Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po półtora roku nieobecności, wracasz z systemem który działa na zasadzie rzutu monetą i chcesz zrobić z 1000 PLN milion w 75 dni. Wcześniej plan był 45 dni. Szacun. I jeszcze te obliczenia. Też takie robiłem, tylko że do miliarda jak zaczynałem. Ty leniu patentowany, nawet nie chce ci się stop lossa przesuwać po wykresie. Na jakich instrumentach otworzyłeś te pozycje?

Trochę przesadziłem. Chyba nie ma systemu o 100% skuteczności. Większość działa na zasadzie rzutu monetą jak się bliżej przyjrzeć...

Na jakich instrumentach otworzyłeś te pozycje?

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Siemka rookie
Fakt nie było mnie półtora roku na forum ale intensywnie grałem na foreksie. Oczywiście na demo. I ostatnim system który przerabiałem, był naked trading. I przez pol roku siedziałem w miejscu. Były zyskowne i stratne pozycje ale wciąż depo w miejscu.
Postanowiłem że pier...le wszystkie systemy, wskaźniki, założenia i po prostu otwieram pozycje zgodnie z kolorem świecy dziennej. I ze będę otwierać je po otworzeniu Londynu a zamykać pod koniec dnia kolo 18-19 a może nawet 20. Jeśli jest na minusie cały rachunek to trzymam jak najdłużej do zmniejszenia straty. Ale oczywiście wieczorem zamykam nawet jak na minusie. Jak w ciągu dnia zobaczę ze rachunek jest in plus ponad 30% depo to zamykam. i zostawiam kompa i foreks w spokoju.

A teraz update dzisiejszego dnia.
Otworzone 22 pozycji. Wszystkie zgodnie z kolorem świecy ok 0809 i zamknięte 1323.
Wynik dzisiejszy +537,65
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To jest ciekawe. Można to połączyć z innymi metodami. Po świeczkach określasz kierunek i one odpalają potem "jakieś setupy". Trzeba to sprawdzić :p


Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

jackub pisze:
oh ... crap.png
:D
Cos w tym jest. Cale zycie zapitalasz pod gorke :lol:
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dobra zaczynamy od początku.
W stopce podałem dostęp do mojego nowego konta demo. Plan jest taki by po każdym 1000 zwiększać lot o 0,01.
Zaczynamy od 0,1 i dalej ciągniemy. Celem tego eksperymentu jest ukazanie ze nie ważny jest jakiś skomplikowany system a wystarczy postępować zgodnie z kolorem świecy na D1. Z resztą, czy jest cokolwiek do wykazywania :wink:
Założenia:
Otwieramy długa pozycje gdy D1 Zielona a krotka gdy czerwona :wink:
Otwarcie następuje po godzinie 8 rano a zamkniecie po 18 lub jak zobaczymy ze jest ok 30% depo.
Otwieramy tyle pozycji ile pozwala nam depo. Instrumentów jest 27.
(Gold, Oil, Oil WTI, EURUSD, AUDUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCAD, GBPJPY, EURJPY, NZDUSD, USDCHF, EURGBP, EURAUD, EURCHF, GBPCHF, AUDJPY, AUDNZD, GBPNZD, GBPAUD, EURCAD, USDPLN, EURPLN, EURNZD, NZDJPY, CHFJPY, EURSEK )
Jeśli chodzi o pary które balansują na granicy zielonego i czerwonego to opuszczam taka parę. Niech będzie wyraźnie do góry albo na dol w trakcie otwarcia pozycji.
Wiec od jutra do boju na czystym koncie.
Analiza psychologiczna
Jeśli chodzi o podejście psychologiczne to dalej rozmyślam o milionie:)
Wierze ze "Sekret" potrafi zdziałać cuda:)
Ale tak poważnie. Uważam ze foreks daje zarobić dla ludzi którzy nie chcą się wgłębiać w niego jak eksperci. Wierze ze foreks da zarabiać ludziom którzy nie muszą być super hiper znawcami rynku. Nie trzeba stosować wskaźników, systemów czy jakichkolwiek schematów. Uważam ze kolor świecy D1 jest wskaźnikiem mikro-trendu. A trend to twój przyjaciel. Wiec ja podłączam się pod ten trend. I myślę ze nawet jeśli w jednym dniu załapie się na moment odwrócenia mikro-trendu i ogólną stratę danego dnia to następny będzie podążaniem za trendem (kolorem świecy) i odrobienie strat z poprzedniego dnia i zysk. Zobaczymy jak trafna lub mylna jest moja teoria.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dzisiejszy dzien na minus 2755PLN. jest to normalne:)
Zobaczymy dalszy przebieg. Jutro tez jest dzień i mam wiele nadziei.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Cześć. Nie zamykasz na noc? Czekasz aż odbije?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

[quote][/quote]Siemka Meylo

Zamknąłem o 2014. Ze strata jak widać wyżej. Niestety fxbook coś długo odświeża. Jutro liczę na normalne pozytywne zakończenie.
Zastanawiam się jeszcze nad korekcyjnym działaniem ok godz 15 i odwracanie pozycji przestrzelonych. Ale to może w następnym miesiącu się pobawię. Jednakże wydaje mi się kuszący ten pomysł.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Poświęć trochę czasu na sprawdzenie TEJ metody. Nie wiem jak długo ją testujesz, warto dać szansę. Na razie nic nie zmieniaj. Przynajmniej kilkadziesiąt, sto transakcji lub dni. Rób też statystyki, które walory zarabiają częściej, a które ciągną rachunek w dół. Będziesz mógł później odsiać to co nie działa. Zasada Pareto ;)
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ