Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

na wykresie dziennym na zlocie tworzy sie piekna glowa z ramionami a zasieg z realizacji (jesli do tego dojdzie) to poziom ok 980 $ za uncje. czyli calkiem sporo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Troche moich przemyslen:
Jako pierwsze idzie stwierdzenie ze rynek dyskontuje wszystko i cena zawiera juz informacje w sobie, chyba za wyjatkiem zamachow bombowych i naturalnych kataklizmow. Jesli chodzi o czynniniki geopolityczne to te ktore sie rozwijaja powoli tez sa ujete w cenie. Skoro tak jest to cena na wyzszych interwalach podaza w kierunku neutralizacji pozwyzszych, globalnych czynnikow. Natomias na nizszych jest podatna na czynniki makro i szaleje.
Moj wniosek - trzymac sie wyzszych interwalow-D1 W1.
Czemu uzywam stocha? Stoch wg mojego myslenia wskazuje kierunek dynamiki checi podazania ceny. Pokazuje momentum jakie maja kupujacy vs sprzedajacy. I choc nieraz pokuzuje dywergencje to jest to dodatkowy punkt na to ze cena moze wystrzelic. Taki moze teoretyczny troche przyklad. Cena zatrzymala sie na jakims oporze i nie moze go przebic. Nie spada rowniez jakos gwaltownie i raczej konsoliduje sie w tym rejonie. Natomiast stoch leci w dol do strefy wyprzedania i zaczyna zawracac. Moze to byc sygnal ze kupujacy czaja sie i nabieraja sil na przebicie oporu z impetem....
To sa moje luzne przemyslenia i moga byc w pelnie nieadekwatne do rzeczywistej sytuacji co sie dzieje na rynku.
Dual TF pokazuje mi jak sie sprawa ma globalnie. Czyli W1. Jaki sentyment teraz panuje i na podstawie D1 wejsc w momencie zawracania w kierunku sentymentu z wyzszego poziomu.
Jak to bedzie w praktyce... potestuje zobacze. Poki co jestem zadowolony.

PS

Grajac na wyzszych interwalach odczuwam wiekszy spokoj i nawet przy minimalnych lotach 0.01 0.02 wychodzi mi do tej pory latwiej i lepiej niz na intraday. Czemu nie posluchalem rad doswiadczonych traderow by zaczynac od weekly i daily? Przywilej mlodosci:)
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Hej :)
Zobacz jak stoch zachowuje się w różnych warunkach. On faluje ciągle. To, że zaczyna rosnąć kiedy cena stoi w miejscu to tak jak średnia, która dochodzi do ceny pozostającej w miejscu. Chyba nie widziałem nigdy płaskiego stocha. Dziwne? On tylko daje złudzenie. Szukaj miejsc gdzie NIE zadziałał i zrób sobie analizę czy wszedłbyś tam. Jednocześnie zobacz ile razy w trendzie stoch daje sygnał wyjścia, po którym byś nie wyszedł bo szkoda trendu. Mam nadzieję, że w miarę jasne.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Na razie tylko wejscie jest na stocha. A wyjscie ucze sie robic trailing one bar high lub low. Jeszcze dluga droga przede mna:)
A zeby zmniejszyc falszywki kieruje sie wyzszym interwalem. Potrafi trzymac od rynku z daleka.
No a zta srednia to tez dobry przyklad bo czesto ona daje np wsparcie by sie mocniej wybic... taka sprezynka mala:)
Dzieki meylo za sugestie.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Podeślę później moje podejście ze średnimi. Jak ja to widzę.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

kolejna pozycja czekajaca w kolejce.
EURAUD S. Na przebicie low wczorajszej swiecy. Crossy na stochu zaszly.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Podsumowanie:
EURJPY, CADJPY, USDCAD zamkniete na sl.
Nauczka by czekac na pelny cross na W1. Obym wyciagnal wnioski z tego...
I jeszcze EURAUD skasowany pending. Jak sie potwierdzi jutro kros to postawie na dole swiecy.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Siema.
Dawno mnie nie bylo i ostatnio testuje dosc prosty system.
Po godz 08 otwieram pozycje zgodnie z kolorem swiecy na D1. Robimy to na duzej ilosci instrumentow wlaczajac rope i zloto. Zamykamy kolo godz 18-20 jak mamy dostep do kompa lub jak kto chce gdy jestesmy na plus 10% depozytu.
Ze wzgledu na duza ilosc instrumentow fajnie miec cos co zamyka zlecenia wszystkie na raz. Ja korzystam z xstation i tam jest taka opcja.
testowalem czas otwarcia ok 6 ale wypadalo gorzej. Wyglada na to ze Londyn musi sie otworzyc i okreslic kierunek. My sie podlaczamy i lecimy z nimi.
Nie ma SL i TP. Codzienie wieczorem zamykamy pozycje. Jak kto chce postestowac to moze dac 200-500 pips dla pewnosci. przy 20 kilku instrumentow na poczatku stosuje 0.01 lota.
Zobaczymy jak pojda testy dalej.
Pozdro dla wygrywajacych.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Nie moge juz edytowac swojego poprzedniego posta a szkoda.
Jak sobie tak policzylem prezy 10% dziennie z 1000 do 1000000 to tak w 75 roboczo dni mi zajmie:)
HaHa nie wyrobie sie ze swoim planem ale coz takie zycie:)
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Podsumowanie tygodnia.

Testowanie nowego "systemu" trwa jak do tej pory przez jeden tydzień. Wiem ze to mało i te piec dni handlu to może być statystyczny błąd ale... Zobaczymy co dalej.
Ale wracając do podsumowania.
Kapitał początkowy 10000 rachunek demo
Dzień 1 - +43,8
Dzień 2 - +275,6
Dzień 3 - +410
Dzień 4 - +59,5
Dzień 5 - -99,36

Total tydzień 1 +689,63

Całkiem nieźle wyszło zwłaszcza przy pozycji otwieranej 0,01. Instrumentów używanych było do 35 sztuk. Jak na jeden tydzień to ciężko powiedzieć jak to się w długim terminie będzie spisywać ale zobaczymy.
Plan jest również taki że za każdym razem po powiększeniu depo o 1000 powiększam ilość lota. Czyli jak będzie 11tys to lot pójdzie 0,02, 12 tys to 0,03 itd.
Zobaczymy jak to pójdzie.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ