Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Oto kilka moich wejsc z ostatnich dni. Na razie wykorzystuje tylko dual timeframe momentum dla ceny i posluguje sie wykresami weekly i daily. postudjuje dalej ksiazke Minera to bede wprowadzac kolejne elementy do strategi opisanej wlasnie w niej. Podpadl mi ten sposob do gustu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Obecnie pozostaja otwarte nastepujace pozycje.
USDCHF short - Wyglada na korekte ktora moze pociagnac nawet do 0.88 lub zatrzymac sie na najblizszym dolku 0.947, wypadaja to zniesienie 38 ruchu trwajacego od stycznia i ekspansja korekty 62
GBPUSD long wejscie 1BH po bullish reversal na oscylatorze
Ostatni jak na razie to USDCAD short a tu mysle ze dobrym targetem mogloby byc 1.20 choc zasieg wybica z korekty wypada na 1.185. Zobaczymy jak to bedzie w praktyce.

EURUSD zamkniety wczoraj przez zbyt szybkie przejscie z sl na BE+25. Trudno.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Jako ze konczy sie dochodowy tydzien i nie che zostawiac pozycji przez weekend to zamykam wszystkie.
Od poniedzialku biore na tapete zestawienie D1-H1 i zobacze jak mi sie bedzie handlowac na takich interwalach.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Jako ze jest weekend i w robocie nic sie nie dzieje mam chwilke czasu by opisac swoje przemyslenia. Cale to myslenie pozytywne i ukierunkowane na wygrywanie, w posredni sposob prowadzi do znajdowania i odkrywania sposobow osiagniecia tych celow. Moze to troche zawile brzmi ale im bardziej sie na czyms skupiasz tym bardziej to do siebie przyciagasz. Dlatego uwazam ze moje skupienie na tym by zostac skutecznym traderem czyli konsekwentnie, miesiac po miesiacu zarabiajacym, prowadzi do tego ze w roznych przypadkowych miejscach znajduje ksiazki czy artykuly ktore powoduja zmiany w moim handlu i pchaja do przodu ku celu. Tak tez bylo ostatnio. Nawet teraz nie wiem gdzie pojawila sie informacja o ksiazce Minera ktora otworzyla mi oczy jeszcze szerzej.
Podsumowujac: Caly czas skupienie na celu i do przodu.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

arrain pisze: ... prowadzi do tego ze w roznych przypadkowych miejscach znajduje ksiazki czy artykuly ktore powoduja zmiany w moim handlu i pchaja do przodu ku celu...
Mam prawie identyczne podejście :)
Tylko te przypadki mi nie pasują do reszty, pomyśl o tym ;)
:564:
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

W sumie nie ma czegos takiego jak przypadek bo mogloby sie okazac ze Boga nie ma ... przypadkiem zreszta:)
A tak na powaznie to nasza podswiadomosc wie gdzie nasze oczy pokierowac czy kliknac mysza by zobaczyc cos co bedzie pasowac do ukladanki. Cos co prowadzi do celu. To co moze wydawac sie przypadkiem, uwazam ze jest scisle zaplanowane przez nasza podswiadomosc, ktora ma dostep do wielu nieuswiadomionych informacji.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Tak jak piszesz. I dopóki się nie zaprogramujemy na nasz cel do dokąd zmierzamy? Podświadomość korzysta z tego co tam wrzucamy. Wrzucajmy więc to co nam potrzebne, dobre dla nas i nam sprzyja :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

meylo pisze:Tak jak piszesz. I dopóki się nie zaprogramujemy na nasz cel do dokąd zmierzamy? Podświadomość korzysta z tego co tam wrzucamy. Wrzucajmy więc to co nam potrzebne, dobre dla nas i nam sprzyja :)
Masz racje Meylo.
Trzeba wrzucac duzo informacji. Ale to jak z kazda profesja, by byc w niej dobrym trzeba czasu by zdobyc teorie jak i praktyczne doswiadczenie, no i korygowac sie na bledach. Dodatkowo kazdy cel powinno sie jak to tylko mozliwe dokladnie okreslic. Chodzi mi o doprecyzowanie pojec tak by podswiadomosc wiedziala o co nam chodzi a nie interpretowala cel po swojemu.
Wiem ze to brzmi jak rozdwojenie jazni ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze luzne stwierdzenia okreslajace cel moga byc odmiennie interpretowane przez podswiadomosc. W moim przypadku jest to okreslenie czym jest pojecie skutecznego tradera. To ktos taki kto swoim handlem na foreksie osiaga staly comiesieczny zysk. I tak miesiac po miesiacu, tydzien po tygodniu, np 10% kapitalu z poczatku tygodnia... To daje jasny i skoncentrowany sygnal naszej podswiadomosci co ma robic, do jakiego celu dazyc.
Wiadomo ze to tak od razu nie bedzie wychodzic ale po to jest to programowanie siebie na cel by podswiadomosc mogla sie skorygowac np podsuwajac nam ciekawa ksiazke czy artykul, ktora cos zmieni w naszym handlu...
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Dzisiejsza pozycja na ropie w ukladzie stoch D1-H1. Target malutki bo 100 pipek. Zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

Awatar użytkownika
arrain
Gaduła
Gaduła
Posty: 189
Rejestracja: 23 kwie 2012, 18:03

Re: Zostaje skutecznym traderem - eksperyment psychologiczny

Nieprzeczytany post autor: arrain »

Jeszcze dwie pozycje do zestawu, USDJPY L i USDCAD L.

Update:
Oil zamkniety na TP +100 pipek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Twoje myśli kreują twoją rzeczywistość.

ODPOWIEDZ