Zmiany w prawie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Nowe wzory formularzy

Minister Finansów wydał nowe wzory informacji o przychodach/dochodach wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy (IFT-3/IFT-3R) oraz o numerach rachunków i wysokości tych przychodów/dochodów (IFT/A). Formularze dołączono do rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2011 r. w sprawie określenia wzoru informacji o przychodach (dochodach) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy (Dz. U. Nr 268 poz. 1583). Akt opublikowano 14 grudnia 2011 r. Wejdzie w życie 13 lutego 2012 r., w miejsce rozporządzenia z 9 listopada 2007 r. Na drukach został wprowadzony nowy standard w zakresie identyfikatora podatkowego, którym dla osób fizycznych dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej lub nie będących zarejestrowanymi podatnikami podatku VAT jest obecnie numer PESEL, a nie numer NIP. Zmiana weszła w życie 1 września 2011 r., na mocy ustawy z 29 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw. 

lexpolonica

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Wniosek o interpretację

Od 5 stycznia 2012 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej (ORD-IN). Wprowadza go rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 grudnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku (Dz. U. 2012 poz. 15). Akt został opublikowany i wszedł w życie 5 stycznia br. 

Deklaracje przez internet

Bez konieczności stosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego mogą być przesyłane zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym 2011: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. A także: zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za rok 2011 (PIT-28), deklaracja o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego 2011 (PIT-16A), deklaracja o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób duchownych w poszczególnych kwartałach roku podatkowego 2011 (PIT-19A) oraz wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16) składany w roku 2012. Pozwala na to rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3 stycznia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone (Dz. U. 2012 poz. 18). Akt został opublikowany i wszedł w życie 5 stycznia 2012 r. 

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

O co chodzi ze zmianą w uldze internetowej, że nie potrzeba faktury? Ale chyba jakoś należy udokumentować korzystanie z netu?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

pabloo
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2011, 12:38

Nieprzeczytany post autor: pabloo »

Mam takie pytanie odnośnie korzystania z Zulutrade. Na jednym z blogów wyczytałem, że obywatele UE nie mogą korzystać z tego serwisu, artykuł znajduje się tutaj: http://www.wyrwigrosz.com/2012/02/strac ... z-ich.html Orientuje się ktoś, czy jest taki przepis który zabrania obywatelom UE korzystania z Zulu?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

pabloo pisze:Mam takie pytanie odnośnie korzystania z Zulutrade. Na jednym z blogów wyczytałem, że obywatele UE nie mogą korzystać z tego serwisu, artykuł znajduje się tutaj: http://www.wyrwigrosz.com/2012/02/strac ... z-ich.html Orientuje się ktoś, czy jest taki przepis który zabrania obywatelom UE korzystania z Zulu?

Pozdrawiam.
Sytuacja jest trochę dziwna. Generalnie rzecz biorąc serwery AM stoją na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, wiec jest to terytorium zamorskie poza UE. Kolejna sprawa, wszelkie PAMMy i inne cuda są wyjęte spoza MiFIDu, KNF też ma niewiele do powiedzenia. Zarządzanie odbywa się np. z Polski, ale faktycznie liczy się miejsce zawierania transakcji i oczywiście oświadczenie o ryzyku. Ja nie widzę podstaw by zakazać funkcjonowania Zulu w UE. Raczej byłoby to dziwne, bo im więcej takich instytucji tym większe prawdopodobieństwo że ktoś przegrzmoci siano klientów, wiec lobby finansowe już o to zadba. Najlepiej jest sie zapytać o podstawę prawną i tyle. Nawet jeśli będzie to zagraniczny akt prawa.

Awatar użytkownika
Kami
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:28

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Kami »

Mozliwe że coś grubszego szykują, z tego co Mi wiadomo Giełda będzie wolna od podatków.

batiso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 11 gru 2012, 22:18

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: batiso »

Zapytam też w tym temacie jeśli można
Też posiadam rachunek w ZuluTrade i jestem przed 1 podatkiem z tego tytułu, jednak dzięki CYB mam arkusz kalkulacyjny który działa świetnie i sam wszystko wylicza do PIT38
jednak mam też przychody z poleceń danego brokera - od założonych kont przez mój link, czyli prowizja w $ (a raczej w pipsach > przeliczona na $) od każdej transakcji z poleconej osoby.
Dostałem info że to może podchodzić już pod Dział Gosp (działanie o charakterze zorganizowanym i ciągłym), jednak chętnie wesprę się waszą opinią.
Ja bym to zaliczył może jako bonus brokera ?

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Phoenix_phx pisze: Najlepiej jest sie zapytać o podstawę prawną i tyle. Nawet jeśli będzie to zagraniczny akt prawa.
W temacie, lecz nieco off-topic, znalazłem taki tekst:
Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
:)
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

batiso pisze: Dostałem info że to może podchodzić już pod Dział Gosp (działanie o charakterze zorganizowanym i ciągłym), jednak chętnie wesprę się waszą opinią.
Ja bym to zaliczył może jako bonus brokera ?
To zależy m.in. od tego ile tej prowizji i jak często się powtarza. Może napisz coś więcej.

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Re: Zmiany w prawie

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Jeżeli jesteś IB - to źródłem przychodu jest część spreadu (jako instrument finansowego). Z punktu widzenia podatkowego jest to dochód ze zbycia instrumentów finansowych. Sytuacja będzie inna gdy zajmujesz się typowo zawodowo, prowadzisz marketing i jesteś nastawiony na zyski głównie z tego.

ODPOWIEDZ