich błędzie
Black box to ciekawy produkt dla wymagających intelektów. Nie ważne co robi ważne, że kiedyś w jakiś testach zarabiał. Jeżeli autor był sprytny potrafił to sprzedać, kiedy się już tym znudził udostępnia za free. Potem następuje faza odkrycia na forach, bo to jedynie kwestia ustawień black box'a aby zaczął zarabiać i wszyscy będą nieprzyzwoicie bogaci.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:02
Tak działa magia rynków, musi być jakaś tajemnica, idealne ustawienia. A gra polega na tym, że trzeba analizować swoje trejdy żeby nie powtarzać błędów i wtedy krzywa kapitału zaczyna się prostować. Ale to jest nudne prawda.
M. Nie jest to nudne,
analiza jak zawsze jest wskazana
Czy ten wątek o EA
w czymś Ci przeszkadza? może w powtarzaniu błędów, wiecej błędów zrobiłeś od momentu powstania wątku :D
a moze czytanie kolegi postf. o bajkach
dlatego może przyczyna jest w czytaniu tu postów

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Cblondyn pisze:
26 sie 2021, 10:12
Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:02
Tak działa magia rynków, musi być jakaś tajemnica, idealne ustawienia. A gra polega na tym, że trzeba analizować swoje trejdy żeby nie powtarzać błędów i wtedy krzywa kapitału zaczyna się prostować. Ale to jest nudne prawda.
Jak czytam założenia nowo powstałych dzienników czyli:
skuteczność 80% i więcej
przy RR=3:1
to ja sie pytam na jakiej podstawie takie założenia? I jakim sposobem je zrealizować? Pewnie to wynika z powszechnych wypisywanych bredni o skuteczności setapów 80% i więcej itp. Jak załozyłem wątek by pokazano mi chociaz jeden taki "cud" to do dzisiaj nie zobaczyłem ani jednego :)
I ktoś sie naczyta takich bajek i tworzy nierealne, fantastyczne wizje przyszłych strategii :)
Dlatego ja już nie walczę z pozytywne RR na 0.5R ustawiam TS i ile rynek da tyle wezmę. Wtedy skuteczność jest naprawdę duża to proponuję wszystkim przetestować.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Tomasz196407 pisze:
26 sie 2021, 10:23
Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:02
Tak działa magia rynków, musi być jakaś tajemnica, idealne ustawienia. A gra polega na tym, że trzeba analizować swoje trejdy żeby nie powtarzać błędów i wtedy krzywa kapitału zaczyna się prostować. Ale to jest nudne prawda.
M. Nie jest to nudne,
analiza jak zawsze jest wskazana
Czy ten wątek o EA
w czymś Ci przeszkadza? może w powtarzaniu błędów, wiecej błędów zrobiłeś od momentu powstania wątku :D
a moze czytanie kolegi postf. o bajkach
dlatego może przyczyna jest w czytaniu tu postów
W tym wątku chciałem przestrzec wszystkich przed magicznymi ea, bo to strata czasu. Tyle koniec transmisji!
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:24

Dlatego ja już nie walczę z pozytywne RR na 0.5R ustawiam TS i ile rynek da tyle wezmę. Wtedy skuteczność jest naprawdę duża to proponuję wszystkim przetestować.
Ale to nic nowego. Zasada, jedna z głównych "pozwól zyskom rosnąć" jak widać ma przyszłość

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

@Mustafa,
to Ci też na koniec napisze,Czasem sprawdzenie samemu daje skutek rewelacyjny
bo słowa pisane to nie to samo co samemu cos przetestować
Dużoo sie tu pisze!!
mało urealnionych przykładów w dziennikach
Jest to zazwyczaj najprosciej -takie pisanie(tym bardziej ze ludzie sie nudzą w domach)
gorzej z jakimś realnym udowodnieniu swoich teorii.
A bo to sie nie da, a czy ty mi nie wierzysz, a w jakim celu
i tak bez końca...
Przeszłem kilka for tematycznych i nie narzekam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Garbage In = Garbage Out
Tomasz no offense negatywnie odnoszę się jedynie do wiary w magiczne pudełka. Osobiste testowanie założeń jest jak najbardziej pożądane. Nie należy brać nic na wiarę, tylko osobiście sprawdzić jak to działa, jakie ma wady i zalety. Najlepszym wskaźnikiem jest krzywa kapitału, jeżeli założenia są złe to trzeba je zmienić.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:44
Garbage In = Garbage Out
Tomasz no offense negatywnie odnoszę się jedynie do wiary w magiczne pudełka. Osobiste testowanie założeń jest jak najbardziej pożądane. Nie należy brać nic na wiarę, tylko osobiście sprawdzić jak to działa, jakie ma wady i zalety. Najlepszym wskaźnikiem jest krzywa kapitału, jeżeli założenia są złe to trzeba je zmienić.
Są błędy w tym ea (o czym pisałem wcześniej)
ilosc transakcji,
ale pracuje nad wielokrotnością wolumenu
myslałem ze jakaś dyskusja sie wywioże -trudno
może gdzie indziej coś ktos poradzi
jeszcze raz Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zyskowne ea 150 % w miesiąc

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mustafa pisze:
26 sie 2021, 10:19
Jeżeli autor był sprytny potrafił to sprzedać, kiedy się już tym znudził udostępnia za free. Potem następuje faza odkrycia na forach, bo to jedynie kwestia ustawień black box'a aby zaczął zarabiać i wszyscy będą nieprzyzwoicie bogaci.
No właśnie. Trudno uwierzyć w samarytanizm. Jeśli system byłby dobry, to autor nawet by go nie sprzedawał. Skoro udostępnił go za free, to pewnie nie jest dobry. Można oczywiście wziąć się za niego i poprawić, ale do tego należy znać kod. Znajdowanie nowych ustawień nic nie da, bo autor pewnie wykrzesał z tego co się dało. Tylko ewentualna przebudowa EA mogłaby dać pozytywny efekt, o ile w ogóle to EA rokuje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ