Zmiany w działach

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
GIGNFR78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2013, 18:23

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: GIGNFR78 »

Niby jest day trading ale masz troche racji.

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

daromanchester pisze:Takie coś jest dla sekciarzy, jest już coś takiego na pewnym forum.
Coś takiego musiałby właśnie poprowadzić taki człowiek który potrzebuje dowartościowywać swoje ego.
Spowodowałoby to więcej szkody niż pożytku. Lans i pozera ludzi którzy by chceili być postrzegani jako Pro.
Sama przynależność do takigo klubu Pro spowodowałaby awans społeczny takiego osobnika.
Już widzę te szkolenia w stylu - Szkolenia za jedyne 99.99zł od gościa z klubu Pro.
Panowie co wy tutaj chcecie nam wprowadzić?
Albo forum jest publiczne albo robimy sektę?
Wątek DT powstał do pogaduszek, faktem jest że po odejściu mnie a potem Esco nikt nad nim nie panuje bo się nadzwyczajnie ludziom nie chce.
Ale macie przycisk "zgłoś ten post", to wy decydujecie jak wątek będzie wyglądał.
Kiedyś jak się pojawiali magicy i pozerzy to ich userzy sami przepędzali i był spokój na jakiś czas.
Więc przestańcie narzekać i jeśli sami podniesiecie poziom wątku swoimi wypowiedziami to inni z czasem się dostosują.
A pozerzy sami się wykruszą, rynek ich wyceni i zlicytuje...... ;)
Dokładnie. Nie pamięta wół jak cielęciem był...
Wiele oscylatorów i wskaźników naprawdę nic nie mówią na temat przyszłości a nawet teraźniejszości, są kompletną bzdurą.
Zawsze możesz założyć swoje forum, DayTrayding to Daytraiding, dział z analizami dla każdej poszczególnej pary jest w odpowiednim dziale.
Poza tym zawsze możesz sobie założyć wątek w Journalu, gdzie będziesz prowadził analizy z godnymi Ciebie nie-debilami, tam ludzie na Twoim poziomie będą ignorowali wypowiedzi takich "gorszych", a więc tacy delikwenci zaprzestaną tam swej inwencji, poza tym zawsze możesz dodać opcję ignore, większa ilość osób tylko czytając tylko na tym skorzysta.
Jeśli chcesz zaistnieć to może spróbuj w "Mam Talent" albo X-Factory :?:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ForexTig3r pisze:Zawsze możesz założyć swoje forum, DayTrayding to Daytraiding, dział z analizami dla każdej poszczególnej pary jest w odpowiednim dziale.
Poza tym zawsze możesz sobie założyć wątek w Journalu, gdzie będziesz prowadził analizy z godnymi Ciebie nie-debilami, tam ludzie na Twoim poziomie będą ignorowali wypowiedzi takich "gorszych", a więc tacy delikwenci zaprzestaną tam swej inwencji, poza tym zawsze możesz dodać opcję ignore, większa ilość osób tylko czytając tylko na tym skorzysta.
Jeśli chcesz zaistnieć to może spróbuj w "Mam Talent" albo X-Factory :?:
Zakładanie własnego wątku w moim przypadku i podejrzewa że u innych też średnio miało by sens bo nie zawsze masz czas poza tym jak ktoś codziennie widzi pewną okazję do zarobienia to tylko gratulować...
Czasem z braku powiedzmy czasu można przegapić set-up ( a ktoś mam tu na myśli kogoś co zna się na rzeczy pokaże). Tylko proszę nie piszcie że tam są takie.. jak się ktoś trafi to i tak zostanie zalany masą postów o 20 różnych parach, 10 perspektywach czasowych i innych ważnych na chwilę obecną sprawach - sprawdziłem Twoje posty 66.58% w dziale day-trading, średnio dziennie: 5.93... podziwiam
Jeżeli chodzi o wątki do analizy to tam różnie czasem ktoś się wypowiada z perspektywą miesięczną albo i dalej dla mnie w tak konsolujuącym rynku wszystko powyżej 1-3 tygodni to zagadka i prognozowanie jest obarczone dużą dozą błędu.
A co do tych podziałów to tak jak pisałem zawsze będą dla mnie na doświadczonych i tych z aspiracjami. A gdyby nie te woły to wiele postów zostało by bez odpowiedzi...

Tak jak napisałem wcześniej - że to nie jest łatwe do zrobienia ale możliwe, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

daromanchester poruszył sedno sprawy, czyli iż jest to forum publiczne, a nie prywatne, nie można zakazywać nikomu kto nie narusza regulaminu pisania tutaj (i tak uważam, iż porównując do jakiegokolwiek innego przeciętnego forum o innej tematyce jest bardzo OK).
Tj. jest szkolnictwo publiczne i prywatne, gdzie w pierwszym wypadku osoby zdolniejsze muszą pogodzić się z krzywą gaussa i przez to tracą na tym, mimo to większość społeczeństwa uczęszcza do szkół publicznych. Forum prywatne = sekciarstwo...

Nie uważam, aby DT było na złym poziomie mimo wszystko. Wszyscy mają jeden cel wielu bardzo wiele z tego wątku wyciąga, uczy się.
Przeglądając jeden tydzień wątek można sobie wyrobić opinie które posty można czytać które nie (np, tylko te z wykresami/załącznikami), więc uważam że jest to do pogodzenia.
(Narzekacie przede wszystkim zapewne na ilość postów, ale ja naprawdę nie uważam aby stanie przy swojej perspektywie widzenia zamiast analizowanie wszystkich możliwych opcji było lepsze. Poza tym jak dla mnie takie porównywanie poglądów i czasem luźniejsza gadka bardzo pozytywnie wpływa na psychikę niż sztywne tylko patrzenie na wykresy).

Są ode mnie lepsi ;) choć długość postów często jest bardzo skromna...
http://forex-nawigator.biz/forum/nowy123-u18720.html
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Widzę że nic nie chwytasz.
1. Kolego to forum nie jest publiczne nie należy do skarbu Państwa.. jest tu taki koleś jak jego właściciel.
2. Byłem na forum prywatnym wywodzącym się z Nawigatora i tak wszyscy wrócili tu....
3. Sekta... ? O tak chcę sekty dobrych traderów jak każdy tutaj
4. DT na złym poziomie ? Nawet nie chcę oceniać znalazłem Twój post:
"Teraz jebnie kanał H4, który wczoraj powstrzymał spadki... Potem 2540" - naprawdę dzisiaj ? czy za tydzień czy miesiąc ? to żaden day-trading
5. Nikt się nie uczy z bełkotu pamiętaj o tym chyba że sam jesteś bełkoczącym...
6. Musiałbym codziennie spędzić ileś godzin przez miesiące albo i dłużej więcej aby dowiedzieć się z kim warto gadać
7. Luźna gadka... pewnie służy tylko do nabijania postów
8. Zostaw filozofie DaroM. - społecznika, i tyle Daro to dobry gość ale czy dobry trader ? Mam takiego kumpla co mi Daro przypomina
9. Byli tu lepsi naprawdę... i jakoś wszyscy znikają ciekawe dlaczego... ?
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Oczywiście że forum jest prywatne co podkreślałem wielokrotnie.
Pisałem to w kontekscie zamkniętego forum.
Co do sekty to była to moim zdaniem dosyć wyraźna aluzja do innego forum i jednego gościa którego nazwy nie chcę nawet wypowiadać.... kto czyta ten wie ;)
Kiedyś DT to było przynajmniej 50% procent wykresów teraz tego jak na lekarstwo.
Stało się to czego się obawiałem, jak z ufo forum. Chociaz jeszcze nie jest tak źle ale jak się tego za wczasu nie upilnuje to będzie.
Czyli polityka, narzekanie, gorzkie żale przekładane czasem gołymi cyckami a wszystko w atmosferze jacy jesteśmy wyjątkowi a wszędzie indziej jest wiocha.
Czy jest na to lekarstwo? Nie za bardzo. Musiałby się ktoś znaleźć kto merytorycznie pociągnie wątek i reszta będzie próbowała mu dotrzymać kroku.
Jedni lubią pogadać przy traderce inni wolą ciszę.
Był okres że ludzie się tutaj zasiedzieli i drugi dom chcieli sobie zrobić.
Tylko przepisów kulinarnych brakowało na forum.
Kolej rzeczy jest taka że wielu odejdzie bo im się znudzi, inni bo pieniądze lubią ciszę a jeszcze inni dojdą do wniosku że skrzykną kilku ludzi i się zaszyją na jakimś zamkniętym forum.
To forum jest jak biblioteka panowie, przyjść przeczytać i odejśc. Więcej nie trzeba.
Ja pomimo że odszedłem z funkcji moda to praktycznie nie odczułem różnicy oprócz braku pewnej presji.
Mam przycisk zgłoś ten post. I nie ma tygodnia żebym od kilkunastu do kilkudziesięciu postów nie zgłosił.
Są one potem moderowane przez modów jakbym sam to zrobił. I każdy może tak zrobić.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Daro jesteś ojcem najbardziej płodnego działu. Amen
Pewnie masz rację ... zawsze lubiłem Twój styl rozwiązywania problemów
Siedzę na tym forum tak samo i chciałem wnieść coś nowego ... bardzo ciężkiego do wprowadzenia
Wiesz że wyzywałem na pojedynek chyba ze pięć razy jakichś kolesi co oferują różne zyskowne systemy i żaden z nich nie odpowiedział na takie wezwanie... dziwne co ??? najpierw kasa potem wiedza ... kilku innych zapaleńców i ja strzeżemy to forum prze naciągaczami...
I tyle.
Zamknięte fora... byłem... a ta i tak wrócili na nawigatora..
A teraz info dla ForexTig3r jeżeli chcesz dalej tańczyć.. to może lepiej zatańczyć na forum w dziele dzienniki, mam już tytuł : "ForexTig3r versus SEROL666" to będzie dobre dla nas dwojga.. uwierz mi.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Dobra, postanowilem powaznie podejsc do tematu i wrzucic dwa swoje grosze do dyskusji:

1. Wielu traderow narzeka na poziom forum nawigatora. Jednak wybieraja ucieczke zamiast tworzenia nowych tresci.

2. Sa zamkniete fora na ktore mozna dostac zaproszenie, rekrutuja m.in. na nawigatorze. Jesli jednak ktos zamyka sie w sobie, zamiast zaprezentowac cos ambitnego wlasna osoba, to nie ma co liczyc na zaproszenie do takiego grona.

3. To normalne, ze przychodzi w zyciu tradera okres, ze szuka sie czegos wiecej niz "tylko forum". Polecam budowac prywatna liste mailowo-skype'owa z ludzmi, ktorzy nam odpowiadaja i ktorym my odpowiadamy.

4. Jest temat: Pogaduchy przy porannej kawie. Wprawdzie tematyka jest dosc szeroka i sa rozne wstawki spoleczno-polityczne, ale 259 odwala kawal dobrej roboty. Co to ma pokazac.. ze da sie stworzyc "swoj kacik na swoja modle" na tym forum. Moze nie bedzie to pod sztandarem administracji z fanfarami trab jerychonskich, ale zawsze to jakis krok w strone upragnionego "stolika dla wybranych".

5. Wg mnie eksperyment z takim dzialem to slaby pomysl. Pewnie trzeba by zlozyc aplikacje z potwierdzonymi wynikami z 5 czy 10 lat :lol: obawiam sie, ze kisilyby sie tam ze dwie osoby we wlasnym sosie... Z wartoscia merytoryczna na forum jest po prostu ten problem, ze nikt nie chce wystawiac swojego latami wypracowanego warsztatu na publiczne zaplucie i rozgrabienie. Zreszta tutaj malo kto chce i potrafi zrozumiec jak sie traduje... Widac to po przekroju tematow: milion, trylion, gazylion.. :roll:

6. Obawiam sie Serol ze utknales pomiedzy swoim Ego a potrzeba wymiany doswiadczen. Nie chcesz wyciagnac reki, choc czujesz, ze powinienes. Pare naprawde zaawansowanych osob przeglada czasem to forum. Pokaz sie, a moze cie zobacza... cos za cos. Gorzej, jak odslonisz karty, a tam nic nie bedzie. Wtedy jakos bedziesz musial to strawic..

7. Reformowanie DT, ktory przyjal forme czatu, to wg mnie walenie glowa w mur. Nie polecam ;).

Klaniam sie!
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Zamknięte forum to nic innego jak kącik wzajemnej adoracji lub kacik wielbienia autora watku ;) jak ktoś chce wątku ala DT tylko bardziej merytorycznego wystartczy załozyć temat w dziale jurnal, nie trzeba przecież pisać codziennie szczegolnie inwestujac na wyszszych TF a każy spam lub trola można zlikwidować poprzez "zgłoś ten post" dzieki czemu jest pewność ze zostanie sama merytoryczna wiedza :)
SEROL666 pisze:Zakładanie własnego wątku w moim przypadku i podejrzewa że u innych też średnio miało by sens bo nie zawsze masz czas
Pisanie postów raz na X dni nie jest przeszkodą dla jurnala, a nawet jest wiele jurnali gdzie są właśnie w ten sposób prowadzone, a skoro nie masz czasu na napisanie jednego posta w tygodniu to jak chcesz miec czas na zamknięte forum, moim zdaniem brak tu logiki, chyba że chodzi o zebranie paru dobrych trejderów ( odpowiednio wyselekcjonowanych jak rozumiem ) tylko po to aby czytać ich posty ;)

także zachecam do założenia własnego dziennika i prowadzenia go w sposob merytoryczny nawet aktualizujac go raz na tydzień/miesiąc a napewno znajdzie sie pare konkretnych osob ktore dołączą do tej inicjatywy

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Zmiany w działach

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Może i masz rację, ale prawdą jest też iż na zdecydowanej większości Polskich for poza tym panuje martwica, posty są pisane okazjonalnie.
Trochę podobnie jak dział analiz tutaj - trochę pozbawiony sensu.

"Teraz jebnie kanał H4, który wczoraj powstrzymał spadki... Potem 2540" - naprawdę dzisiaj ? czy za tydzień czy miesiąc ? to żaden day-trading
Muszę przyznać, iż trochę mnie zaskakujesz tutaj. Skoro piszę w DT, tzn, iż dzisiaj, trochę irracjonalne było gdybym tak pisał uważając że będzie to za miesiąc, czy nawet tydzień, uważasz inaczej :?: Jakiś promil inteligencji jest wymagany.
Wytknąłeś mi nie cenzuralne słowo, ale jak ktoś nie gra na demie takie rzeczy nie są niczym niezwykłym, mod jest do tego, aby zajmować się cenzurą.
Poza tym ta wypowiedź jest trochę wyrwana z kontekstu i dla poniektórych chyba jest odbiór jak tutaj piszesz taki że to jest cała moja "inteligentna" analiza. Tymczasem wykresy przedstawiłem wcześniej i wypowiedź była nijako PA do analizy, luźnym komentarzem, "przeczuciem", sztywność nie jest dobrym pomysłem, bo prowadzi do zaniku dyskusji.

Uważam, iż w obecnym wątku DT, z PA, ścieraniu się punktów widzenia i analiz można wynieść niewspółmiernie więcej niż z działu analiz.
A już w szczególności dla osób zaczynających przygodę z FOREX.
7. Luźna gadka... pewnie służy tylko do nabijania postów
Nie, wykres nie jest wszystkim, jest to tylko część teoretyczna, nie praktyczna. PA jest częścią praktyczną trejdingu. Z wykresu nie nauczysz się trejdować.
6. Musiałbym codziennie spędzić ileś godzin przez miesiące albo i dłużej więcej aby dowiedzieć się z kim warto gadać
A Ci mądrzejsi to tak max. 30 minut dziennie, to ich czyni PRO :?:

To forum jest jak biblioteka panowie, przyjść przeczytać i odejśc. Więcej nie trzeba.
Zdecydowana większość tak robi, Ci którzy piszą są uważani za początkujących debili.
Jednego w tym nie pojmuję skoro nikt nie będzie pisał to co będziemy czytać :?:
Nikt z tych mądrych pisać jakoś nie chce bieżących analiz rynku, narzekać tylko potrafi.
Chyba problem polega na tym, że Ci "mądrzejsi" po prostu czasu nie mają chcą przyjść na gotowe zerknąć na jeden do pięciu wykresów konkretnych i tyle. To się zwie pasożytnictwem. Zadufani są w sobie, łatwym zarobkiem i co poniektórzy myślą nawet, że jak zapłacą za jakiś filmik (ostatnio chyba z Birger Schaefermeierem) czy uczestnictwem w jakimś płatnym forum to będą mogli się jeszcze bardziej zadufać w sobie że są PRO, a tak naprawdę są najgorszym dnem bo płacą ludziom którzy ich wyzyskują.
Wszyscy co uważają się za mądrzejszych w większości właściwie zaprzestała zamieszczania jakichkolwiek analiz.
No weźmy za przykład daromanchester, Esco, Ciebie SEROL666, czy innych którzy kiedyś coś pisali teraz przeszli na mody i nie zajmują się wcale rynkiem tylko forum i pisaniem postów, ale nie związanych bezpośrednio z rynkiem.
A teraz info dla ForexTig3r jeżeli chcesz dalej tańczyć.. to może lepiej zatańczyć na forum w dziele dzienniki, mam już tytuł : "ForexTig3r versus SEROL666" to będzie dobre dla nas dwojga.. uwierz mi.
Tak jak napisałem wcześniej - że to nie jest łatwe do zrobienia ale możliwe, może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.
Przyjmę wyzwanie jeśli Ty najpierw wygrasz ze mną pierwszy pojedynek i zaprzeczysz, że to nie jest tylko sfera Twoich wybujałych marzeń.

9. Byli tu lepsi naprawdę... i jakoś wszyscy znikają ciekawe dlaczego... ?
Jak jeszcze nikt na Fx nie zarobił, a przynajmniej nie dorobił się to żadne mądrości nie są potrzebne, bo od początku sprawa nie wymagała właściwie żadnego większego myślenia... Wygląda na to iż śmiejecie się z tych którzy próbują, wy już wiecie :?:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

ODPOWIEDZ