Złoto w sztabkach

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Przemek100
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:00

Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: Przemek100 »

Witam Kolegów Trejderów. Czy ktoś się orientuje w temacie prawdziwych sztabek ze złota?

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Przemek100 pisze:Witam Kolegów Trejderów. Czy ktoś się orientuje w temacie prawdziwych sztabek ze złota?
https://www.mennicaskarbowa.pl/pol_m_Zl ... 7rEALw_wcB
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Luke7
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2019, 14:50

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: Luke7 »

Generalnie w internecie jest mnóstwo na ten temat, ale tutaj chyba można pójść na skróty: https://chojnackikwiecien.pl/prelekcje/

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

prelekcje, płatne??? tu: https://www.niepoddawajsie.pl/inwestowanie-w-zloto/ jest prawie wszystko
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

niemiaszek pisze:
Przemek100 pisze:Witam Kolegów Trejderów. Czy ktoś się orientuje w temacie prawdziwych sztabek ze złota?
https://www.mennicaskarbowa.pl/pol_m_Zl ... 7rEALw_wcB
Też polecam mennicaskarbowa.pl Mają oddziały w kilku miastach. Zobacz gdzie ci najbliżej. Trzeba tylko pamiętać, że jak chcesz kupić anonimowo, to zadzwoń i sprawdź czy mają towar i obowiązują cię ceny "24h" -ciut wyższe niż przy zamawianiu. Ale nie zostawiasz po sobie śladu. Kupujesz i wypad. Ostatnio mieli problem z drobnymi ilościami monet srebrnych. Zamiast sztabek polecam jedno uncyjne monety zarówno złote i srebrne. Wydaje mi się, że sztabki będzie później trudniej ci upłynnić. Ja robiłem zakupy kangurów po mniej niż 5k, a srebrnych po mniej niż 80zł. Teraz ceny są wyższe.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Przemek100
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:00

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: Przemek100 »

Dziękuję. Po poszukiwaniach znalazłem kilka sklepów. Skarbowa nie jest najtańsza, choć mają dużo sklepów i szeroką ofertę. Firmy, które mają towar inwestycyjny i dobre ceny to Tavex, Goldon i ci dwaj Chojnacki i Kwiecień. Nie ma dobrej porównywarki cenowej, więc trzeba było klepać w klawiaturę i porównywać wszystkie firmy.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Spread na sztabkach jest $75.00 za oz.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tylko pamiętaj, że sztabki nikt ci nie skasuje na kompie. To taka zaleta inwestycji. Ja jedno uncyjne kangury kupowałem po 4720. Niewiele, ale już do przodu. Srebrne po około 72zł.
Natomiast ostatnio dowiedziałem się w mennicaskarbowa.pl czegoś co mi do końca nie odpowiada. Sprzedają monety ze skupu, a nie tylko od producenta. Naiwny byłem.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

To 100 zlotych zarobiles pod warunkiem, ze w takiej cenie uda Ci sie sprzedac. Tak trzymac bo co mam napisac. Obiecalem sobie, ze nie bede krytykowac. Pozdrawiam

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Złoto w sztabkach

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

To nie jest inwestycja na DT. To rodzaj inwestycji na lata, na 18 dziecka jak ma się kurdupla. Kto chce to wierzy w papierowy pieniądz, kto nie chce ten nie wierzy. Były kiedyś czasy, że za "złoty ząb" można było się wykupić od śmierci. Wiem, powiesz to było kiedyś, ale ja uważam, że dzieli nas krok od tych czasów. Dlatego kupując fizyczny metal, mam zawsze pewność, że mam go w kieszeni. Nie musi on przynosić zysków dzisiaj, może nie przynieść profitów nigdy, nie o to chodzi. To rodzaj dywersyfikacji, zabezpieczenia przed może bardzo małym, ale możliwym zjawiskiem.
Udanych łowów na pipsy. :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ