Zielony wiatr

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Otworzyłem dwie pozycje: krótką na srebrze i długą na USDCHF.
Genezę widać na obrazku. Realizacji nie spodziewam się w tym tygodniu.
Pozdrawiam :)

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Ciekawy artykuł o tzw. Rajdzie Świętego Mikołaja
https://blogi.bossa.pl/2019/12/03/rajd- ... -mikolaja/
Oczywiście możemy spróbować policzyć w ilu przypadkach grudzień okazywał się wzrostowy (lub dwa ostatnie tygodnia, a może tylko pięć ostatnich dni) i zakrzyknąć – NO WŁAŚNIE dane zjawisko istnieje. Jeśli w 64 procentach przypadków WIG w grudniu zwiększał wartość, to przecież mamy ewidentny dowód na istnienie „anomalii”. Mało kto przy takiej okazji zwraca uwagę, że 5 kwietnia WIG rósł w 66 procentach przypadków, a 6 kwietnia aż w 77 procentach! To niebywałe, czyżbyśmy mieli do czynienia z efektem Igrzysk Olimpijskich? Wszak 6 kwietnia 1896 rozpoczęły się pierwsze nowożytne igrzyska w Atenach. Euforyczni inwestorzy kupują wówczas akcje. Ustanowiono również Order Lenina w 1930 roku, ale to będzie trudno połączyć.

Nie wiem, co z tym fantem zrobić, ale 9 kwietnia WIG rósł w 13 przypadkach na 16, czyli w 81,2 procentach! Trzeba kupować każdego ósmego kwietnia! Bez wątpienia nie ma w tym przypadku.

Możemy sobie torturować setki danych i zawsze znajdziemy jakieś anomalie, zjawiska i regularności, w końcu człowiek ma tendencję do wyszukiwania porządku w losowych danych. A to czy w tym roku wzrost grudniowy zaistnieje, czy też nie, wiele wspólnego z mitologiami rynkowymi nie ma.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Jeszcze gwoli wyjaśnienia - procenty, które widać na wykresie są procentami od bieżącego depozytu ale stanowią zawsze 5% kwoty wejściówej, czyli 30 zł każdy Stop Loss. Ta kwota nie zmienia się niezależnie czy aktualne saldo spada czy rośnie. Oczywiście po osiągnięciu pułapu powiedzmy sobie 1500 zł kwota dla każdego SL wzrosnąć może np do 50 lub 70zł.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

zielony_wiatr pisze:
02 gru 2019, 08:47
Kabel zamknięty, ponieważ widzę budującą się formację trójkąta a więc będzie jeszcze jeden test dolnego ograniczenia czyli powrót do mojego BE. Na NZDCAD widać silną reakcję popytową więc droga do targetu jest otwarta i jak najbardziej prawdopodobna.

Obrazek
No, szkoda jednak, że tego kabla nie przytrzymałem. Cóż...

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Otworzyłem jeszcze małą pozycję długą na CADJPY (bo na większą nie pozwolił wolny depozyt).
Geneza na obrazkach.
Pozdrawiam :)

Obrazek

ODPOWIEDZ