Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

maccyw pisze:
12 lut 2021, 21:29
Nie wiem czy dotarła do Was smutna wiadomość, Captain Jack (John Saffron) nie żyje
https://www.stevehopwoodforex.com/phpBB ... =59&t=5827
https://everloved.com/life-of/john-saff ... /?flow=201

Jest to niewątpliwie wielka strata dla wielu traderów. Jeden z wybitniejszych analityków giełdowych. I choć zapewne wielu z Was może pamiętać moje początkowo negatywne nastawienie do metod CJ, tak mogliście zobaczyć że metoda CJ w rzeczywistości działa znakomicie gdy się ją opanuje a przede wszystkim zrozumie. Inna sprawa że John z którym miałem możliwość rozmawiać w czasie późniejszym nie chował urazy a nasze rozmowy stały się zupełnie koleżeńskie i nie chował do mnie jakiejkolwiek urazy za moje najazdy z przeszłość. Niewątpliwie wielki a zarazem skromny człowiek który już na zawsze pozostanie w sercach wielu z nas.
Szkoda każdego wartościowego tradera. Tym bardziej gdy wnosi coś ciekawego i wartościowego. [*] [*] [*]

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

A tak przy okazji to w tamtym roku Rafał Zaorski się spłukał, przynajmniej takie informacje krążą po sieci i na TJS już nic się nowego nie dzieje od ponad pół roku.

I ok, każdemu może się potknąć noga. Tylko jak można pouczać innym na temat tego jak trejdować i pierdolić o tym aby nigdy nie ryzykować wszystkiego a z drugiej strony robić dokładnie coś odwrotnego. Jego stop na kapitale to najwyraźniej był dosłownie stop na kapitale bo nawet mieszkanie w Warszawie stracił. Jakaś kurwa w banku musiała się nieźle ucieszyć, pewnie zafundowała sobie nowe ferrari za kasę Zaorskiego. Nigdy nic nie miałem do Zaorskiego ale wkurwia mnie fakt, że robi się "guru" po prostu ze zwykłego hazardzisty bo dla mnie to co on odjebał jest zwykłym hazardem, jak można było stracić nawet mieszkanie...Rzeczywiście STOP na kapitale, nic dodać nic ująć.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

@maccyw Ale co, zastawił mieszkanie, żeby się odkuć?
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Nie wiem co on dokładnie odjebał. Po prostu jak raz wszedłem na kanał TJS aby z ciekawości zobaczyć jak sobie radzą w trakcie pandemii i jazdy COVID'owej to zobaczyłem że od 7 czy tam 8-miu miesięcy żaden nowy filmik nie powstał. Wiec sobie powiedziałem "oho, pewnie Rafał popłynął" i wpisałem w google Rafał Zaorski zbankrutował...no i jest całkiem sporo na ten temat, nawet przytoczone wypowiedzi Zaorskiego (w formie screenów) z grupy TJS gdzie sam przyznał że przejebał wszystko. No po prostu STOP na kapitale, nic dodać nic ująć.

Dziwi mnie tylko jedno - dlaczego nikt mu nie pożyczy hasju, nie wejdzie z nim w deal 50/50. Przecież dla Zaorskiego załatwienie 100K powinno być formalnością, mógłby załatwić choćby od Mućki (który zarobił milion na forexie), albo mógłby się zwrócić do zarządzającego fundem Solution One. A skoro był taki dobry to każdy powinien zabiegać o taki deal z nim bo wszakże to okazja rynkowa.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Z jednego ze screenów które ktoś udostępnił a był wypowiedzią Zaorskiego wynikało że ujebał na ropie (pamiętacie jak ropa spadła do 0$, on wtedy miał trzymać pozycję w weekend na wzrosty) i chyba na DAXie oraz indeksach. Stwierdził że jego 22-letnia praca poszła na marne. I tak oto umarła polska gwiazda tradingu, aczkolwiek plus za to że miał jaja aby być szczerym, niewielu miałoby odwagę aby przyznać się do takiej wtopy. Inna sprawa, szkoda życia na coś takiego. Milion zarobiony i milion stracony zawsze daje 0, nawet szkoda czasu na coś takiego.

I chłopak nie myślał, chciał być wielkim spekulantem - tylko po co ? Mógł korzystając ze swojego nazwiska założyć funda, zebrać kilkanaście (kilkadziesiąt) baniek i trzymać ryzyko na jak najniższym poziomie a i tak lepiej by wyszedł na tym finansowo i zdrowotnie niż na tym co odjebał.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

maccyw pisze:
25 lut 2021, 20:14
Z jednego ze screenów które ktoś udostępnił a był wypowiedzią Zaorskiego wynikało że ujebał na ropie (pamiętacie jak ropa spadła do 0$, on wtedy miał trzymać pozycję w weekend na wzrosty) i chyba na DAXie oraz indeksach. Stwierdził że jego 22-letnia praca poszła na marne. I tak oto umarła polska gwiazda tradingu, aczkolwiek plus za to że miał jaja aby być szczerym, niewielu miałoby odwagę aby przyznać się do takiej wtopy. Inna sprawa, szkoda życia na coś takiego. Milion zarobiony i milion stracony zawsze daje 0, nawet szkoda czasu na coś takiego.

I chłopak nie myślał, chciał być wielkim spekulantem - tylko po co ? Mógł korzystając ze swojego nazwiska założyć funda, zebrać kilkanaście (kilkadziesiąt) baniek i trzymać ryzyko na jak najniższym poziomie a i tak lepiej by wyszedł na tym finansowo i zdrowotnie niż na tym co odjebał.
Niech to będzie dla innych nauczką. Że nie pcha sie całego majątku w jeden rynek w dodatku bez kontroli ryzyka. Zawsze kończy sie tak samo. Kwestia czasu. A jak komuś sie wydaje, że już jest prawie "Bogiem" to tym bardziej :)
I zgadzam sie z nim w jednym, że "mu sie wydaje" :d

Awatar użytkownika
pvq.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2020, 10:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pvq.pl »

Nie zauważyliście że Rafał bardzo jarał się Livermore'm? Wielokrotnie nawet między wierszami porównywał się do niego. Życiorys i historia Livermore pokazuje dochodzenie do ogromnego majątku i straty które powodowały zaciągnie pożyczek. Pisałem o tym prywatnie w zeszłym roku że w mojej ocenie tam nie było full depo, i jakieś zabezpieczenie zostało. Rafał wróci za jakiś czas i stworzy coś nowego.
Druga opcja że jak Livermore, Rafał popełni samobójstwo.. Ale tego nie chciał bym przeczytać bo to by oznaczało że się pomyliłem.. tak półżartem, bo nie ma z czego żartować.
Po za tym ktoś kto się jara Rafałem, wklejał w zeszłym roku na telegramach że zrobił ze 100k -> 2mln, ale nie interesowałem się tym zbytnio bo bardziej wklejałem analizy na grupę.

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 736
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

maccyw pisze:
25 lut 2021, 20:14
...............................................
I chłopak nie myślał, chciał być wielkim spekulantem - tylko po co ? Mógł korzystając ze swojego nazwiska założyć funda, zebrać kilkanaście (kilkadziesiąt) baniek i trzymać ryzyko na jak najniższym poziomie a i tak lepiej by wyszedł na tym finansowo i zdrowotnie niż na tym co odjebał.
Cblondyn pisze:
26 lut 2021, 09:24
Niech to będzie dla innych nauczką. Że nie pcha sie całego majątku w jeden rynek w dodatku bez kontroli ryzyka. Zawsze kończy sie tak samo. Kwestia czasu. A jak komuś sie wydaje, że już jest prawie "Bogiem" to tym bardziej :)
I zgadzam sie z nim w jednym, że "mu sie wydaje" :d
Dlatego IMO otwierając konto przeznaczasz określoną kwotę co oznacza , zgadzasz się z myślą, że Ci ktoś ukradł :!:
i wyznaczasz cel : % (wygrana / przegrana) lub okres (miesiąc , kwartał , rok , do oporu !) i zamykasz konto.
jeden ze sposobów poskramiania swojego EGO !!! :idea: :!:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

Awatar użytkownika
kaiwzoj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 28 wrz 2020, 18:54

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: kaiwzoj »

...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021, 12:44 przez kaiwzoj, łącznie zmieniany 3 razy.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Na jednym ze screenów który stanowi wypowiedź Rafała było info od samego Rafała że poszło wszystko, bo ktoś kontrując domysły innych napisał że nie wierzy w to aby Zaorski sobie nie zostawił zaskórniaków w wysokości kilku milionów i że ma jeszcze mieszkanie, blablabla. No to dostał odpowiedź od samego Zaorskiego że poszło wszystko. Życie.

Inna sprawa że odnośnie tych jego milionów to zawsze byłem sceptyczny bo z jednej strony chciał być wielkim znanym spekulantem a z drugiej strony nigdy nie odkrył tych swoich rzekomych 30 milionów. Z jednej strony chwalił się pozytywnymi wynikami a z drugiej strony nie chciał pochwalić się rzekomym majątkiem który ma ? Nie układa się to w całość. Jak dla mnie on po prostu raz zarobił a raz przejebał, nawet w jednym filmiku na TJS sam powiedział że czasem musi wtopić serię runów 5 x 20 tys aby później zarobić 500 tys. No i taki to właśnie trading, gra o sumie zerowej. Jak dla mnie te 2 bańki które wtedy zrobił to szybko w dużej części ujebał, zresztą jego konto było podpięte do Forex Factory i nie wiem jak u innych brokerów ale tam grał lewarem 1:500...no i wszystko jasne. To nie jest trading to zwykły hazard. No a inna sprawa bo tych wtopach osobiście widziałem że trejduje tam kwotą ...500 USD. Którą również uwalił.

To o czym wspominasz czyli 100K -> 2 mln to chyba fragment filmu pokazujący jego statement co zrobił wtedy 2 mln w 2 dni. I to by było na tyle. Zaorski został wykreowany po prostu na guru, Boga tradingu a ludzie zaczęli opowiadać na jego temat historie bez pokrycia które stały się wręcz legendami. Pogratulować.

Z ciekawości śledziłem w pewnym momencie jego punkt spojrzenia na rynek, wszakże byłem ciekaw jego wypowiedzi i działań w co wchodzi i jak wchodzi na dłuższych interwałach czasowych. No i tak wchodził że szortował CD projekt gdy ten jeszcze ładnie urósł (domniemam że wtopa), jak mu zostało te 500 USD to wszedł w BUY na XAG/USD (ciekawe dlaczego, bo grupa reddit również ?) i wtopił, to samo na XAU/USD - też wtopił.

W zasadzie główne jego sukcesy miały miejsce chyba właśnie na DAXie do czasu kiedy rynek się zmienił i popłynął.

Jest historia pewnego Norwega który doszedł do pieniędzy o jakich Zaorskiemu nawet w opowiadanych legendach się nie śniło. Upierdolił cały majątek (2,1 miliarda NOK = 245 milionów USD) w niecały tydzień, bo rynek się zmienił. Polecam: https://www.forbes.com/sites/heatherfar ... 79a98d6ce5

https://www.irishtimes.com/business/mar ... -1.3628329

Czasem potrzeba paru lat aby zrozumieć że nie ma czegoś takiego jak wybitny spekulant i bynajmniej to nie wybitni spekulanci zarabiają, tzw. real money
pvq.pl pisze:
26 lut 2021, 09:52
Nie zauważyliście że Rafał bardzo jarał się Livermore'm? Wielokrotnie nawet między wierszami porównywał się do niego. Życiorys i historia Livermore pokazuje dochodzenie do ogromnego majątku i straty które powodowały zaciągnie pożyczek. Pisałem o tym prywatnie w zeszłym roku że w mojej ocenie tam nie było full depo, i jakieś zabezpieczenie zostało. Rafał wróci za jakiś czas i stworzy coś nowego.
Druga opcja że jak Livermore, Rafał popełni samobójstwo.. Ale tego nie chciał bym przeczytać bo to by oznaczało że się pomyliłem.. tak półżartem, bo nie ma z czego żartować.
Po za tym ktoś kto się jara Rafałem, wklejał w zeszłym roku na telegramach że zrobił ze 100k -> 2mln, ale nie interesowałem się tym zbytnio bo bardziej wklejałem analizy na grupę.

ODPOWIEDZ