Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FXCM dostal bana za nieprawdziwa tresc reklamy i ze nie ujawnil o swoich powiazaniach z dostawca plynnosci.
Nie, że nie ujawnił ale że posłużył się nieprawdziwymi informacjami składając oświadczenia do regulatora. Byli dostawcą płynności samym dla siebie. Widzę tu duuuużeeee rozbieżności w tym jak działa chociażby Dukascopy. Co do samego sposobu zawierania zleceń na rynku ECN poprzez inwestora detalicznego to już kilkukrotnie było to omawiane na forum - nawet przedstawiciele brokerów (np. HFT) tłumaczyli jak to musi być skonstruowane od strony prawnej i dlaczego wygląda to tak, a nie inaczej.

No ale nie o tym jest ten wątek ;). Teraz czekamy na zmiany jakie ostatecznie wprowadzi Wielka Brytania, bo słychać różne spekulacje...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

@raposo Co to dokładnie za spekulacje?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Patryś pisze:@raposo Co to dokładnie za spekulacje?
Głównie na temat poziomu lewarowania w uzależnieniu od różnych czynników. Zapewne do lipca już wszystko się wyjaśni.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Byli dostawcą płynności samym dla siebie. Widzę tu duuuużeeee rozbieżności w tym jak działa chociażby Dukascopy.

Dukascopy na swojej stronie internetowej wyjasnia jak dziala ich ECN model. Inwestor detaliczny zawiera transakcje tak jakby to robil naprawde na gieldzie. Wszystko odbywa sie automatycznie po cenach gieldowych+/-. Dukascopy jest strona przeciwna czyli zapewnia im plynnosc. Wybrane transakcje sa hedgowane na gieldzie. W ten sposob Dukascopy zabezpiecza sie przed ewentualna strata. W praktyce wyglada to prawdopodobnie tak, ze zarabiajacy sa hedgeowani a tracacy nie. Inwestor detaliczny nie ma dostepu do rynku realnego nawet za posrednictwem Dukascopy. Zreszta jak mozna zrealizowac zlecenie 0.01 czy nawet 1.00 lota na gieldzie gdzie min. transakcji jest 1M. Tak tez dzialal FXCM a jedyna roznica miedzy nimi to taka, ze FXCM reklamowal zupelnie co innego i oswiadczyl, ze nie ma powiazan z zadnym z jego market makers czyli dostawcami plynnosci. Za to wlasnie dostal bana: www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7528-17

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Czyli w uproszczeniu mówiąc Dukascopy zgarnia i moją prowizję (nie taką małą), i mój spread (nie najniższy), i moje poślizgi (oj, te bywają naprawdę spore i na mojej historii niekoniecznie symetryczne)?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

ZomG pisze:Czyli w uproszczeniu mówiąc Dukascopy zgarnia i moją prowizję (nie taką małą), i mój spread (nie najniższy), i moje poślizgi (oj, te bywają naprawdę spore i na mojej historii niekoniecznie symetryczne)?
I powinnismy sie z tego cieszyc, bo moga wrocic czasy: 5 pipsow spread i min. $100.00 prowizji od kazdej transakcji.

Awatar użytkownika
Pawel44
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2010, 13:22

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: Pawel44 »

raposo pisze:
Patryś pisze:@raposo Co to dokładnie za spekulacje?
Głównie na temat poziomu lewarowania w uzależnieniu od różnych czynników. Zapewne do lipca już wszystko się wyjaśni.
Zdradzisz coś więcej?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pawel44 pisze:
raposo pisze:
Patryś pisze:@raposo Co to dokładnie za spekulacje?
Głównie na temat poziomu lewarowania w uzależnieniu od różnych czynników. Zapewne do lipca już wszystko się wyjaśni.
Zdradzisz coś więcej?
FCA stwierdziło ostatnio, że poczeka ze zmianami na nową dyrektywę UE więc coś więcej dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

A tymczasem Turcy nie próżnują i stawiają nowe warunki. Albo broker ma licencję turecką, albo nie może przyjmować klientów z Turcji.
https://forexclub.pl/forex-turcja-regulacje/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Na ile jest szansa ,że tak chore , i kompletnie ograniczające prawa człowieka przepisy mogą wejść w Polsce , czy to może wyznaczyć trendy innym ...UNI

Awatar użytkownika
trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:03

Re: Zmiany następujące na światowej scenie rynku Forex

Nieprzeczytany post autor: trader »

Czyżby miała nastąpić zmiana dźwigni w Polsce na 1:25?

http://businessinsider.com.pl/gielda/wa ... ie/b37z140
Just do it !

ODPOWIEDZ