Zapiski trisidginto

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Wielu traderow (glownie grających DT) wyraza opinie o malej przydatności średnich dla skutecznej gry na forex. Dla samych średnich ciekawa metode pokazal pewnien trader na TJS - skuteczność każdy może ocenic sam.
Ja chce sprawdzic srednie w polaczeniu ze Stoch. Szalony pomysl ? Moze. Ze względu na to, ze nie chce ślęczeć przed monitorem non-stop to grac będę na interwale 1H, choc i tak pewnie przegapie niektóre najlepsze okazje do otwarcia czy zamkniecia pozycji. Podstawa otwarcia pozycji to wzajemne polozenie EMA i SMA (o tym samym „period”), jak rowniez ich kierunek oraz Stoch o dosc nietypowych parametrach. Jeśli chodzi o otwarcie pozycji to obserwacja jedynie zamkniec swiec, ignorowane sa sygnaly z wewnątrz nich.
Rachunek demo 100.000 pln na starcie, wielkość pozycji poczatkowo 1 Lot, para eurusd.
SL 20 pips, TP 200 pips, choc zwykle pozycja zamykana jest wczesniej ze względu na spełnienie warunkow wynikających z powyższych parametrow. Gdy pozycja osiagnie 20 pips zysku SL przesuwany jest na 5 pips zysku (dla Long 5 pips powyżej ceny wejścia, dla Short 5 pips poniżej ceny wejścia).
Czas eksperymentu przyjmuje pol roku (o ile czas mi pozwoli) lub… do wyzerowania rachunku ;). Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, ze strategia b. dobrze zachowuje się w trakcie dlugich trendow, slabo (nawet b.slabo) w trakcie konsoli (ze wzgledu na opoznienie) – być może dolacze jakis element na czas konsoli, ale to w pozniejszym czasie, na razie tylko tyle co zostalo przedstawione.
Postaram się na bieżąco podawac parametry otwarcia pozycji jak i zamkniecia. Nie wiem czy codziennie, ale z pewnością w dniach otwarcia bądź zamkniecia pozycji będę zamieszczac Statement z rachunku z widoczna jego nazwa „trisidginto” oraz z 3 ostatnimi cyframi rachunku, żeby nie było podejrzen o manipulacje z mojej strony.
Na komentarze niekulturalne lub bedace zwykla „osobista wycieczka” nie będę odpowiadac.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Pierwsza otwarta pozycja dzis - parametry:
Long 1.11938
SL 1.11738
TP 1.13938
czas 8:10:43
w tym czasie co prawda nie bylo sygnalu do zajecia L, parametry nie odpowiadaly wtedy zadnej "stronie", sygnal na L byl tuz po polnocy - stad rano otwarta zostala pozycja L jako „kontynuacyjna”

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Statement na koniec dnia
https://i.imgur.com/NJPfna4.png

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Dzis ok 6:50 zysk na otwartej L osiagnal 20 pips, dlatego od tego momentu SL 1.11988

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Statement na koniec dnia
https://i.imgur.com/zj7im2v.png

slowko wyjasnienia dot. Short - niestety zbyt pozny powrot do domu spowodowal zbyt pozne otwarcie Shorta, sygnal padl na swieczce o 12-tej
wielkosc pozycji pomylkowo 5L zamiast 1L jak bylo ustalone - powod pospiech - postaram sie pamietac, ze tutaj jest 1L

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2304
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej
Skoro testujesz jakiś system na DEMO to nie skupiaj się na jednej walucie. EDEK kiedyś robił dobre 100 pips na dobę a teraz... dzięki robotom i tym C..kom od HFT zmienność zdechła. Jak mogę zasugerować, zwłaszcza że to demo weź pary o największej zmienności plus indeksy.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

dzieki za wpis i podpowiedz
1. nie sprawdzony pomysl wiec jest na DEMO
2. inna para czy indeks nie jest dobrym pomyslem akurat w tym przypadku - ten specyficzny Stoch jest "spasowany" konkretnie do eurusd 1H
3. mial byc czas na eksperyment po majowce, ale plany wziely w leb, trzeba tego pilnowac i na wejsciu i na wyjsciu i "pomiedzy" gdy powinien byc zmieniany SL, nie dalo sie wszystkiego upilnowac :(
wyjscia mam 2 - ponownie wystartowac za jakis czas ze sprawdzeniem strategii i dac temu priorytet, albo napisac algo i to puscic, niech samo sie pilnuje - obie wersje maja wady i zalety

Nieśmiertelny Trader

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Jak juz kolega Serol napisał z Edkiem jest taki problem, że jego zmienność to właśnie 200 pipsów w ciągu ostatniego pół roku więc ciężko będzie uchwycić takie TP. Mnie się udało 2 razy a tymczasem pary z funtem robią takie ruchy w ciągu 1-2 dni to też najlepiej dobrać strategie do aktualnie panującej zmienności a najlepiej właśnie ruszają się pary z funtem w granicach 0,70% i więcej. Edek dla cierpliwych.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Zapiski trisidginto

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

cytat z mojego wstepnego posta dot. TP
"SL 20 pips, TP 200 pips, choc zwykle pozycja zamykana jest wczesniej ze względu na spełnienie warunkow wynikających z powyższych parametrow."
"spelnienie powyzszych warunkow" oznacza odpowiedni uklad Stoch i srednich
dla ulatwienia dodam, ze ten Stoch nazywam specyficznym, bo K i D nie sa oparte o SMA
co jeszcze moge napisac ?
super dobrze zadzialal ten uklad w marcu, transakcje wygladaly tak
S open 4marca 2 w nocy, close 8 marca 3 w nocy
L open 8 marca 9 rano, close 20 marca godz20
S open 21 marca 10rano, close 28 marca godz15
oprocz tego bylo 8 blednych sygnalow - 4 zakonczone na SL -20pips i 4 na SL+5pips
wynik marca latwo policzysz :)
ten eksperyment to mialo byc sprawdzenie jak uklad sprawdza sie w dluzszym terminie (kilka miesiecy), wiec z pewnoscia do tego wroce

ODPOWIEDZ