Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

DupnySystem pisze:
02 mar 2021, 11:13
(..)
skończy jak Mućka. Chhoć z drugie strony szkoda mi takich jak Mućka, bo pewnie do takich niby guru ludzie pchają się z kasą, wiedząc że jest ryzyko na Fx, a jak gość przewali to go ścigają :)
Możesz coś więcej? Nie znam sprawy..

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Ja też nie znam dokładnie. Pamiętam tylko, że z rok temu ludzie pisali, że gość nagle zniknął, że go szukają, że są poszkodowani, że sprawa w prokuraturze. Przewalił kasę pewnie, wielki halo :)

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: wdw »

DupnySystem pisze:
02 mar 2021, 11:13

Każdy chciałby stać się guru, to chyba normalne, trochę pocelebrować. I tak to wygląda. A ile zarobił i ile stracił to kompletnie nikt się nie dowie.
Pokazuje się jako mega uczciwy gość, robi pożyteczne rzeczy, dla trejderów, jedzie po nie uczciwych brokerach, chwała za to.
Ogólnie dobry i poczciwy chłopak, trejder jednak. A czy zarabia czy traci to nikt się nie dowie.
Jakiego brokera ma? U kogo gra, czy u jakiegoś rzetelnego?

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: wdw »

maccyw pisze:
13 lip 2019, 15:01
Ropa się sprawdziła ?
To spróbujmy teraz z tym - USD/JPY.

Mtl -miałem rozrysować GBP/JPY, ale USD/JPY jest dla mnie bardziej oczywisty i w sumie będę trejdował to obok ropy.
USD/JPY
Obrazek
Aż musiałem sprawdzić, zdumiewające, ze "prawie" sie sprawdziło. I to prawie jest w jak najbardziej pozytywnym sensie, bo był lekkki spadek (nieco nizej niż podałeś) a potem zaraz wzrost z wybiciem szczytów (i dla mnie to mistrzostwo świata :) ) . Masakra, skad wiedziałeś??? :)

Czego używasz do takich prognoz?

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Głowy (swojej) i leveli lub leveli i głowy + push'ów. Czasem wydaje mi się że widzę mapę, ale tylko mi się wydaje bo jak kiedyś napisałem map nie ma. Eventów, chociaż eventy mają to do siebie że się często nie sprawdzają lub sprawdzają inaczej niż nakazałaby przykładowo logika. Nigdy analizy fundamentalnej bo rynkiem kierują emocje a nie fundamenty, kursy walut to nie spółki giełdowe. Zresztą...jak wytłumaczyć to że ropa chodzi prawie po 70 dolców za baryłkę podczas gdy zbliża się kryzys gospodarczy i w zasadzie - on już jest. Nadchodzi również lato dla większości krajów w których ropa (produkty ropopochodne) są stosowane jako paliwo grzewcze. A ropa sobie radośnie rośnie, sterowana anomalia rynkowa.

To jak, zobaczymy czy się sprawdzi USD/CAD ?
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: wdw »

maccyw pisze:
08 mar 2021, 11:51
Głowy (swojej) i leveli lub leveli i głowy + push'ów. Czasem wydaje mi się że widzę mapę, ale tylko mi się wydaje bo jak kiedyś napisałem map nie ma. Eventów, chociaż eventy mają to do siebie że się często nie sprawdzają lub sprawdzają inaczej niż nakazałaby przykładowo logika. Nigdy analizy fundamentalnej bo rynkiem kierują emocje a nie fundamenty, kursy walut to nie spółki giełdowe. Zresztą...jak wytłumaczyć to że ropa chodzi prawie po 70 dolców za baryłkę podczas gdy zbliża się kryzys gospodarczy i w zasadzie - on już jest. Nadchodzi również lato dla większości krajów w których ropa (produkty ropopochodne) są stosowane jako paliwo grzewcze. A ropa sobie radośnie rośnie, sterowana anomalia rynkowa.

To jak, zobaczymy czy się sprawdzi USD/CAD ?
Obrazek
Ciekawe rzeczy napisałeś :)

Zaintrygowany ściągnąłem nawet pdf CJ ale ma 500 stron i przeczytanie go zajęłoby mi z rok.

Może jest coś mniejszego, jakies kilkanaście, kilkadziesiat stron max?

Z tego co napisałeś najważniejsze są levele (pewnie można je jakoś znaleźć historycznie,bo np zawierają nagromadzone zlecenia, które aż proszą się o wybicie...) i "push'e (czyi jak rozumiem pchnięcia czy ruchy prowadzące do ich wybicia).

Jeśli tak - to to co narysowałeś jest dla mnie do pewnego stopnia logiczne - wybiją te 5 szczytów w okolicy 2750 i spadną. Nie rozumiem tego czemu spadną aż tak nisko - ale moze coś jest niżej co tez będa chcieli wybić (?)

Na wykresie widac tam dwa poziomy, dwa dołki, jeden z lutego 2018 (1.2250), drugi niżej z sierpnia 2017 (1.2060).

mtl
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2012, 11:40

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: mtl »

Halo halo maccyw zyjesz?

ODPOWIEDZ