Zyski oszustów

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Ja z kolei czytałem autentyczną historię, jak pewna starsza pani rzuciła przez okno pieniądze w reklamówce, koledze wnuka. Oczywiście kolega był rzekomy, a starsza pani miały słaby wzrok i rzuciła pieniądze z okna na drugim piętrze i nawet nie widziała komu rzuca. To była kwota 20k, albo więcej.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Takie starsze osoby "kiszą" nieraz spore pieniądze w domu i w życiu nie dadzą ich wnukowi, ale chętnie dadzą je komuś obcemu. Gdzie tu sens i logika ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
07 paź 2021, 02:18
ninjaproject pisze:
06 paź 2021, 23:13
SEROL666 pisze:
06 paź 2021, 22:20
No, ale, jakim trzeba być idiotą, żeby oddać oficerowi policji 100 K?
Jakie prawo nakazuje komukolwiek oddać jakiekolwiek pieniądze bez jakiegoś obowiązku zapłaty?
Niezależnie od tego, czy policjant jest rzeczywisty, czy przebieraniec.
Wiem i znam tego idiotę. To nie był policjant. Ch z tym. chodzi o to że starsze osoby mogą wpaść w taką pułapkę
Obserwuję temat od wielu lat.
Na YT np. kanał Kitboga pokazuje zasięg tego typu scamów w USA.
Jest mnóstwo odmian takich scamów.
Kiedyś myślałem, że Polak się na takie coś nie da nabrać.
Myliłem się.

A scam afrykański to istniał nawet przed internetem.
Zwykłe listy wysyłali. Kiedyś ktoś mnie poprosił o przetłumaczenie z angielskiego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2313
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

MarioDM pisze:
07 paź 2021, 10:02
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Takie starsze osoby "kiszą" nieraz spore pieniądze w domu i w życiu nie dadzą ich wnukowi, ale chętnie dadzą je komuś obcemu. Gdzie tu sens i logika ?
jarek tak jak Roosevelt w 1933 roku zakazał posiadania złota to może zakaże posiadania gotówki w chacie chyba w obligacyje najlepiej jeszcze płacą to przejmie zbędny papier zalegający w domu podobnie jak kasę z Prepaid :lol:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
07 paź 2021, 15:08
jarek tak jak Roosevelt w 1933 roku zakazał posiadania złota to może zakaże posiadania gotówki w chacie chyba w obligacyje najlepiej jeszcze płacą to przejmie zbędny papier zalegający w domu podobnie jak kasę z Prepaid :lol:
Podaj szczegóły, bo nie słyszałem aby ktoś obecnie zakazał posiadania złota.
Co do posiadania gotówki to Glapiński z NBP, powiedział, że dopóki on jest szefem tej instytucji to nie pozwoli na to.
Nie żebym w to bardzo wierzył, bo to tylko deklaracja, która nic nie znaczy. Póki co to jednak wątpię aby zakazano gotówki w Polsce. Trudno jednak przewidzieć jak się potoczy sytuacja na świecie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2313
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Nie mówcie że nigdy o tym nie słyszeliście ? Roosevelt jak mu to przypominano to reagował złością
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-Ro ... 81409.html

A w PL nie mogłeś mieć przecież dewiz za starego systemu. Glapiński zmieni śpiewkę jak ktoś mu zagra inną nutę :)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
07 paź 2021, 15:39
Nie mówcie że nigdy o tym nie słyszeliście ? Roosevelt jak mu to przypominano to reagował złością
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-Ro ... 81409.html

A w PL nie mogłeś mieć przecież dewiz za starego systemu. Glapiński zmieni śpiewkę jak ktoś mu zagra inną nutę :)
Myślałem, że masz na myśli obecną Polskę, bo napisałeś na początku słowo "jarek", więc pomyślałem, że masz na myśli, iż Kaczyński zakazał posiadania złota.
O Glapińskim napisałem przecież, że nie wierzę w to przesadnie :) .
BTW to zdaje się, ze Szwecja wprowadziła zakaz płatności gotówką, ale nie wiem czy ten zakaz faktycznie już wszedł i obowiązuje.
W komunie faktycznie nie można było LEGALNIE posiadać "zagramanicznych" walut, no chyba, że byłeś w stanie udokumentować jak wszedłeś w ich posiadanie (np. pracując za granicą).

A tak nieco abstrahując, to są osoby, które jak prepersi przygotowują się na nadchodzący WIELKI KRYZYS i na tę okoliczność inwestują w złoto. Wierzą, że nagle wszystkie waluty padną i tylko złoto ich uratuje. Waluty mogą oczywiście "paść", można też trafić na czarną listę jak to się dzieje obecnie w Chinach, ale złoto w niczym nie pomoże. No bo co ? Pójdziesz ze sztabką kupić chleb ?
Jeśli już ktoś chce się przygotować na najbardziej czarny scenariusz to MOIM zdaniem powinien kupić kawał pola, najlepiej z chatą aby mógł tam w ostateczności mieszkać, a dodatkowo w stodole mieć aparaturę do pędzenia bimbru.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2313
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Sorki za styl :564:
Proszę, proszę nie wiedziałem o Szwecji, Wielki Brat małymi kroczkami do celu idzie. I znów kolesie od teorii spiskowych mają racje. W Chinach nawet żebracy mają cod QR do płatności
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

SEROL666 pisze:
07 paź 2021, 16:37
Wielki Brat małymi kroczkami do celu idzie. I znów kolesie od teorii spiskowych mają racje. W Chinach nawet żebracy mają cod QR do płatności
Wiesz co jest najgorsze ? Że takie państwa jak UK, USA czy 3 rzesza (UE) obserwują z uwagą to co dzieje się w Chinach i kombinują jak to wdrożyć u siebie.
Mam nadzieję, że za mojego życia to nie wejdzie, ale ta nadzieja jest coraz słabsza :(
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Z tą różnicą że w Szwecji pieniądze nie są takim tematem tabu jak w bieda Polsce. No i też bez przesady że gotówka w Szwecji jest zakazana. Nadal funkcjonuje w obrocie, ale jest presja na jak największy obrót bankowy/wirtualny.
A Norwegia? Odkąd pamiętam ma system który umożliwia sprawdzenie np. sąsiada czy swojego szefa ile zarabia co daje od razu obraz czy cos kręci na boku czy legalnie zarobił na nowego mercedesa którego kupił tydzień temu.
W Polsce to wprowadź to protesty jak na strajku kobiet by były. No i każdy "żuczek krętacz" dostałby zarzuty bo nie był by w stanie się wytłumaczyć z nadwyżki którą posiada/obraca/wydaje...
MarioDM pisze:
07 paź 2021, 16:52
Wiesz co jest najgorsze ? Że takie państwa jak UK, USA czy 3 rzesza (UE) obserwują z uwagą to co dzieje się w Chinach i kombinują jak to wdrożyć u siebie.
Mam nadzieję, że za mojego życia to nie wejdzie, ale ta nadzieja jest coraz słabsza :(
W sumie co w tym złego żeby był pełny podgląd do finansów każdego. Każdy z nas by mógł sprawdzić kto ile zarabia, a to wiązało by się z pełnym przepływem gotówki przez konta.. Ostatnia afera "panama..." pokazała że między 2 a 5% PKB Światowego jest prane rocznie przez samych bogatych, a dodaj do tego każdego żuczka to wyjdzie taki hajs który nie jest opodatkowany że głowa mała. Jak by każdy przestał kraść to by się wszystkim żyło lepiej
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Zyski oszustów

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

dzikson pisze:
07 paź 2021, 16:57
A Norwegia? Odkąd pamiętam ma system który umożliwia sprawdzenie np. sąsiada czy swojego szefa ile zarabia co daje od razu obraz czy cos kręci na boku czy legalnie zarobił na nowego mercedesa którego kupił tydzień temu.
W Polsce to wprowadź to protesty jak na strajku kobiet by były. No i każdy "żuczek krętacz" dostałby zarzuty bo nie był by w stanie się wytłumaczyć z nadwyżki którą posiada/obraca/wydaje...
Też podejrzewam, że byłby niezły kocioł. Ja akurat jestem jak najbardziej za tym aby była jawność dochodów. Niekoniecznie, że każdy może sprawdzić każdego, bo nie jestem aż tak wścibski, ale chodzi mi o legalność dochodów.
Nie miałbym nic przeciwko aby każdy musiał się wykazać jak zdobył swój majątek. Zaraz by wyszło, że spora część Januszy biznesu, polityków, sędziów, samorządowców nie jest w stanie wykazać się odpowiednim dochodem, co oznaczałoby, że odwalali jakieś lewizny.

dzikson pisze:
07 paź 2021, 16:57
W sumie co w tym złego żeby był pełny podgląd do finansów każdego.
W Chinach chodzi o coś innego. Wprowadzono tam w zeszłym roku system inwigilacji obywateli. Każdy dostaje punkty dodatnie lub ujemne za swoje zachowanie. Jeśli straci się zbyt wiele punktów, to nie można jeździć koleją ani latać samolotami czy nie dostanie się żadnego kredytu, a jeśli strata punktów postępuje, to traci się pracę, mieszkanie i znika się w niebycie.
Co najlepsze (a w zasadzie najgorsze), to można stracić punkty, tylko za to, że zna się kogoś kto zachowuje się nieodpowiednio z punktu widzenia władz.
Tego byś chyba nie chciał u siebie ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ