Zakup używanego samochodu

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

ramaso pisze:ale dlaczego? nowoczesne instalacje gazowe nie zmieniają praktycznie wcale charakterystyki silnika, a jeżeli może być dzięki temu 30-40% taniej, to po co wyrzucać pieniądze? gorzej ci się będzie jechało ze świadomością,że przepalasz gaz? to snobizm i nieuzasadnione dawanie się walić po dupie ceną benzyny.
Gdybyś miał Bentley'a wstawiłbyś tam gaz? Jeśli mnie nie stać na coś to nie kupuję tego i już , wolę kupić coś na moją kieszeń ,a lansowaniem można tu nazwać spokojnie kupno samochodu ,na którego utrzymanie nas normalnie nie stać ,więc przerabiamy na gaz . Ale każdy ma inne zdanie. Przykład : Masz do wyboru dwie S klasy. Jedna S500 ,druga S320 (Diesel) ,którą wybierasz? Wolisz kupić S500 i przerobić na gaz ,czy kupić diesla ? Różnica w mocy i w cenie jest dość duża.

Kolejny przykład. Do Mercedesa w126 sec nie wrzucisz już nowej instalki gazowej. Chcesz go zagazować? Nie wyobrażam sobie wsadzić gaz do klasycznego mercedesa. :cry:

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

gorzej ci się będzie jechało ze świadomością,że przepalasz gaz?
gaz jest też bardziej ekologiczny
ridera pisze:Jeśli mnie nie stać na coś to nie kupuję tego i już
każdy robi jak mu pasuje, nie wiem co Ci czy komuś innemu do tego, jak ktoś chce to niech nawet sobie montuje to co jemu się podoba albo pasuje.
ridera pisze:Nie wyobrażam sobie wsadzić gaz do klasycznego mercedesa.
To kiepsko u Ciebie z wyobraźnią najwidoczniej. Nie musi Tobie odpowiadać to co odpowiada innym, trzeba być otwartym
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

To kiepsko u Ciebie z wyobraźnią najwidoczniej. Nie musi Tobie odpowiadać to co odpowiada innym, trzeba być otwartym
Gaz w starych mercedesach (patrz 1990 i starsze) to przekleństwo. Poza tym dla mnie jako pasjonata to totalna porażka zakładać gaz do tego typu samochodu. To tak jakbyś do klasycznego zamku wstawił nowoczesne meble..Ale kto co lubi . Już wolę kupić Dacie logan niż zagazowane choćby bmw z serii e38.

Awatar użytkownika
Robert B
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 08 wrz 2007, 05:56

Nieprzeczytany post autor: Robert B »

jak to jest wlasciewie z tym gazem - kazde auto mozna zagazowac?
"jutro to dziś - tyle że jutro" - S. Mrożek

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Nieprzeczytany post autor: bbq »

jak to jest wlasciewie z tym gazem - kazde auto mozna zagazowac?
Każde, nawet diesla można wspomóc gazem a jak to będzie się sprawowało to już kwestia instalacji i wykonania

Awatar użytkownika
Robert B
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 08 wrz 2007, 05:56

Nieprzeczytany post autor: Robert B »

jeszcze jedno pytanie laika - czy taka ingerencja w silnik nie spowoduje, ze strace gwarancje na auto?
"jutro to dziś - tyle że jutro" - S. Mrożek

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Robert B pisze:jak to jest wlasciewie z tym gazem - kazde auto mozna zagazowac?
Oczywiście, że nie każde. Niektóre znoszą lepiej, inne gorzej, w niektórych jest to wręcz niewskazane. Ale z głowy to tak nie podam listy modeli, trzeba sobie poszukać.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Nieprzeczytany post autor: bbq »

jasonbourne pisze:w niektórych jest to wręcz niewskazane
Podaj przykład jeśli możesz?
Bo tak wprowadzasz w błąd!
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 15:40 przez bbq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Patyk89
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:28

Nieprzeczytany post autor: Patyk89 »

jeszcze jedno pytanie laika - czy taka ingerencja w silnik nie spowoduje, ze strace gwarancje na auto?
Na 99% tak.

Trafiają się czasem auta z montowaną fabrycznie instalacją gazową

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Robert B pisze:jeszcze jedno pytanie laika - czy taka ingerencja w silnik nie spowoduje, ze strace gwarancje na auto?
Jeśli nie zrobisz tego w serwisie autoryzowanym przed upływem gwarancji to ja stracisz,
Oczywiście o ile producent taka instalacje oferuje do tego modelu, jak nie to lepiej poczekać
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 15:59 przez bbq, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ