Zmiany w prawie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
monika35
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:59

Re:podatki

Nieprzeczytany post autor: monika35 »

Witam,jestem emerytka i dotychczas mieszkałam w USA przyjechałam do corki niedługo bo w lipcu minie mi te 183 dni pobytu w Polsce i niestety zdrowie mi nie pozwala na powrot do ameryki bo tam po smierci meza nie mam nikogo , a corka jest na rencie i nie chce jechac tam ze mna W zwiazku z tym mam prosbie aby ktos mi podpowiedział jak mam rozliczyc sie z fiskusem w Polsce od emerytury otrzymywanej na konto w banku amerykanskim .Mam wypracowana emeryture z social security i druga emeryture prywatna .Czy od tych dwuch emerytur mam odprowadzic podatek i od jakiego momentu, od momentu wjazdu do Polski ? Bardzo prosze o podpowiedz czy namiar na doradce ktory za mnie to obliczy gdyz corka takze sie na tym nie zna bo jest na rencie polskiej i ZUS wszystko oblicza.

-- Dodano: ndz 02-06-2013, 2:26 --

Jeszcze chce nadmienic ze mam podwojne obywatelstwo.

dan
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2013, 12:36

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: dan »

Rezydentem podatkowym w Polsce jest osoba która przebywa na terytorium RP dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.
A więc jeżeli pani pobyt rozpoczął się np.1 stycznia 2013 i trwa nadal i będzie trwał w 2014 roku musi pani rozliczyć się z polskim urzędem skarbowym .
W razie pytań proszę o email dam.lub@wp.pl .
zawodowo zajmuję się doradztwem prawno-finansowym

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: meylo »

A masz jakieś patenty na niższy podatek o zysków kapitałowych?Jakieś odliczenia czy coś? :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

meylo pisze:A masz jakieś patenty na niższy podatek o zysków kapitałowych?Jakieś odliczenia czy coś? :)
Bierz przykład z pana Kulczyka. Na Cypr ;)

Kiedyś z szefem firmy w której pracuję obliczaliśmy możliwości zmniejszenia tego podatku. Szukaliśmy wydatków : samochody, biuro, wyjazdy itd.itp Niestety wyszło nam, że im bardziej człowiek kombinował to na dłuższą metę tracił. ( Rzeczy zakupione traciły na wartości w czasie ).

Ktoś kiedyś polecił, aby księgowo na fx zamykać z minusem, ale to tylko odroczenie podatku w czasie.

Można też się przenieść, jeśli dobrze pamiętam, do Czech. Tam jest 0% podatek od takich zysków.

Pozdrawiam
Arturro
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Do Czech, powiadasz ;) Bliżej niż na Cypr.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Koszmarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2013, 21:47

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Koszmarek »

Pan Kulczyk to chyba Afrykę lubi.


Koszmarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2013, 21:47

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Koszmarek »

Czy myślicie, że teraz po tej aferze z frankiem może się coś zmienić na forexie na dobre?

Volden
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 07 lis 2014, 22:50

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Volden »

Prędzej na gorsze. Kupa ludzi zaliczyło debety, nie wszyscy brokerzy umarzają długi. Okazuje się że w praktyce osoby które nie miały zdolności kredytowej są po uszy zadłużone. Obawiam się że może to skutkować w przyszłości bardziej restrykcyjnym prawem odnośnie handlu na forex, nie tylko w Polsce ale i w świecie. Tym oto sposobem przez grupkę nieuważnych utracjuszy cały dotychczasowy świat forexa może się dla nas skończyć :(

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

W jaki sposób może się to skończyć? Nałożą minimalny depozyt? Każą zdać egzamin? Jak ktoś zna ryzyko, zna rynek, to z czym ma mieć problem?
"Choise, the problem is choise"

ODPOWIEDZ