Zielony wiatr

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Ciekawy artykuł o Sorosie.
A że zarobił przy okazji miliard dolarów? No cóż, zaryzykował własnymi pieniędzmi, narażając się na potencjalne straty, i uniknął błędów. A politycy brytyjscy popełnili je, ryzykując pieniędzmi podatników.

To zresztą jedna z zasad rządzących rynkiem finansowym. Szanse na zyski ze spekulacji są większe wtedy, kiedy jest ona oparta na ewidentnych błędach polityków. Może dlatego nie lubią oni spekulantów i tak wielu z nich nie przepada za tym najsłynniejszym – Georgem Sorosem. 


https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... tania.html

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Zaktualizowałem Stop Lossy. Najbardziej sceptyczny jestem co do dalszych spadków na EURUSD. Wygląda to jak napinka przed wystrzałem w górę dlatego ostrożnie chyba zamknę na kolejnym ataku na dno (o ile taki będzie). GBPUSD ładnie idzie na północ. Złoto konsoliduje się przy linii trendu (formacja diamentu na H4). Jeżeli dziś/jutro nie spadnie to moja strategia na ten ruch się zdezaktualizuje i w związku z tym będę wolał poczekać poza rynkiem. :idea:

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

EURUSD - tak, jak mówiłem, zamknąłem pozycję krótką na wsparciu. Na H4 może zbuduje nam się oRGR. Chciałem przede wszystkim uciec z EURUSD, które weszło już w konsolidację aby pozostać na GBPUSD, gdzie panuje silny trend wzrostowy.

Obrazek

Złoto moim zdaniem zrobiło trójkąt na H4 przed kontynuacją dalszych spadków, czego oczekuję w dniu dzisiejszym i jutrzejszym.

Obrazek

GBPUSD - na H4 mamy powrót do formacji podwójnego dna i jej test od góry. Musimy poczekać na wychłodzenie oscylatora i sygnał kupna na H4, aby kontynuować sygnał kupna z D1. Obniżyłem target nico niżej bo zauważyłem budujący się kanał a wcześniejszy TP był powyżej jego górnej granicy.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

NZDCAD - :idea: kupiłem; mamy złamanie trendu, trójkąt zwyżkujący z którego wybiliśmy górą oraz chorągiewkę, którą kończymy, dodatkowo średnie (20,30 EMA) pokazują już trend wzrostowy. Oscylator jest narzędziem dodatkowym, ale nie wymaganym. Oby się powiodło. 8)

Jutro dane dla CAD.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Aktualizacja stopów po nocy.

Złoto i kabel na Break Even plus kilka pipsów. NZDCAD bez zmian.
Kabel zrobił swoje z tym testem i teraz albo pójdzie do góry albo mój plan się zdezaktualizuje. Złoto to samo. Albo dziś spadną albo potem będziemy rozgrywać już coś innego. :idea:

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

No cóż, złoto zamknięte na BE (wyszedłem na 0,00 razem ze spreadem). Wybili się górą z trójkąta, więc moja strategia na ten ruch się zdezaktualizowała.
Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Reszta jest na dobrej drodze do targetów. Co będzie - czas pokaże.
Pozdrawiam

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Kabel zamknięty, ponieważ widzę budującą się formację trójkąta a więc będzie jeszcze jeden test dolnego ograniczenia czyli powrót do mojego BE. Na NZDCAD widać silną reakcję popytową więc droga do targetu jest otwarta i jak najbardziej prawdopodobna.

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

NZDCAD zamknięty z ręki. Zarówno target wynikający z wysokości trójkąta po wybiciu jak i ekspansji Fibonacciego zostały niemal zrealizowane. A z doświadczenia wiem, że FE 100% nie są w większości przypadków realizowane w 100% a właśnie w około 80% zasięgu. Jestem zadowolony. Dam sobie trochę czasu na poszukanie kolejnej pozycji. Póki co bez pozycji. :idea:
Pozdrawiam 8)

Obrazek

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Zielony wiatr

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

zielony_wiatr pisze:
26 lis 2019, 09:33
:idea: Ciekawa możliwość się rysuje na USDPLN. Choć nie mogę sobie pozwolić na jej otwarcie, to będę ją śledził.

Obrazek
Nawiązując do wcześniejszego wpisu, mieliśmy fałszywe wybicie, ale hipotetyczny SL by wytrzymał. To taka ciekawostka. :idea:
Obrazek

ODPOWIEDZ