Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
3xV
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2016, 22:31

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: 3xV »

:564: :568:
ładnie to maccyw przewidziałeś
prognoza_realizacja.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór - jego wybór." D.D.E.
Vision :arrow: Valor :arrow: Victory

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

faktycznie podobne :p :p :p :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

BAX_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2019, 22:21

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: BAX_ »

czytam, śledzę wątek ten i oryginalny i jeszcze nie za bardzo pojmuję użyteczność ADR. As28, wyjaśnisz, jak to rozumiesz? No i na screenach jest wskaźnik, może by go wrzucić tutaj.

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

maccyw, mam prośbę, W MT4 kliknij na jedną z transakcji prawym przyciskiem myszy i wybierz zapisz szczegółowy raport, po czym zrób zrzut ekranu na końcu listy tam gdzie wykres i ile zostało zarobione.

Z tych zdjęć ciężko rozczytać się ocb.

Awatar użytkownika
atIanticos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 19 gru 2019, 18:28

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: atIanticos »

Czytam i czytam Was tutaj i teraz mi taka myśl zaświtała, że to w sumie dobrze mieć taką GB z tym swoim funtem nie w UE ale tuż obok, z dobrymi połączeniami lotniczymi, z dobrym systemem bankowym, z możliwością zakładania spółek, ot taka druga Szwajcaria tylko tansza.
"Audaces fortuna iuvat" - Wergiliusz
Poprowadzę Twój rachunek. Szczegóły na priv

Froguś
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2019, 07:44

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Froguś »

Ładnie, ladnie :D
Trejdujesz tylko indekasami ? Gdybyś miał dokonać oceny co jest bardziej "ryzykowne" to indeksy czy waluty ? Pytam bo sam się zastanawiałem od dłuższego czasu nad mieszanką typu waluty / indeksy, tylko nie bardzo wiem czy to ogarnę czy to o 180 stopni inna bajka niż waluty. Z tego co zauważyłem to chyba jesteś srednioterminowym graczem :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wszystko jest równie ryzykowne, jeżeli ty nie umiesz alokować kapitału tak, żeby tylko w jednyn wypadku móc stracić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
e$co
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2020, 13:50

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: e$co »

Wyniki miales zacne, szkoda, ze juz sie nie udzielasz...pozdrowienia.
💵💶💴💷💰📉📈💱🇵🇱🇳🇱

maro77
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2020, 15:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maro77 »

maccyw pisze:
13 lip 2019, 15:01
Ropa się sprawdziła ?
To spróbujmy teraz z tym - USD/JPY.

Mtl -miałem rozrysować GBP/JPY, ale USD/JPY jest dla mnie bardziej oczywisty i w sumie będę trejdował to obok ropy. Dodam jeszcze że w poniedziałek - wtorek powinni się rozstawić do tego wzrostu, aczkolwiek wtorek to już może być wzrost bo są mocno zakumulowani i zgadywanie kiedy dokładnie ruszą nie ma sensu. Po trzecim dołku ruszą, zapewne nie będzie to poniedziałek z oczywistych powodów - bo to poniedziałek. Ostrzegam tylko że to jest coś jakby mapowanie, a jak wiadomo mapy lubią się urwać. Ale tutaj kilka czynników dla mnie ładnie się pokrywa ze sobą więc spodziewam się rezultatu jak z ropą (która nota bene jest dopiero w lvl 1 i w tym tygodniu dalsze wzrosty).

Jeszcze jedno, żeby później nie było - na narysowanej mapie macie Wzrost - Spadek - Wzrost. Ten pierwszy wzrost to nadchodzący tydzień. Na piątek powinni wybić 3 wierzchołek i w piątek powinni zacząć spadek który potrwa przez większość następnego tygodnia (od 19 do 24 lipca). Wtedy osobiście szukał będę okazji wzrostu na GOLD. Natomiast od 24 lipca potrwa chop zone. Może trwać tydzień lub 1,5 tygodnia. Następnie w sierpniu powinien rozpocząć się ten rajd w górę czyli ostatni ruch który widzicie na screenie.

USD/JPY
Obrazek
Faktycznie mial miejsce podobny ruch. Jeden z ciekawszych dziennikow w tym dziale.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Nie wiem czy dotarła do Was smutna wiadomość, Captain Jack (John Saffron) nie żyje
https://www.stevehopwoodforex.com/phpBB ... =59&t=5827
https://everloved.com/life-of/john-saff ... /?flow=201

Jest to niewątpliwie wielka strata dla wielu traderów. Jeden z wybitniejszych analityków giełdowych. I choć zapewne wielu z Was może pamiętać moje początkowo negatywne nastawienie do metod CJ, tak mogliście zobaczyć że metoda CJ w rzeczywistości działa znakomicie gdy się ją opanuje a przede wszystkim zrozumie. Inna sprawa że John z którym miałem możliwość rozmawiać w czasie późniejszym nie chował urazy a nasze rozmowy stały się zupełnie koleżeńskie i nie chował do mnie jakiejkolwiek urazy za moje najazdy z przeszłość. Niewątpliwie wielki a zarazem skromny człowiek który już na zawsze pozostanie w sercach wielu z nas.

ODPOWIEDZ