Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
ciucma102
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2020, 20:20

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: ciucma102 »

Nie mam zamiaru bronic Zaorskiego ale dość regularnie słucham radia zello i z tego co pamietam to:

- po uwaleniu wszystkiego na ropie wziął kredyt i odrobił wszystko z nawiązką.
- shorty na cdr zamykał z duzym zyskiem o czym było głośno.
- na radio sam mówił iż mimo zysku na shortach rok ma na stracie około 250k
- na temat tjs mówił iż fundacja dziala3 dalej mimo iż doklada do niej 7k miesiecznie. Kanał na yt ciągnął głównie Machalica który pomaga teraz w Veto media. On sam nie ma czasu na kanał i jeśli ktoś ma ochote sie tym zajac to on z checia kanal odda.

Awatar użytkownika
kaiwzoj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: kaiwzoj »

ciucma102 pisze:
26 lut 2021, 12:37
Nie mam zamiaru bronic Zaorskiego ale dość regularnie słucham radia zello i z tego co pamietam to:

- po uwaleniu wszystkiego na ropie wziął kredyt i odrobił wszystko z nawiązką.
- shorty na cdr zamykał z duzym zyskiem o czym było głośno.
- na radio sam mówił iż mimo zysku na shortach rok ma na stracie około 250k
- na temat tjs mówił iż fundacja dziala3 dalej mimo iż doklada do niej 7k miesiecznie. Kanał na yt ciągnął głównie Machalica który pomaga teraz w Veto media. On sam nie ma czasu na kanał i jeśli ktoś ma ochote sie tym zajac to on z checia kanal odda.
To gratuluje ze sie odbil, ale jak z nawiazka to w jaki sposob jest 250k na minusie?



maccyw, bedziesz jeszcze pisal o swoich zagraniach? Przewertowalem kilkanascie stron i fajnie sie czytalo ten dziennik, pozdro.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ale brednie. Ja widzę że Zaorski stał się dla co poniektórych stanem umysłu.

- nie wiem co oznacza "odrobił wszystko" bo tutaj do niedawna było można zaobserwować że trejduje kwotą 500 USD, jeszcze ok 1,5 miesiąca temu widziałem to na własne oczy dopóki nie wyłączył: https://www.forexfactory.com/deskorolkarz
Czyli mam rozumieć że milioner dla zabawy trejduje kwotą 500 USD ... ? I nie szkoda mu czasu ?

Zresztą tutaj ślad się ostał: https://forexrandomwalk.blogspot.com/20 ... jecha.html

- shorty na cdr zamykał z duzym zyskiem o czym było głośno
Gdzie było głośno ? Na TJS ? Ty nie wiesz o czym piszesz, miałem okazję słuchać wypowiedzi Zaorskiego w jaki sposób on zrobił szorta na akcjach CD projektu i powiem Ci że jak CD Projekt wzrósł to on nie był w stanie fizycznie na tym zarobić. On nie robił sobie shortów tak jak otwierasz pozycję u brokera na EUR/USD klikając sell, on po prostu zawarł umowę przed notariuszem z kimś kto trzymał akcje CD projektu i to była umowa terminowa - nawet nie chce mi się tego tłumaczyć, na TJS chyba był filmik gdzie on o tym opowiada. W taki oto sposób nie byłby w stanie na tym zrobić nic innego jak tylko ponieść stratę i to zapewne znaczną.
ciucma102 pisze:
26 lut 2021, 12:37
Nie mam zamiaru bronic Zaorskiego ale dość regularnie słucham radia zello i z tego co pamietam to:

- po uwaleniu wszystkiego na ropie wziął kredyt i odrobił wszystko z nawiązką.
- shorty na cdr zamykał z duzym zyskiem o czym było głośno.
- na radio sam mówił iż mimo zysku na shortach rok ma na stracie około 250k
- na temat tjs mówił iż fundacja dziala3 dalej mimo iż doklada do niej 7k miesiecznie. Kanał na yt ciągnął głównie Machalica który pomaga teraz w Veto media. On sam nie ma czasu na kanał i jeśli ktoś ma ochote sie tym zajac to on z checia kanal odda.

ciucma102
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2020, 20:20

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: ciucma102 »

Odrobił wszystko znaczy ze odrobił strate na ropie. Ze potem wtopil to juz mnie nie interesuje.
Nie wiem o którym shorcie na cdr mowa ja na mysli mialem ten po premierze cyberpunku gdzie Zaorski informował ze zamykał jakoś w okolicach 240zl owszem tłumaczył że cześć miał notarialnie akcje pożyczone a część jako kontrakty terminowe.

A jeśli twój pierwszy akapit jest skierowany w moja strone to jesteś w błędzie.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Andreasgp pisze:
26 lut 2021, 09:57
maccyw pisze:
25 lut 2021, 20:14
...............................................
I chłopak nie myślał, chciał być wielkim spekulantem - tylko po co ? Mógł korzystając ze swojego nazwiska założyć funda, zebrać kilkanaście (kilkadziesiąt) baniek i trzymać ryzyko na jak najniższym poziomie a i tak lepiej by wyszedł na tym finansowo i zdrowotnie niż na tym co odjebał.
Cblondyn pisze:
26 lut 2021, 09:24
Niech to będzie dla innych nauczką. Że nie pcha sie całego majątku w jeden rynek w dodatku bez kontroli ryzyka. Zawsze kończy sie tak samo. Kwestia czasu. A jak komuś sie wydaje, że już jest prawie "Bogiem" to tym bardziej :)
I zgadzam sie z nim w jednym, że "mu sie wydaje" :d
Dlatego IMO otwierając konto przeznaczasz określoną kwotę co oznacza , zgadzasz się z myślą, że Ci ktoś ukradł :!:
i wyznaczasz cel : % (wygrana / przegrana) lub okres (miesiąc , kwartał , rok , do oporu !) i zamykasz konto.
jeden ze sposobów poskramiania swojego EGO !!! :idea: :!:
Tak z ciekawości... jak doszedłeś do tego wniosku, że pieniądze które wpłacasz do brokera równa się strata tych pieniędzy, że z góry zakładasz że te pieniądze są już stracone. Ewentualnie może coś uda Ci się zarobić. Ciekawi mnie ile wtop zaliczyłeś albo co się stało że tak zacząłeś do tego podchodzić :mrgreen: Sry za offtop btw.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

rookie2 pisze:
26 lut 2021, 19:11
Tak z ciekawości... jak doszedłeś do tego wniosku, że pieniądze które wpłacasz do brokera równa się strata tych pieniędzy, że z góry zakładasz że te pieniądze są już stracone. Ewentualnie może coś uda Ci się zarobić. Ciekawi mnie ile wtop zaliczyłeś albo co się stało że tak zacząłeś do tego podchodzić :mrgreen: Sry za offtop btw.
Nie napisałem że wpłata do brokera równa się stracie tej kwocie, zakładam sobie "że mi ukradł taką kwotę" złodziej na ulicy,
lub ją zgubiłem) to znaczy że , nawet jak przegram to nie będę się tym zamartwiał !!! :d
Ps. wtop :idea: zaliczyłem kilka ( dwie lub trzy) , jak zresztą każdy "taplający się w tym błotku" ,ale zawsze były takie na jakie mogłem sobie pozwolić :mrgreen:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

https://www.youtube.com/watch?v=swTV8qJYPmQ

W sumie to mam zbieżne z nim poglądy, no trudno odmówić mi nawet sympatii do jego osoby ale to się nie uda...niestety. Rafał jest idealistą i byłoby to piękne gdyby to się udało, ale na to dlaczego to się nie uda jest bardzo prosta odpowiedź - około 99% kapitału jest w rękach 1% i ulica nigdy nie wygra z funduszami i bankami, to nie jest realne. Ludzie w funduszach znają się między sobą (również konkurencyjnych) i to jest brudna gra, wiele transakcji jest od początku do końca ustawionych. Często rywalizacja jest udawana, a ofiarami pada właśnie zwyczajowo ulica. Zresztą podobnie jak z kredytami frankowymi, ktoś na tym pięknie zarobił ale ten ktoś (bądź grupa) stoi zbyt wysoko aby im cokolwiek za to zrobić. I nie mam na myśli banków które same w swej pazerności stały się ofiarami rajdu pewnej grupy funduszy.

Jest taki fajny serial, dość przerysowany i luźno bazujący na osobie Cohena (pierwszy sezon lub pierwsze dwa sezony), tytuł: Billions. Polecam.
A tak przy okazji warto sobie obejrzeć: Banksterzy ludzie, którzy okradli świat / Banksters , dokument o tym dlaczego w 2008 doszło do krachu na rynku nieruchomości, kto na tym zarobił, ile na tym zarobił, jak skończyło szefostwo Lechman Brothers (a raczej na jakie stanowiska i w jakiej instytucji przeszli - nota bene zostali nagrodzeni) itp. itd.

Ulica jest ruchana od lat i pomimo pięknej inicjatywy to się nie uda z równie prozaicznej przyczyny - byłoby to zbyt piękne i zbyt łatwe.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Geniusz, po prostu geniusz, inteligentny, błyskotliwy i to uwodzenie skromnością. Niemal się rozpłakałem słuchając tego bełkotu. On jest nie tylko materiałem, na doktorat z psychiatrii uzależnień ale i na świetny dramat psychologiczny o chorobie hazardowej.
Jak myślicie, kto by go najlepiej zagrał - Borys Szyc?
Obrazek

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

maccyw pisze:
27 lut 2021, 13:43
https://www.youtube.com/watch?v=swTV8qJYPmQ

W sumie to mam zbieżne z nim poglądy, no trudno odmówić mi nawet sympatii do jego osoby ale to się nie uda...niestety. Rafał jest idealistą i byłoby to piękne gdyby to się udało, ale na to dlaczego to się nie uda jest bardzo prosta odpowiedź - około 99% kapitału jest w rękach 1% i ulica nigdy nie wygra z funduszami i bankami, to nie jest realne.
Poglądy również mam zbieżne o czym świadczy moja strona i jej założenia że zysk przekazuje na cele dobroczynne, ale ogólnie ciężko było wysłuchać całości. Wczoraj otworzyłem film i w zasadzie pojawiła się druga część którą przewinąłem jeszcze szybciej ze względu na lanie wody.
Sama koncepcja jest dobra, ale obawiam się że to nie chwyci ponieważ darmowe narzędzia oferują to samo w dużo szerszym zakresie. Skoncentrował bym się na jego miejscu na nieco innym aspekcie skoro zebrał 1,5mln USD, ale myślę że przemyśli to za jakiś czas.

Co do reszty wypowiedzi, jest to możliwe, ale nie w takiej ograniczonej formie. A niestety w obecnych czasach forma zorganizowana, pociągnie za sobą regulacje które to ukrócą.

Mimo że przewijałem dało się wychwycić jedną rzecz.... Komuś będzie się chciało policzyć ile razy padło w wywiadzie nazwisko Livermore ?

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Co do Zaorskiego, to przyznam, że ciekawa osoba. A nawet bardziej, bo bardzo podobna do wielu. Czyli nie wiadomo jak jest na prawdę. :)
Kompletnie. Ma wahania nastrojów, jak kazdy, raz pokaże, że stracił i się skończył i się obraża na trejding, a za chwilę jednak wraca i zarobi. Nie ma co się oszukiwać, kazdy z nas miewa hazardowe odruchy.

Każdy chciałby stać się guru, to chyba normalne, trochę pocelebrować. I tak to wygląda. A ile zarobił i ile stracił to kompletnie nikt się nie dowie.
Pokazuje się jako mega uczciwy gość, robi pożyteczne rzeczy, dla trejderów, jedzie po nie uczciwych brokerach, chwała za to.

Ma trochę wiedzy, spore doświadczenie i jeśli gra tylko swoją kasą to luzik, gorzej jak ulega pokusie i bierze od innych, wtedy prędzej czy później skończy jak Mućka. Chhoć z drugie strony szkoda mi takich jak Mućka, bo pewnie do takich niby guru ludzie pchają się z kasą, wiedząc że jest ryzyko na Fx, a jak gość przewali to go ścigają :)

Ogólnie dobry i poczciwy chłopak, trejder jednak. A czy zarabia czy traci to nikt się nie dowie.

ODPOWIEDZ